Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 20

  • 33 052
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 395
Моята до 6м ядеше на 2 часа, къде ти паузи над 4 😂

Тревичка, ми да захраниш с кърма тогава 😝

# 31
  • Мнения: 1 471
Моята до 6м ядеше на 2 часа, къде ти паузи над 4 😂

Именно.. 😁 и на час и половина ядеше понякога . Та и на 8м няма 4ч пауза 🤣

# 32
  • Мнения: 2 988
😂 моят син е на година и половина и не прави 4 часови паузи. На 6 месеца идея нямам как беше, но при все че спазвах правилото: мрън - гърда, вероятно е било честичко.

# 33
  • Мнения: 620
Ами, затова го казах - то аз нямам пауза 4 часа, с това кърмене все нещо се преживя. 😂

# 34
  • София
  • Мнения: 1 268
И аз да се отбележа в новата тема с бисер от баба ми

Дъщеря ми ще стане след седмица на годинка и все още я кърмя, особено през ноща. Баба много притеснена за нощния ни сън ми казва тайната за отбиването, без да съм поискала съвет и да съм мислела по въпроса, разбира се.

- трябва да си намажеш ПЪПКАТА с люта чушка, че да спре да те търси нощно време, или ми я дай на мен за една седмица да те забрави 😉

# 35
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Мен пък педи днес ме посъветва да давам вече зеленчукови пюрета, че да не хваме анемия. Бебо днес прави 5м.

# 36
  • Мнения: 1 127
Еуфория, то на ПЪПКАТА ще й е много добре от лютата чушка...

# 37
  • Мнения: 620
Обяснявам вчера на майка ми, че ще захранвам по ЗВБ, че малкият ще яде сам с ръце парчета зеленчуци, когато тя се включва с репликата:
-А каши от кога ще въвеждаш?
-Няма да яде каши.
-Как така няма да яде каши?!!! Ти  ще му ги даваш с лъжица.
-Ами, аз няма да му давам да яде с лъжица, той не може да си я държи още и ще си яде сам с ръце. (Тук се опитвам да обясня, че ще давам гризини и бисквити, но от другата страна се изпадна в ступор и вече спря да ме чува😀 и завършихме с -...Както си решиш...).

# 38
  • Мнения: 1 471
И моята така реагира... “абе маме, аз знам, че се почва със сокче през цедка, пюренца, Па после му давай тия неща!” 😁 но видя един-два пъти как яде и нищо не ми е казвала освен , че е много лаком и хубаво яде 🙂

# 39
# 40
  • Мнения: 1 406
Диде, удари десятка този съвет.
Не мога да спра да се смея. Безценно.
Почвам пак да се цедя и ще слагам по една лъжица рожков  за цвят, а за  подсладител на вече соления  вкус на кърмата. За кафето.... Пия джезве, ама ще почна да си вземам от автомата до нас, че прави хубава пяна. За почти две годишни дали две лъжички пяна от кафе ще е ок? Как мислите.?

# 41
  • Мнения: 2 988
На двегодишните направо чашата кафе им
дай щом рецептата е за краве/козе прясно мляко с какао за 8 месечно бебе 😮

# 42
  • Мнения: 7 775
Абе направо едва инка слагай на децата 😂

# 43
  • Мнения: 1 406
Абе направо едва инка слагай на децата 😂
Ти пък с инка... Не мойш ги излъга. Туй ньие кааве.

# 44
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Абе инка, какво ще го лъжете детето, едно хубаво италианско еспресо му направете, да се научи от малко да цени кафето Joy

Общи условия

Активация на акаунт