Сватба, булките на 2020 г., тема 2

  • 29 423
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 575
Момичета, откъде купихте сватбените си аксесоари за ритуалите (чаши,бутониери,украса за чаши, кутия за пари и др.)? Харесали ли сте вече такива, ако още не сте купили? Какъв/и ще са цветовете на вашето тържество?

Можем да помогнем на булките, които още се чудят с идеи Simple Smile.

Моята тема ще е божури, украсата ми ще е в цвят крем, розово и бургунд. Поръчах аксесоарите и очаквам да дойдат, ако някоя булка иска ще кача снимки и ще кажа откъде са нещата.

# 706
  • Мнения: 6 843
Момичета, откъде купихте сватбените си аксесоари за ритуалите (чаши,бутониери,украса за чаши, кутия за пари и др.)? Харесали ли сте вече такива, ако още не сте купили? Какъв/и ще са цветовете на вашето тържество?

Можем да помогнем на булките, които още се чудят с идеи Simple Smile.

Моята тема ще е божури, украсата ми ще е в цвят крем, розово и бургунд. Поръчах аксесоарите и очаквам да дойдат, ако някоя булка иска ще кача снимки и ще кажа откъде са нещата.
Звучи ми много хубаво.
Най-вероятно ще купя обикновени кристални чаши и ще ги свържа с панделка.
Бутониерите на този етап съм ги писала към флориста, но ще видим какви цени ще ни предложи на брой. Бутониери ще имат кумовете, младоженеца и родителите. Останалите - не.
Кутия за пари мисля, че има в ресторанта или поне съм виждала една и съща на доста снимки. Бяла със стъклени стени. Ще питам дали мога да я ползвам.
Ще си търся бокал, който да е със стъклена горна част, понеже ме е страх да не ме олеят с червено вино.
Ще питам тия дни в църквата дали трябва да ползваме техни свещи или може да вземем наши. Как е при вас? Този тип свещи ми харесват. На принцип ана на чашите мисля да им вържа по една панделка.
За украса за шампанското не съм мислила още, но ще е нещо семпло. Предполага, че ще ми е най-трудно него да украся заради неправилната форма.
Не знам и какво ще правя с кошничката за късмети и късметчетата. Нещо подобно май ми харесва повече.
Както казах възглавничка за халки няма да имаме.
Това е цветовата схема за сватбата, като розовото е основният цвят, тъмнотосиньо цвят за акцент, а златното още по-малък такъв.

# 707
  • София
  • Мнения: 11 436
Ние не сме купували още тези неща, не съм и гледала, така че би ми било полезно да видя снимки.
Относно свещите в Света София казаха, че не може с външни, имаха си сватбени там различни видове, не бяха лоши. Харесват ми на N Candles, но явно няма да са от там.

# 708
  • Мнения: 1 195
Много ми допаднаха кутиите за пари на N boutique, но ние си купихме преди да ги видя (от сватбения център), понеже украсата на кутията и кошничката за късмети е почти същата като на чашите, които пък купихме от изложението на Алегрия. Бутониери, шампанско и самите късмети пак са от сватбения център. Имам снимка само на чашите:

# 709
  • Мнения: 173
Здравейте,ето ги чашите на които се спрях.Целия сет направо кутия,чаши,възглавница,закачалка и т.н

Някой бе питал за фризьор от София- аз ще се правя във Венерата (скай сити)
Поканите ги чакаме,като пристигнат ще ви ги покажа.

# 710
  • Мнения: 1 752
Welt , аз купих същите свещи.Намерих ги в моя град на същата цена.Трябват общо 4 броя - за кумовете също.Относно чашите и шампанското , аз не искам никакви украси върху тях.Чашите си ги поръчах от алиекспрес още миналата година
Скрит текст:
шампанското ми  е ето това Не мисля да ги украсявам , така много ми харесват.И моята агентка ми каза , че не е задължително да има никакви панделки върху свещите , чашите и шампанското.За бутониери и аз се чудя дали да има за всички , понеже пък ще е малко странно за едни да има , а за други да няма.Кутията за пари ще е най-обикновена, пак агентката ще ми я направи.Казах й , че не искам да е скъпа.А моята баба ми оплете кошничка за късметчетата и за пръстените , станали са страхотни.Ще кача снимка като са при мен.

# 711
  • София
  • Мнения: 575
Radosttt, много красиви аксесоари. Също ми харесаха чашите и шампанското на Hollywoodgirl.

Аз ще направя снимка като дойде поръчката. Всички аксесоари поръчах онлайн, както и чашите. Дано няма неприятни изненади.

# 712
  • Мнения: 582
Нашите чаши за шампанско са от родителите на ММ. Те никога не са имали такъв ритуал, а просто някой им ги е подарил след сватбата. Чашите са хубави, не са нещо кой-знае какво, но аз и не исках да давам много пари. Никога не ми е харесвало как някои хора си ги слагат във витрината и стоят там завинаги, не ги вадят, не ги ползват... Даже мислех да си купя просто едни обикновени чаши за шампанско - комплект 6 броя и просто след това да си ги ползваме всичките. Тези не знам какво ще ги правя, но поне не сме ги купували Smiley

Няма да ги украсявам, а с една панделка ще свържа двете чаши и такам.

Ние имаме промяна в плановете с темата на сватбата и медения месец... Има вероятност бялото да ни е основен цвят, а вече сме поръчали покривката да е нещо като ментово или смарагдово зелено, пастелен тон. Аз исках да е нещо свежно, пролетно и ЦВЕТНО, топли цветове, но сега не знам как ще се получи.

Пък за меден месец от въпросното пътешествие с кола из Европата май ще се насочим към Портулагия - Лисабон и остров Мадейра.

# 713
  • Мнения: 20
Ами те са 5 марки в тази група, започват от 2000 до колкото разбрах, но тъй като са висок клас, имат и доста по-скъпи. Нямам огромен бюджет, но съм готова да дам малко повече, ако си заслужава определената рокля. Не ми казаха много, чакам да разбера къде ще е магазинът и да отида веднага. Казаха, че за стъпването в България щяло да има промоционални модели.

Колкото до цветята, ще работим с една флористка от София, има магазин в комплекс Макси, много красиви неща прави, друг път сме вземали от нея, но за по-малки събития.

Здравей,

А  имаш ли идея какъв е  ценовия им  диапазон? Видях  че имат магазин в  Малта ще  отида  да ги разгледам, но на въпроса  не мисля че ще  е късно от това което виждам като информация  мисля че  доставката и корекциите  не  би трябвало да  отнемат  повече от 6 месеца.


От много време ви чета, но чак сега се решавам да пиша. Май повечето от вас вече са си купили рокли... за мен се оказа голям проблем. Миналата година като бяхме на екскурзия в Испания си харесах една марка, рано беше за купуване на рокля тогава, та само разгледах. Сега не ми излизат от главата и всичко сравнявам с тях, та тука идва голямата дилема - свързах се и ми казаха, че до края на Март ще ги има в България, но не знам дали не е прекалено рисковано да чакам, а са УАУУУ... Айре Барселона се казват. Чували ли сте ги, какво мислите за идеята ми да изчакам с купуването, сватбата е Септември.

# 714
  • Мнения: 6 843
HollywoodGirl, много ми харесват чашите! И аз не мисля, че им е необходима допълнителна ускраса, така изглеждат чудесно.

# 715
  • Мнения: 14
Момичета,здравейте🥰!
Какъв ще бъде алкохолът на сватбата ви и колко сте предвидили ?😕😇😇

# 716
  • Мнения: 1 195
Момичета,здравейте🥰!
Какъв ще бъде алкохолът на сватбата ви и колко сте предвидили ?😕😇😇
За количество и аз се чудя. Виното и бирата са ни включени в кувертите, ще внасяме уиски, ракия и водка. Нямам представа повечето гости какво пият, може би ще е добре да ги питам.

# 717
  • Мнения: 1 176
По отношение на алкохола, присъствала съм на сватба преди която младоженците разпратиха анкета във фейсбук до всички гости. Имаше списък с голям избор алкохоли и всеки слага отметка какво ще пие. Мислим да откраднем идеята, а за по-възрастните роднини приемаме на късмет, че ще пият ракия.

За количествата имам бонус чуденка - разглеждаме вариант за афтър парти и не знам как да калкулирам алкохола за часовете след полунощ.

Минута за реклама:
Назад видях доста емоции около сватбените агенции. Единственото смислено, което открих на изложението и не познавах до този момент беше агенция ТриАрт ателие. Чакам оферта в момента, 24 часа след запитването върнаха отговор уточняващи въпроси и с извинение, че може да се забавят, заради много запитвания. Имат доста по-различен и съвременен стил. Ако някой ги е виждал в действие, ще се радвам да чуя. От всички, които съм гледала, само PS Celebrate са им в класата, но те вече имат минимален бюджет.

# 718
  • Мнения: 14
Момичета,здравейте🥰!
Какъв ще бъде алкохолът на сватбата ви и колко сте предвидили ?😕😇😇
За количество и аз се чудя. Виното и бирата са ни включени в кувертите, ще внасяме уиски, ракия и водка. Нямам представа повечето гости какво пият, може би ще е добре да ги питам.
Ние всичко ще трябва да си внесем(бира,ракия,вино)и да заплатим по левче на човек 😉,но не знам дали да взимаме и друг твърд алкохол понеже достА ще ми дойде разхода за алкохол...😔😗

# 719
  • Мнения: 1 195
Момичета,здравейте🥰!
Какъв ще бъде алкохолът на сватбата ви и колко сте предвидили ?😕😇😇
За количество и аз се чудя. Виното и бирата са ни включени в кувертите, ще внасяме уиски, ракия и водка. Нямам представа повечето гости какво пият, може би ще е добре да ги питам.
Ние всичко ще трябва да си внесем(бира,ракия,вино)и да заплатим по левче на човек 😉,но не знам дали да взимаме и друг твърд алкохол понеже достА ще ми дойде разхода за алкохол...😔😗

Потърсете магазин/ борса, където може да върнете неотворения алкохол след сватбата. И ние ще търсим. Иначе за едно съм сигурна, немалка част от гостите ни не пият ракия затова сме се спрели и на вино и уиски.

Общи условия

Активация на акаунт