Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 20

  • 33 056
  • 760
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 471
Според няколко семейства около мен проходилката и бънджито са причината на децата им краката да заякват и да проходят 🙄
Ми моето и без тия неща си пълзи, изправя се и се движи доста добре с упора 🙄

За зрънчото съм без коментар. Жал ми е за децата. Логиката е “ е все някога ще ги прояде, или на площадката ще му дадат”... то и ракия ще пие някой ден, ама.. налЕ 😁

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
На една позната детето още не може да "забрави" ходенето в проходилка.На 8 години е и ходи само на пръсти,дори когато кляка или стои клекнал,пак е на пръсти.Според 3-Мата ортопеди,които са посетили заради това ходене,то е наследство от проходилката,или по-скоро от неправилното и използване (сещате се за настроката на височината ,така че детето да стъпва на цяло стъпало,а не на пръсти).Сложила го е там на 5 месеца,защото бил тежък и не можела да го носи по цял ден.Сега ходят по ортопеди заради глупостта.която е сътворила....

# 17
  • Мнения: 7 775
Те в Канада например, са забранени проходилки и бънджита.
Моето дете проходи (с 15-20 самостоятелни крачки) на 8 месеца. Как ли го е постигнала без проходилка 😂
Някои хора от зор ли, от мързел ли, откровено си създават проблеми. Не знам дали съм споменавала тук съвета на моите родители по тая тема - да съм й била слагали едно найлоново пликче зад мишниците и така да я водя (един вид повод), че да не паднела ?!?!
Мен така ме били водели..

# 18
  • Мнения: 1 471
Свекъра като го видя миналата седмица  че се изправя и се движи хванат за нещо заяви “ооо той е готов за проходилка” 😁 Взели сме му уокър и му посочвам , че това му е “проходилката” , а той ме гледа странно 😁

# 19
  • Мнения: 2 988
На мен рехабилитаторката ми беше казала, че в някои случаи е необходимо да се ползва проходилка, но те са строго специфични и в момента, в който детето придобие увереност трябва да се отърве от нея. Зрънчото няма да го коментирам, че само като си помисля за това се вжесявам

# 20
  • Мнения: 633
Аз взехм бънджи само след зелена светлина от рехабилитаторката, защото малкия обожава да подскача и ми окапват ръцете по цял ден подскачане 🤪
Това бънджи вече 3 месеца го спуква от ползване и кеф 😝 нооо рехабилитаторката позволи само след като той беше овладял идеално клякане и изправяне без такива уреди.
Уокър пък ми каза да му дам само след като проходи, а до тогава да се изправя по мебелите.
Моя мушмурок обаче намери друг начин за придвижване и в момента ходи на колене и няма никакво желание да стъпва на стъпало, тъй като направо си тича така 🤔

# 21
  • Мнения: 1 471
Детето вчера изяде две кюфтета със зеленчуци и месо. Похвалих го на баща му, а той подозрително взима едно от кюфтета и му казва : Няма нищо, тате. Като почнеш да ядеш и сол ще видиш колко е вкусно! 😃🙄🙄🙄

# 22
  • София
  • Мнения: 8 615
Лекарка е казала на позната(кърми тодлър), че му увреждала хромозомите с това дълго кърмене... Laughing
Моята позната се беше напрегнала много, но пък репликата е абсурдна.

# 23
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ахахаха Joy ах тея хромозоми

# 24
  • Мнения: 2 050
Деликатна работа тия хромозоми Joy Лекар да говори такива простотии.. направо се сещам за вица “Като се знам какъв съм инженер, ме е страх да ида на лекар”.

Аз скоро си писах с приятелка, която иначе е много в час, ама нещо бебешките неща са ѝ тип казармен режим все. Та стана въпрос, че още кърмя малката (която е по-голяма от нейното бебе) - тя отдавна отбила. Ама не се изненадала за мен, аз нали моите все съм ги кърмила до 100 години. Аз не се впечатлявам особено от реплики, ама тоя път се подразних. Първо го отбих към година и половина, не е бил на 5 (макар и с нежелание де, даже малко ми се вижда, ама..). Второ и до 5 да кърмя, нито виждам нещо лошо, нито е работа на някой извън семейството.

# 25
  • Мнения: 425
Ходихме до една сладкарница да поръчаме торта за рождения ден на детето (1г.). Взехме си скалички за вкъщи. Малкия нещо взе да сочи към сладкишите, а продавачката:
"Ето, сега мама и тати ще те почерпят със скаличка!" Grinning

# 26
  • Мнения: 620
Като му увреди хромозомите и оп, ей ти още един Крали Марко 😂

Цитат
Ние например вече не се кърмим и сме на АМ, но да ти кажа пак не ми издържа мн часове след заместено хранене. При нас храненията са така:
Закуска 08:30-09 АМ 180-210 мл
Обяд 12:30 зеленчуково/месно пюре, около 150-190 гр
Към 15-16 часа давам пак АМ, защото не издържа до СЗ
Към 18 давам СЗ каша с плод
Вечерята е към 21:00 пак АМ 180-210мл. Забелязах че като давам зеленчуково с месо спи следобед малко повече, но категорично не издържа повече от 4 часа.
Само на мен ли ми е странно защо искат бебе на 6++ месеца да издържа по 4+ часа, без да яде? То в конкретния случай става въпрос и за 5,5 часа... голям човек не прави такива паузи, камоли бебе...

# 27
  • Мнения: 861
[quote [/quote]
Само на мен ли ми е странно защо искат бебе на 6++ месеца да издържа по 4+ часа, без да яде? То в конкретния случай става въпрос и за 5,5 часа... голям човек не прави такива паузи, камоли бебе...
[/quote] Хахага,  моето е на 5++, а допреди месец педиатърката ми каза ,че щом не издържа от 22 часа до 7 сутринта без да суче значи кърмата не и стигала

# 28
  • Мнения: 1 471
Сто процента е това, плюс е нехранителна...
Имаше някъде из фб днес.. кога махнахте последното млечни хранене и заместихте с твърда храна (цитирам по спомен). Един от отговорите беше на 6м.. въх! Дори и на 4 да е захранено, как аджеба толкова бързо се заместват всички хранения..
Пращам на свекито тия дни клипчета малкия как яде, а тя притеснена ме пита “да не вземе да се отбие като яде сега?”. Айде де, докато не беше захранен “Айде няма ли да яде друго”, сега яде “да не вземе да се отбие”... шах и мат 😃

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Днес бяхме на консултация. На 5+++ е бебчето и педиатърката ми дава схема на захранване. Другата седмица предстои ваксиниране и аз я питам не е ли добре да изчакам няколко дни след ваксината и тогава да започна захранване и тя "Не, то това не е въвеждане на нова храна. Започвайте си спокойно!"
...реших, че няма да и го спестя и ще споделя този бисер тук! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт