Майчинството счетоводно-83

  • 32 686
  • 760
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 102
Здравейте искам да попитам на какво число се изплаща майчинството? Сякаш на мен ми изплащат на най-различни дати и няма никаква логика на датите. За януари кога би следвало да се изплати? Притеснявам се да не би някой документ да не ми се е забавил по веригата.

# 601
  • София
  • Мнения: 10 642
Майчинството се изплаща първия вторник или четвъртък на месеца за предходния
https://noi.bg/images/bg/users/Grafik/2020/grafik_012020.pdf

# 602
  • Мнения: 1 406
Майчинството се изплаща първия вторник или четвъртък на месеца за предходния
Да,  а за декември    в  последната работна седмица на  месеца.  За декември 2019 беше преведено на 27.12.2019. За януари  2020 ще бъде преведено 4 или 6 февруари 2020.

# 603
  • София
  • Мнения: 10 642
Декември е извънредна ситуация 🤣

# 604
  • Мнения: 2 024
При мен датите и сроковете се разминават. За декември получих цялата сума на 09.01, а сега за половината януари получих пари на 21.01., вероятно края на януари ще ми изчистят и другите за останалите дни.

# 605
  • София
  • Мнения: 10 642
МамаНаПринцеса, ако не се лъжа ти си все още в болнични. За това е така

# 606
  • Мнения: 2 024
МамаНаПринцеса, ако не се лъжа ти си все още в болнични. За това е така
Да, в непрекъснат болничен съм от ноември.

# 607
  • София
  • Мнения: 10 642
МамаНаПринцеса, ако не се лъжа ти си все още в болнични. За това е така
Да, в непрекъснат болничен съм от ноември.
Болничния се издава всеки месец и има от дата до дата. Той може да бъде продължен, а може и да не бъде продължен. Докато майчинството си върви, все едно ти плащат заплата.

# 608
  • Мнения: 635
Здравейте, имам един въпрос, ще се опитам да обясня
Имам дете на 1,9м и съм в майчинство, но съм и бременна в 9г.с. АГ ми каза че след като ми приключи майчинството
 ( април месец) той неможе да ми издава болничен, защото нямам работени дни през последните 2 г. В този случей е трябвало да минавам ТЕЛК, но имало и вариант в който ако се разбера с шефа си, дс ме водии на работа ( но без да работя). Та въпроса ми е колко рабтни дни трябва да имам, за да може да ми издава болнични?

# 609
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
Здравейте, имам един въпрос, ще се опитам да обясня
Имам дете на 1,9м и съм в майчинство, но съм и бременна в 9г.с. АГ ми каза че след като ми приключи майчинството
 ( април месец) той неможе да ми издава болничен, защото нямам работени дни през последните 2 г. В този случей е трябвало да минавам ТЕЛК, но имало и вариант в който ако се разбера с шефа си, дс ме водии на работа ( но без да работя). Та въпроса ми е колко рабтни дни трябва да имам, за да може да ми издава болнични?
Това пък е ново двайсе...какво общо има в случая това.
Явяването пред ТЕЛК е възможно, когато сте били в непрекъснат болничен 180 календарни дни.
Ти си била в отпуск.

# 610
  • София
  • Мнения: 10 642
Може и да има някакви новости с тия болнични и отработени дни.
Баща ми лежа в болница преди нова година и има издаден болничен от там (води се издаден от ЛКК). Има нужда от продалжение за още 1-2 седмици, тъй като ходи на процедури. Говорихме с личната за продължение или нов първичен и се оказа, че след като има издаден болничен от ЛКК, само ЛКК може да издаде следващ.
Та може да има някакви промени, въпреки, че няма логика... но то нашите закони и наредби, логиката е подледното нещо, което да търсим. Нямах време тези дни да седна, да потърся ако има нови наредби

# 611
  • Варна
  • Мнения: 358
Здравейте на всички,
Имам няколко въпроса и се надявам, да получа компетентни отговори:
1. При наличието на 20 дни платен годишен отпуск и дата на издаване на 45-дневния болничен преди раждане 13.05.2020 г., колко дни платен годишен отпуск (за 2020-та г.) преди тези 45 дни имам право да използвам? Регламентирано ли е по някакъв начин това в КТ? Как се изчислява и т.н.? Или всичко е въпрос на договорка с управителя на фирмата?
2. 45-дневния болничен преди раждане задължителен ли е? На колко % се изчислява (80% или 90%)? За 18-месеца назад ли се гледат доходите?
3. При бруто 860 лв., според вас има ли смисъл за 4 месеца да си вдигна осигуровките, за да получавам малко повече майчинство през първата година?  Ако да - може ли да ми дадете пример колко лв. на месец трябва да доплащам и как би се отразило на майчинството?

# 612
  • Мнения: 726
Здравейте на всички,
Имам няколко въпроса и се надявам, да получа компетентни отговори:
1. При наличието на 20 дни платен годишен отпуск и дата на издаване на 45-дневния болничен преди раждане 13.05.2020 г., колко дни платен годишен отпуск (за 2020-та г.) преди тези 45 дни имам право да използвам? Регламентирано ли е по някакъв начин това в КТ? Как се изчислява и т.н.? Или всичко е въпрос на договорка с управителя на фирмата?
2. 45-дневния болничен преди раждане задължителен ли е? На колко % се изчислява (80% или 90%)? За 18-месеца назад ли се гледат доходите?
3. При бруто 860 лв., според вас има ли смисъл за 4 месеца да си вдигна осигуровките, за да получавам малко повече майчинство през първата година?  Ако да - може ли да ми дадете пример колко лв. на месец трябва да доплащам и как би се отразило на майчинството?

Привет,
1. 20 работни дни е полагаемият отпуск за една календарна година. Или по около 1,67 дни на месец. За да ви се полагат тези 1,67 дни трябва да имате отработени през месеца 10 или 15 работни дни (не съм сигурна), но има работодатели, които дават дни предварително, зависи от политиката на фирмата.
2. 45 дневният болничен се изчислява както всеки друг
3. В този калкулатор лесно можете да проверите какво увеличение как би се отразило на майчинството ви: https://kik-info.com/trz/maichinstvo.php

# 613
  • Мнения: 3 725
Здравейте на всички,
Имам няколко въпроса и се надявам, да получа компетентни отговори:
1. При наличието на 20 дни платен годишен отпуск и дата на издаване на 45-дневния болничен преди раждане 13.05.2020 г., колко дни платен годишен отпуск (за 2020-та г.) преди тези 45 дни имам право да използвам? Регламентирано ли е по някакъв начин това в КТ? Как се изчислява и т.н.? Или всичко е въпрос на договорка с управителя на фирмата?
2. 45-дневния болничен преди раждане задължителен ли е? На колко % се изчислява (80% или 90%)? За 18-месеца назад ли се гледат доходите?
3. При бруто 860 лв., според вас има ли смисъл за 4 месеца да си вдигна осигуровките, за да получавам малко повече майчинство през първата година?  Ако да - може ли да ми дадете пример колко лв. на месец трябва да доплащам и как би се отразило на майчинството?

Привет,
1. 20 работни дни е полагаемият отпуск за една календарна година. Или по около 1,67 дни на месец. За да ви се полагат тези 1,67 дни трябва да имате отработени през месеца 10 или 15 работни дни (не съм сигурна), но има работодатели, които дават дни предварително, зависи от политиката на фирмата.
2. 45 дневният болничен се изчислява както всеки друг
3. В този калкулатор лесно можете да проверите какво увеличение как би се отразило на майчинството ви: https://kik-info.com/trz/maichinstvo.php
45-дневния НЕ се изчислява като всеки друг,а се изчислява на 90%.Болничните преди 45-дневния се изчисляват на 80%,защото са за общо заболяване.

# 614
  • Варна
  • Мнения: 358
А задължителен ли е този 45-дневен болничен преди раждане? Наскоро ми беше попаднала някаква информация, че НЕ е задължителен, ами примерно мога да си работя до термин или примерно 14 дни преди термин да ми го издадат?

Общи условия

Активация на акаунт