Майчинството счетоводно-83

  • 32 676
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 660
Както са ти отговорили трябва да имаш 12 месеца трудов стаж и да си плащала осигуровки от които се отдържат пари за евентуално майчинство. Няма как ти да не си давала пари за осигуровки и сега да чакаш държавата да ти ги дава.
А да спомена че България е една от страните с най-дълго платено майчинство. Съседна Турция ако не се лъжа е около 3-4 месеца, в Испания пак  долу-горе толкова и повечето майки дават децата си на ясла около 6 м и почват на работа. Така че стига сме се оплаквали.

# 46
  • Мнения: 3 902
Здравейте, на 14.12 ми изтича първата година майчинство. От същата дата ще ми бъде и прекратен трудовият договор към настоящата фирма и ще започна нова работа Януари. За нея обаче трябва да кажа колко години и дни трудов стаж имам. Годината майчинство брои ли се?

Благодаря!

# 47
  • Мнения: 183
Да, майчинството се зачита като трудов стаж. Чела съм го в Кодекса на труда .

# 48
  • Мнения: 6 494
Както са ти отговорили трябва да имаш 12 месеца трудов стаж и да си плащала осигуровки от които се отдържат пари за евентуално майчинство. Няма как ти да не си давала пари за осигуровки и сега да чакаш държавата да ти ги дава.
А да спомена че България е една от страните с най-дълго платено майчинство. Съседна Турция ако не се лъжа е около 3-4 месеца, в Испания пак  долу-горе толкова и повечето майки дават децата си на ясла около 6 м и почват на работа. Така че стига сме се оплаквали.
А каква е заплатата на бащата в цитираните страни, а? Там много семейства могат се издържат (и да имат добър стандарт на живот) само със заплатата на мъжа, а жената да си гледа спокойно детето до 3-4 год. възраст. Айде като станат заплатите в България като тези в другите страни от Европейския съюз, тогава да сравняваме майчинствата, а?
Ей как се дразня на такива...и то жена, най-вероятно и майка, да го каже.
 Заради ей такива като вас се обмисляше безумието да не се плаща първия ден от болничния.

# 49
  • Мнения: 175
Както са ти отговорили трябва да имаш 12 месеца трудов стаж и да си плащала осигуровки от които се отдържат пари за евентуално майчинство. Няма как ти да не си давала пари за осигуровки и сега да чакаш държавата да ти ги дава.
А да спомена че България е една от страните с най-дълго платено майчинство. Съседна Турция ако не се лъжа е около 3-4 месеца, в Испания пак  долу-горе толкова и повечето майки дават децата си на ясла около 6 м и почват на работа. Така че стига сме се оплаквали.
А каква е заплатата на бащата в цитираните страни, а? Там много семейства могат се издържат (и да имат добър стандарт на живот) само със заплатата на мъжа, а жената да си гледа спокойно детето до 3-4 год. възраст. Айде като станат заплатите в България като тези в другите страни от Европейския съюз, тогава да сравняваме майчинствата, а?
Ей как се дразня на такива...и то жена, най-вероятно и майка, да го каже.
 Заради ей такива като вас се обмисляше безумието да не се плаща първия ден от болничния.
Няма как да станем като в другите страни от ЕС докато се правим на селски тарикати и очакваме да получим без да дадем.
 Абсолютно подкрепям мнението на Кикаир. Значи година и половина не препираше да си внася осигуровките и данъците, а сега като забременя чака майчинство, а и детски, и помощи. От къде? Колко е внесла във фонд "Общо заболяване и майчинство", че сега чака?
 Обаче все пак сигурно ще вземе месечна помощ, детски, енергийни и т.н. помощи и да попитам кое му е справедливото след като някой хора си внасят всички осигуровки и данъци до стотинка и това не им се полага?
И последно неплатения ден болничен се обмисля заради разни селски тарикатлъци и опити да се точат пари, а не заради реално болните и ползващите болнични.

# 50
  • Мнения: 6 494
Репликата ми беше насочена към изказването за продължителността на отпуска по майчинство. За другото съм съгласна, че който не внася, не следва и да получава.

# 51
  • Мнения: 1 404
Тази жена тепърва ще ги внася тези осигуровки, години наред. Сега е забременяла, дайте дружно да я съдим.

# 52
  • Мнения: 4 660
Съдим или не няма как с два месеца внесени осигуровки да получава майчинство.

# 53
  • София
  • Мнения: 10 642
На запад никой работодател няма да те чака да си гледаш детето до 3-4 годишна възраст.

# 54
  • Мнения: 4 394
Тази жена тепърва ще ги внася тези осигуровки, години наред. Сега е забременяла, дайте дружно да я съдим.
Това не е сигурно, може утре да се вдигне с детето и мъжа й и да емигрират и да не внесат и лев осигуровки, така че това е само хипотеза. Никой не съди, просто като правиш семейно планиране, включваш и това в сметките, не само желанието. Аз така го разбирам поне.

# 55
  • Мнения: 3 775
Оффф, 240 човека и компания окрадоха държавата отвсякъде, вие сте се запънали за осигуровките на 18-годишна. Нали майка й и баща й работят и от техните, нашите и въобще от на всички данъците и удръжките се покрива и това. Както се покриват и за вашите деца.
И да, нормално е да си пита момичето. Поне е грамотна и културно пита. И все пак е работила, със или без договор. Не като нахалните ромки, които нямат 1 ден стаж, нито майките им или бащите им, но пък са първа писта за всичко. И за справка нито ще взимам детски, нито майка ми някога е взимала за мен, въпреки че не сме били цъфнали и вързали и също в момента ще взимам минимално майчинство.

# 56
  • Мнения: 15
Както са ти отговорили трябва да имаш 12 месеца трудов стаж и да си плащала осигуровки от които се отдържат пари за евентуално майчинство. Няма как ти да не си давала пари за осигуровки и сега да чакаш държавата да ти ги дава.
А да спомена че България е една от страните с най-дълго платено майчинство. Съседна Турция ако не се лъжа е около 3-4 месеца, в Испания пак  долу-горе толкова и повечето майки дават децата си на ясла около 6 м и почват на работа. Така че стига сме се оплаквали.
А каква е заплатата на бащата в цитираните страни, а? Там много семейства могат се издържат (и да имат добър стандарт на живот) само със заплатата на мъжа, а жената да си гледа спокойно детето до 3-4 год. възраст. Айде като станат заплатите в България като тези в другите страни от Европейския съюз, тогава да сравняваме майчинствата, а?
Ей как се дразня на такива...и то жена, най-вероятно и майка, да го каже.
 Заради ей такива като вас се обмисляше безумието да не се плаща първия ден от болничния.
Няма как да станем като в другите страни от ЕС докато се правим на селски тарикати и очакваме да получим без да дадем.
 Абсолютно подкрепям мнението на Кикаир. Значи година и половина не препираше да си внася осигуровките и данъците, а сега като забременя чака майчинство, а и детски, и помощи. От къде? Колко е внесла във фонд "Общо заболяване и майчинство", че сега чака?
 Обаче все пак сигурно ще вземе месечна помощ, детски, енергийни и т.н. помощи и да попитам кое му е справедливото след като някой хора си внасят всички осигуровки и данъци до стотинка и това не им се полага?
И последно неплатения ден болничен се обмисля заради разни селски тарикатлъци и опити да се точат пари, а не заради реално болните и ползващите болнични.


Извинявайте, но Вие докато сте се водила ученичка държавата задължавала ли е родителите Ви или Вас да плащате осигуровки или някакви данъци? Навършила съм 18 едва преди 3-4 месеца, но веднага с навършването на пълнолетие съм назначена на работа с договор и са ми плащани осигуровки и данъци Simple Smile При Вас предполагам положението е стояло по друг начин и не сте плащали докато не сте завършили средното си образование?! Нека не се нападаме, исках просто да задам един съвсем обикновен въпрос. Ако само съпруга ви има възможността да работи, а вие трябва да гледате детето и сте в моето положение мисля, че също бихте се поинтересували дали ще имате някаква помощ от някъде Simple Smile Приятен остатък от деня и нека бъдем по-малко злобни и повече човечни Wink

# 57
  • Мнения: 4 660
Ама вие как очаквате да получавате нещо след като не сте плащали осигуровки.
Сега да не тръгваме да смятаме и да обясняваме как работи осигурителната система и фонд " Майчино здравеопазване".
Злоба няма и не сме ние които са измислили тази система.
Лично аз съм плащала като поп 12 години по около 150 лв на месец за осигуровки.
Нали майка й и баща й работят и от техните, нашите и въобще от на всички данъците и удръжките се покрива и това. Както се покриват и за вашите деца.
Преди да се забременее се прави семейно планиране ,а не след това !!!
И никой не гледа осигуровките на майка ти и баща ти ,а цъкат твоето ЕГН.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 08:52 от kikair

# 58
  • Мнения: 5 478
Абсолютно подкрепям горните мнения. Хем сме с най-дълго майчинство, хем сме недоволни пак от нещо... Да, втората година сумата е смешна, но всичко е въпрос на избор.
 
Да дам малко нова информация с моя случай за "Родители в заетост" - ходих в БТ и подадох документ. Всъщност е само едно заявление. Сега чакаме и в случай, че ни одобрят, ще идем с бабата да си подаде и тя заявлението и сме готови. Лошото е, че май се чака доста за одобрение, служителката каза, че може и до 2 месеца да отнеме...
За справка - нашата баба е пенсионер, което е позволено. Детето не е записано на ясла, на 1 година и 6 месеца е, аз имам постоянен трудов договор и трябва да се върна веднага на работа, ако ни удобрят.

# 59
  • София
  • Мнения: 10 642
Цитат
Нали майка й и баща й работят и от техните, нашите и въобще от на всички данъците и удръжките се покрива и това. Както се покриват и за вашите деца.
Какво общо имат осигуровките на нашите родители, с чието и да било майчинство?
Фонда, ок който се изплащат майчиството е “общо заболяване и майчинство” (ако не бъркам точното наименование”, та вноските на други хора (пък били те и родителите ти) са си за техните плащания в случай на нужда.
Плащанията за моето дете се плащат само и единствено благодарение на всичките години, в които съм работила (над 20, половината от тях на 2 места) и съм си плащала всички осигуровки.

Общи условия

Активация на акаунт