Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 33

  • 32 426
  • 766
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 256
На мен 20-22 градуса ми е ужасно студено. Трябва ми да е поне 26 градуса. Яв о плодовото не е за мен.
Топлината от подовото се усеща по съвсем различен начин. Дори да са по-малко градусите, т.к. топлината се отделя от голяма площ се усеща като много по-топло. Няма нужда системата да се насилва да работи повече и така да се увеличава разхода за вида гориво.
Ние вкъщи имаме камина с водна риза и в хола където е и самата камина сме само с подово, а в останалите помещения сме с радиатори. Системата обаче е на 20 г. и тогава е правена с тръби с алуминиеви вложки и отгоре е буков паркет. Ами като тръгне топлата вода пода е много топъл и дори през килима е усеща топлината. От 12 г. имаме и климатици и от тогава камината се пуска само в много студено време.

# 331
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Здравейте, има ли някой, който скоро е копал ивични основи (на къща) в района на Пловдив, ако може да ме ориентира как се движат цените на услугата?

# 332
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Здравейте, има ли някой, който скоро е копал ивични основи (на къща) в района на Пловдив, ако може да ме ориентира как се движат цените на услугата?
Само за копане ли питате, че иначе е много относително според как ще го изпълни строителя.
Иначе за багер да копае е от 250 до 300 лв. на машиносмяна.

# 333
  • Мнения: 1 766
Свястна малка бригада за Велико Търново, на която да може да се довери човек, дали може някой да препоръча. Срава въпрос за изграждане на малка монолитна къща.

# 334
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Скрит текст:
Здравейте, има ли някой, който скоро е копал ивични основи (на къща) в района на Пловдив, ако може да ме ориентира как се движат цените на услугата?
[/quote]
Само за копане ли питате, че иначе е много относително според как ще го изпълни строителя.
Иначе за багер да копае е от 250 до 300 лв. на машиносмяна.
[/quote]

Ние трябва да си намерим кой да ни изкопае основите, тъй като строителят ни може да поеме обекта от първа плоча нагоре. Тепърва започваме от нулата и вероятно ще задавам много странни и нелогични въпроси Simple Smile

# 335
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Моят съвет е да си намерите друг строител! Как така строител не може да направи основи. И на мен да ми дадат тухли и аз ще ги редя ...

# 336
  • Пловдив
  • Мнения: 2 890
Ох,тогава не ви трябва просто багер.
Геодезист за колчетата и котите,разчертаване,копаене,извозване,баластра , обраен насип и тръмбоване,хидроизолационна мушама под плочата,хидроизолация на основите,връзване на арматура ,полагане и вибриране на бетон и хоп отивате на първа плоча Simple Smile
Не съм спазила последователността,но вярвайте намирането на багер и цената на машиносмяната  ще е най-незначимата част от " операция основи".
Конкретно при нас-стандартни ивични основи на равен терен до първа плоча излезе малко повече от 1/3 от цената на грубия строеж.

# 337
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ох,тогава не ви трябва просто багер.
Геодезист за колчетата и котите,разчертаване,копаене,извозване,баластра , обраен насип и тръмбоване,хидроизолационна мушама под плочата,хидроизолация на основите,връзване на арматура ,полагане и вибриране на бетон и хоп отивате на първа плоча Simple Smile
Не съм спазила последователността,но вярвайте намирането на багер и цената на машиносмяната  ще е най-незначимата част от " операция основи".
Конкретно при нас-стандартни ивични основи на равен терен до първа плоча излезе малко повече от 1/3 от цената на грубия строеж.
При наличието на план пак ли трябва геодезист? Ние трябва да започнем със септичната яма и водата.

# 338
  • Мнения: 227
...
При наличието на план пак ли трябва геодезист? Ние трябва да започнем със септичната яма и водата.
Е как да не трябва, проекта си е проект, ама за откриване на строителна площадка, за заверяване на акт 2, както и актове при достигане на коти корниз и било, както и за контролните заснимания ще е необходим геодезист, нали той удостоверява разположението на обекта спрямо строителното петно в проекта.

# 339
  • София
  • Мнения: 4 192
Намерете си друга бригада. Тоя дето ви е обещал да ви реди тухлите няма да ви съврши работа.

# 340
  • Мнения: 1 606
При наличието на план пак ли трябва геодезист? Ние трябва да започнем със септичната яма и водата.

Няма как с просто око да определите къде са краищата на къщата.
Геодезиста идва със специална техника и отбелязва къде ще е къщата. Чак след това се започва с копането.

# 341
  • Пловдив
  • Мнения: 2 890
Дори и в идеалния случай,да може сами да определите ъглите на къщата,при съществуваща точна ограда,как ще определите кота  нула?И на равен терен има поне 15-20см разлика в нивото в различните точки.И както са казали ,няма как да минете без подпис на геодезист на актовете.
В предишния пост,даже съм пропуснала кофража.Няма как да спестите нещо от изброените. Конструкторът също  идва да приема арматурата преди да излеете бетона.
Основите са най-трудоемки за фирмите,а покривът им  е най-любим  от финансова гледна точка.

# 342
  • Мнения: 227
Дори и да определят точно ъглите, не е невъзможно /особено ако е правоъгъолен/, след това нали някой трябва да направи и завери протоколите за строителна линия, кой ще си сложи подписа, то затова един един куп нови къщи не могат да бъдат узаконени. Ами ако "окото" излъже и начертаната линия излезе извън петното и това се узнае вече при излята площадка, тогава какво ще правите ?

# 343
  • Мнения: 1 766
Геодезистът ли осъществява строителен надзор? Той ли издава актовете след разрешението за строеж до узаконяването?

# 344
  • Пловдив
  • Мнения: 2 890
Геодезистът ли осъществява строителен надзор? Той ли издава актовете след разрешението за строеж до узаконяването?
Не,но той се подписва на тях,както и конструктора.
Обикновено документацията се води от строителния надзор(технически ръководител)срещу заплащане.

Общи условия

Активация на акаунт