Митница – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 6

  • 36 226
  • 749
  •   1
Отговори
# 270
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
Служителката в пощата твърди, че немога сам да си освободя пратката, а само чрез тях.

Ако прочетеш темата, ще видиш, че в известен смисъл е права. Smiley Все пак, в случай че решиш сам да си освобождаваш пратката – успех.

# 271
  • София
  • Мнения: 19 143
Някой назад беше си освободил сам пратката, но се искат знания и четене.

# 272
  • Мнения: 16
Прочети първа страница.
Трябва ти ел.подпис за митн.декларация.
Четох, но не ми стана ясно много. Трябва ми ел. подпис дори да отида на място да си я освободя,така ли?

# 273
  • София
  • Мнения: 344
Прочети първа страница.
Трябва ти ел.подпис за митн.декларация.
Четох, но не ми стана ясно много. Трябва ми ел. подпис дори да отида на място да си я освободя,така ли?
Няма опция да я освободиш сам на място, освен, ако не е под 30 лв. Всичко друго става само чрез подаване на декларация в ел. портал на митницата, за което де иска ел. подпис, ЕОРИ, а и още много четене, време, доза късмет и ултра здрави нерви...

# 274
  • Мнения: 16
Прочети първа страница.
Трябва ти ел.подпис за митн.декларация.
Четох, но не ми стана ясно много. Трябва ми ел. подпис дори да отида на място да си я освободя,така ли?
Няма опция да я освободиш сам на място, освен, ако не е под 30 лв. Всичко друго става само чрез подаване на декларация в ел. портал на митницата, за което де иска ел. подпис, ЕОРИ, а и още много четене, време, доза късмет и ултра здрави нерви...
С една дума да си платя на пощите и да не си късам нервите Simple Smile

# 275
  • In transit
  • Мнения: 11 706
Най-добре.

# 276
  • Мнения: 5 582
Здравейте,една приятелка от Щатите иска да ми прати 2-3 играчки запазени от нейното дете. Има ли вероятност да ме накарат да платя мито ,ДДС и разправиите по митницата заради някой конструктор ?Благодаря!

# 277
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
Такава вероятност винаги съществува, да.

# 278
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Здравейте,една приятелка от Щатите иска да ми прати 2-3 играчки запазени от нейното дете. Има ли вероятност да ме накарат да платя мито ,ДДС и разправиите по митницата заради някой конструктор ?Благодаря!
Стига реалната стойност на играчките да не много висока, например плейстейшън или телефон, има голям шанс да ги пуснат. Нека да пише за всеки случай стойност около 15 долара и да пише, че са подарък. Ако все пак ги спрат и се наложи да отидете, просто кажете, че са подарък за детето. На 99% ше ги пуснат. Митничарите са хора. И имат деца!

# 279
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
Не че нещо, но от какво значение е, кой има и кой няма деца, и защо това да е фактор за заобикаляне на правилата? newsm78

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 23:05 от Blаck Cat

# 280
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Не че нещо, но какво значение има кой има и кой няма деца, и защо това да е фактор за заобикаляне на правилата? newsm78
Първо, изобщо не говоря за заобикаляне на правилата. Според теб 3 детски играчки колко може да надвищават прага между две физически лица от 45Е?! Второ, определено има значение дали се изпраща подарък за дете, което е нормална функция на пощите или се поръчват стоки от разни сайтове, често многократно или в търговски количества, което после се препродават. От там и разликата в гледната точка.

# 281
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Не че нещо, но какво значение има кой има и кой няма деца, и защо това да е фактор за заобикаляне на правилата? newsm78
Първо, изобщо не говоря за заобикаляне на правилата. Според теб 3 детски играчки колко може да надвищават прага между две физически лица от 45Е?! Второ, определено има значение дали се изпраща подарък за дете, което е нормална функция на пощите или се поръчват стоки от разни сайтове, често многократно или в търговски количества, което после се препродават. От там и разликата в гледната точка.
В законът няма разлика между гледните точки. Гледа се цената на сходни артикули внесени по същото време и от същото место.
Специално за конструкторите има и над $100, така, че докато не се види каква е играчката не може да се каже каква е цената и.
Аз не бих разчитала на това, че има деца или не

# 282
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
bloomnicer, отговорът ти няма нищо общо с предишния ти пост и с това, което те попитах, но какво и да е. thumbsup

# 283
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
bloomnicer, отговорът ти няма нищо общо с предишния ти пост и с това, което те попитах, но какво и да е. thumbsup
Жената пита, аз давам мнението си базирано на моя опит. Тя ще си прецени дали ще го вземе под внимание.

# 284
  • Мнения: 5 582
Благодаря на всички за отговорите. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт