Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 8

  • 52 576
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 444
Денис,
Може ли мнение за пикногенол?
Много го препоръчват в английските форуми. Днес видях , че е намален на около 10 лири та се чудя да го вземам ли.
Дали има ефективна схема на прием?

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 20:51 от Marleena

# 31
  • Мнения: 514
Здравей!
Малината е богата на фитоестрогени ( и от там по-дебела МЛ, повече ЦС, по-обилна М. и т.н.) - но при теб е някакво съвпадение. Няма как да ядеш нещо 4-5 -10 дни и то да се отрази толкова бързо на хормоните->тъканите->М..
Представи си какво ще стане с децата, които ядат малини?! какъв хормонален дисбаланс и проблеми ще си създадат.
Може причината да е в някакви добавки, които си пила преди 1-2-3 месеца и едва сега, при теб, да имат ефект, дори и вече да не ги приемаш - много често се получава и това.
Благодаря ти много, Денис Simple Smile Не ми се искаше да живея в някаква заблуда. Аз също се усъмних, че е баш от малините. Права си за децата Smile
МВИ взимам от известно време, както и пренатални витамини + DHA в тях. Може ли МВИ да има такъв ефект върху маточната лигавица по принцип?
Няма да купувам тази добавка с листата от малината, защото според това, което ми казваш ти, мисля, че МВИ ми действа достатъчно добре в момента. Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 05:39 от Calinista

# 32
  • Мнения: 3 223
Calinista, МВИ има такъв ефект.
denis, инозитол при поликистоза ли се препоръчва основно?

Воето притеснение е  по-скъсен цикъл,  дали е подходящ за мен?

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 18:51 от marigold_

# 33
  • София
  • Мнения: 35 814
denis, инозитол при поликистоза ли се препоръчва основно?
Воето притеснение е  по-скъсен цикъл,  дали е подходящ за мен?
Не. Може да се приема и при други проблеми: метаболитен синдром (високо кръвно налягане, високи нива на холестерол и триглицеридите, висока КЗ  ...), при проблеми с психиката - паническо разстройство, депресия, биполярно разстройство, натрапчиво-компулсивно разстройство, при ИР и диабет - влияе върху действието на инсулина, за отслабване - чисти мазнини, дава тонус, сила , енергия, при косопад ...
Ползите за репр. функция са ( с извадки/статистика от клинични изследвания за ползите от Инозитола):
възстановява нормалната овулационна дейност и плодовитостта
подобрява качеството на яйцеклетките
увеличава скоростта на оплождане
предотвратява спина бифида (вроден дефект)
понижава свободния тестостерон (изследванията показват до намаляване с 73%)
понижава общия тестостерон (  намаляване до 65%)
понижава LH (намаляване до 55%)
намалява негативните ефекти от хипергликемия
понижава инсулинова реакция след хранене (намаление до 62%)
понижава DHEA-S (като намаляването е до 49%)
увеличава SHBG (при увеличение 92%)
понижава Андростендион (до 27%)
понижава триглицеридите (51% редукция)
понижава кръвното налягане (лек спад)
увеличава пика на  прогестерон (до 129% увеличение в едно проучване)

# 34
  • Мнения: 3 223
Благодаря!

# 35
  • Мнения: 78
Денис, моля те да ми кажеш правилно ли приемем добавките
Първо пия Ресвиратрол , след 40 минути взимам Инозитол, нАк и Аргинин -заедно, след час Р-АЛА, след час Колаген. След 1 час закусвам и взимам завдно МВИ, Фолиева и коензим Q10 .

# 36
  • София
  • Мнения: 35 814
Денис,
Може ли мнение за пикногенол?
Много го препоръчват в английските форуми. Днес видях , че е намален на около 10 лири та се чудя да го вземам ли.
Дали има ефективна схема на прием?
Хубава добавка е - с ползи и за репр. функция (при мъже и жени).
Дозите са от 50 до 350мг/дн. - зависи за какво ще се приема.
За репр. функция 100-200мг .
Приема се с храна или след хранене.


Денис, моля те да ми кажеш правилно ли приемем добавките
Първо пия Ресвиратрол , след 40 минути взимам Инозитол, нАк и Аргинин -заедно, след час Р-АЛА, след час Колаген. След 1 час закусвам и взимам завдно МВИ, Фолиева и коензим Q10 .
Da, схемата ти е супер - Браво!

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 14:06 от denis.

# 37
  • Мнения: 121
Денис , имам въпрос относно инозитола . Възможно ли е да не оказва влияние върху мен ? Аз имам поликистоза и го приемам от около 3-4 месеца (мио-инозитол) , днес ми излязоха кръвните изследвания - всички хормони , инсулин , кръвна захар - нямат мърдане . Нямам и овулация изобщо от 4 месеца . Гинелолжката ми днес ме посъветва да спра инозитола (тя не ми го е изписвала) , тъй като според практиката й , няма положителен ефект върху пациентите и даже много от тях , които имат редовен цикъл - получавали нарушения . Аз тук във форума чета съвсем различно ...  Тя ме посъветва да пробвам с витекс за регулиране на цикъла .
denis, инозитол при поликистоза ли се препоръчва основно?
Воето притеснение е  по-скъсен цикъл,  дали е подходящ за мен?
Не. Може да се приема и при други проблеми: метаболитен синдром (високо кръвно налягане, високи нива на холестерол и триглицеридите, висока КЗ  ...), при проблеми с психиката - паническо разстройство, депресия, биполярно разстройство, натрапчиво-компулсивно разстройство, при ИР и диабет - влияе върху действието на инсулина, за отслабване - чисти мазнини, дава тонус, сила , енергия, при косопад ...
Ползите за репр. функция са ( с извадки/статистика от клинични изследвания за ползите от Инозитола):
възстановява нормалната овулационна дейност и плодовитостта
подобрява качеството на яйцеклетките
увеличава скоростта на оплождане
предотвратява спина бифида (вроден дефект)
понижава свободния тестостерон (изследванията показват до намаляване с 73%)
понижава общия тестостерон (  намаляване до 65%)
понижава LH (намаляване до 55%)
намалява негативните ефекти от хипергликемия
понижава инсулинова реакция след хранене (намаление до 62%)
понижава DHEA-S (като намаляването е до 49%)
увеличава SHBG (при увеличение 92%)
понижава Андростендион (до 27%)
понижава триглицеридите (51% редукция)
понижава кръвното налягане (лек спад)
увеличава пика на  прогестерон (до 129% увеличение в едно проучване)

# 38
  • София
  • Мнения: 35 814
Денис , имам въпрос относно инозитола . Възможно ли е да не оказва влияние върху мен ? Аз имам поликистоза и го приемам от около 3-4 месеца (мио-инозитол) , днес ми излязоха кръвните изследвания - всички хормони , инсулин , кръвна захар - нямат мърдане . Нямам и овулация изобщо от 4 месеца . Гинелолжката ми днес ме посъветва да спра инозитола (тя не ми го е изписвала) , тъй като според практиката й , няма положителен ефект върху пациентите и даже много от тях , които имат редовен цикъл - получавали нарушения . Аз тук във форума чета съвсем различно ...  Тя ме посъветва да пробвам с витекс за регулиране на цикъла ...
За ПКЯ/СПКЯ си има причина и тя се търси и лекува. Добавките, само те, в повечето случаи няма как да ти помогнат.
Потърси второ мнение от специалист за тази ПКЯ/СПКЯ.

ПП. За инсулина и КЗ ти трябва специален режим на хранене.

# 39
  • Мнения: 20
Здравей Денис,тази хранителна добавка добра ли е за намаляне на естрадиола?

# 40
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравей Денис,тази хранителна добавка добра ли е за намаляне на естрадиола?
Скрит текст:

Здравей!
Съставът, като идея, е подходящ за целта, но дозите са много ниски, не съм сигурна дали ще има ефект.
Напр. Indole 3-Carbinol  се приема в дози поне 400-500мг/дн. Силимарина също е малко - почти нищо, кверцетина е бебешка доза и т.н.
Друг е въпроса, каква е причината за по-високите нива на естрогените - трябва да се провери къде е проблема. Ако си с ПКЯ и от там нивата на естрогените са високи защото има повече фоликули, няма да си помогнеш много с тази добавка.
Ако е за ЕМ, при ИР и т.н.... може да е от полза (като състав, не и дозите).

# 41
  • Мнения: 69
Здравейте!
Денис,
Скрит текст:
извинявай, че отново те притеснявам, но моля за съвет и помощ: поръчах си NAC от аптека- доставиха ми на Bioherba, но е 700мг. За качествени яйцеклетки по 1 или 2 ампули да приемам /на опаковката е отбелязано да не се превишава препоръчаната дневна доза от 1 ампула/. Също така днес излязоха резултати от поредна спермограма, за съжаление 2% нормални по Крюгер. NAC би ли бил от полза и за партньора? Много ти благодаря!
Здравей!
NAC 2х600мг, в случая, 2х700мг
За ТМ NAC - дозата е 2x1000мг или 3 капс. на ден (2100мг)



[/quote]

Денис,
Неудобно ми е, че отново те безпокоя, но искрено се надявам предстоящият ми 4-ти опит да е успешен. Моля те- одобряваш ли добавките и най-вече схемата, по която ги пия:
- NAC 1х 700мг сутрин на гладно + 1 Ovaboost;
- Qoenzim Q10 100 мг (ubiquinon) след закуска;
- NAC 1х 700мг + 1 Ovaboost към 15:30;
- Витамин Д 5 капки след вечеря /предписан от ендокринолог/;
- 1 Ovaboost, Вит. С 500мг и 1 неофолик мета 30 мин. преди лягане;
За ММ /за съжаление изобщо не е привърженик на добавките и едва го убедих да пие следното/:
- NAC 1х 700мг сутрин на гладно;
- Qoenzim Q10 100 мг (ubiquinon) , Вит. С 500мг и 1 неофолик мета след вечеря;

Също така те моля за коментар на следните резултати:
- Витамин Б12: 614 pmol/l;    реф. ст. 140,00- 490,00
- Хомоцистеин: 5,90 микро mol/l;  референтна стойност до 15,00
- RBC folate: 4 461,0 nmol/l; реф. ст. 945,00- 3 100,00
- MCV: 102,2 fL; реф ст. 80,0- 96,00
С хетерозигот съм по MTFHR C677T и изследванията са правени след едномесечно спиране на метилкобаламин и неофолик мета.

И един може би доста глупав въпрос, но много ме притеснява: на всички добавки/ антиоксиданти е отбелязано, че действат имуностимулиращо. Възможно ли е да оказват влияние в/у NK- клетките?

Много, много благодаря! Надявам се с твоя помощ да се сбъдне дългоочакваното желание!

# 42
  • София
  • Мнения: 35 814
Скрит текст:
Денис,
Неудобно ми е, че отново те безпокоя, но искрено се надявам предстоящият ми 4-ти опит да е успешен. Моля те- одобряваш ли добавките и най-вече схемата, по която ги пия:
- NAC 1х 700мг сутрин на гладно + 1 Ovaboost;
- Qoenzim Q10 100 мг (ubiquinon) след закуска;
- NAC 1х 700мг + 1 Ovaboost към 15:30;
- Витамин Д 5 капки след вечеря /предписан от ендокринолог/;
- 1 Ovaboost, Вит. С 500мг и 1 неофолик мета 30 мин. преди лягане;
За ММ /за съжаление изобщо не е привърженик на добавките и едва го убедих да пие следното/:
- NAC 1х 700мг сутрин на гладно;
- Qoenzim Q10 100 мг (ubiquinon) , Вит. С 500мг и 1 неофолик мета след вечеря;

Също така те моля за коментар на следните резултати:
- Витамин Б12: 614 pmol/l;    реф. ст. 140,00- 490,00
- Хомоцистеин: 5,90 микро mol/l;  референтна стойност до 15,00
- RBC folate: 4 461,0 nmol/l; реф. ст. 945,00- 3 100,00
- MCV: 102,2 fL; реф ст. 80,0- 96,00
С хетерозигот съм по MTFHR C677T и изследванията са правени след едномесечно спиране на метилкобаламин и неофолик мета.

И един може би доста глупав въпрос, но много ме притеснява: на всички добавки/ антиоксиданти е отбелязано, че действат имуностимулиращо. Възможно ли е да оказват влияние в/у NK- клетките?

Много, много благодаря! Надявам се с твоя помощ да се сбъдне дългоочакваното желание!
OvaBoost-а не е много добър избор.
Инозитолът трябва да се приема на гладно, с вода, 1 час преди или 2 часа след хранене и кафе.
Мелатонинът се приема само вечер, преди сън.
ALA трябва да се приема на гладно, поне 30-40 мин след Инозитола.
ФК не е метилирана. Приема се след хранене. Може и от нея да си предозирала фолата, все пак генетичната мутация намалява с определен % усвояването и не означава, че изобщо не може да я усвояваш.. + метилираната ( от неофолик мета ) - малко си предозирала.
Вит.Е - след хранене
За В12 - понякога трябва, повече от 30 дни, пауза за да се видят нормалните нива, до които е попълнен дефицита.

Почти всички витамини, минерали, ЕМК и т.н. са и имуностимуланти, едни са по-силни, други по-слаби. Добавките, които се коментират в темата не са толкова силни имуностимуланти и не влияят силно на  NK- клетките ( проверено е през годините, дори и при момичета с високи нива на  NK- клетките). Ако нещо те притеснява - пускаш контроли. Напр. ВМИ, Омега 3/DHA, ФК са инхибитори на  NK- клетките ( понижават ги, ако са леко повишени)

Успех и скоро да ни се похвалиш с най-прекрасната новина.

# 43
  • Мнения: 69
Скрит текст:
Денис,
Неудобно ми е, че отново те безпокоя, но искрено се надявам предстоящият ми 4-ти опит да е успешен. Моля те- одобряваш ли добавките и най-вече схемата, по която ги пия:
- NAC 1х 700мг сутрин на гладно + 1 Ovaboost;
- Qoenzim Q10 100 мг (ubiquinon) след закуска;
- NAC 1х 700мг + 1 Ovaboost към 15:30;
- Витамин Д 5 капки след вечеря /предписан от ендокринолог/;
- 1 Ovaboost, Вит. С 500мг и 1 неофолик мета 30 мин. преди лягане;
За ММ /за съжаление изобщо не е привърженик на добавките и едва го убедих да пие следното/:
- NAC 1х 700мг сутрин на гладно;
- Qoenzim Q10 100 мг (ubiquinon) , Вит. С 500мг и 1 неофолик мета след вечеря;

Също така те моля за коментар на следните резултати:
- Витамин Б12: 614 pmol/l;    реф. ст. 140,00- 490,00
- Хомоцистеин: 5,90 микро mol/l;  референтна стойност до 15,00
- RBC folate: 4 461,0 nmol/l; реф. ст. 945,00- 3 100,00
- MCV: 102,2 fL; реф ст. 80,0- 96,00
С хетерозигот съм по MTFHR C677T и изследванията са правени след едномесечно спиране на метилкобаламин и неофолик мета.

И един може би доста глупав въпрос, но много ме притеснява: на всички добавки/ антиоксиданти е отбелязано, че действат имуностимулиращо. Възможно ли е да оказват влияние в/у NK- клетките?

Много, много благодаря! Надявам се с твоя помощ да се сбъдне дългоочакваното желание!
OvaBoost-а не е много добър избор.
Инозитолът трябва да се приема на гладно, с вода, 1 час преди или 2 часа след хранене и кафе.
Мелатонинът се приема само вечер, преди сън.
ALA трябва да се приема на гладно, поне 30-40 мин след Инозитола.
ФК не е метилирана. Приема се след хранене. Може и от нея да си предозирала фолата, все пак генетичната мутация намалява с определен % усвояването и не означава, че изобщо не може да я усвояваш.. + метилираната ( от неофолик мета ) - малко си предозирала.
Вит.Е - след хранене
За В12 - понякога трябва, повече от 30 дни, пауза за да се видят нормалните нива, до които е попълнен дефицита.

Почти всички витамини, минерали, ЕМК и т.н. са и имуностимуланти, едни са по-силни, други по-слаби. Добавките, които се коментират в темата не са толкова силни имуностимуланти и не влияят силно на  NK- клетките ( проверено е през годините, дори и при момичета с високи нива на  NK- клетките). Ако нещо те притеснява - пускаш контроли. Напр. ВМИ, Омега 3/DHA, ФК са инхибитори на  NK- клетките ( понижават ги, ако са леко повишени)

Успех и скоро да ни се похвалиш с най-прекрасната новина.

Още веднъж ти благодаря, Денис!
Единствено Ovaboost ми е предписан от лекуващия лекар, другите добавки ги пия на своя глава, четейки форума...

# 44
  • Мнения: 20
Здравей Денис,тази хранителна добавка добра ли е за намаляне на естрадиола?
Скрит текст:

Здравей!
Съставът, като идея, е подходящ за целта, но дозите са много ниски, не съм сигурна дали ще има ефект.
Напр. Indole 3-Carbinol  се приема в дози поне 400-500мг/дн. Силимарина също е малко - почти нищо, кверцетина е бебешка доза и т.н.
Друг е въпроса, каква е причината за по-високите нива на естрогените - трябва да се провери къде е проблема. Ако си с ПКЯ и от там нивата на естрогените са високи защото има повече фоликули, няма да си помогнеш много с тази добавка.
Ако е за ЕМ, при ИР и т.н.... може да е от полза (като състав, не и дозите).

При мен проблема е високия естрадиол и нисък прогестерон.Постаянно задържам фоликули,днес бях на преглед понеже имам обилно кървене вече 17 дни ,и оттам анемия док.обясни че е от това кървенето .Дълги цикли.Пак на дуфастон ,а не ми се искаше отново хормони да приемам.Нямам ПКЯ,затава се чудех как да намаля  естрадиола.

Общи условия

Активация на акаунт