Сащ-Какви опций имам?

  • 3 725
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,нещата стоят така-Родителите ми(както и аз)спечелихме лотарията за зелена карта.Поради лични
причини аз не можах да присъствам на интервюта,ваксини и всички други процедури през които минаха родителите ми за да получат зелените си карти.Вмомента баща ми си има работа в Америка,а майка ми
го посещава един път на шест месеца.Въпросът ми е по какъв начин мога да получа зелена карта аз.Баща ми каза да се запиша на студентска бригада и след това да остана там докато той не намери начин аз да получа зелена карта.Има ли последствия аз да overstay-на бригадата и дали това е разумен начин?Ако не мога със студентска бригада,какви други вариянти имам,Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 63
Пълнолетен ли сте? Баща Ви би могъл да Ви пусне документи за зелена карта от там като негов пряк роднина, придружени с покана.  Аз не бих рискувала да съм нелегална там. За мен това не е живот. Можете естествено да играете в лотарията отново. Когато имате роднини там шансовете Ви се увеличават. Това никога не е чиста лотария. Някога аз спечелих лотария година след като баща ми спечели. Не е случайност.

# 2
  • Мнения: 8
Пълнолетен ли сте? Баща Ви би могъл да Ви пусне документи за зелена карта от там като негов пряк роднина, придружени с покана.  Аз не бих рискувала да съм нелегална там. За мен това не е живот. Можете естествено да играете в лотарията отново. Когато имате роднини там шансовете Ви се увеличават. Това никога не е чиста лотария. Някога аз спечелих лотария година след като баща ми спечели. Не е случайност.
Да,пълнолетен съм,на 22 съм.

# 3
  • САЩ
  • Мнения: 666
За съжаление си изпуснал влака, трябвало е да се явиш на интервюта.

Сега те могат да попълнят петиция (I-130) за теб:

 I.N.A. 203(a), 8 U.S.C. 1153(a))

https://uscode.house.gov/view.xhtml?req=granuleid%3AUSC-prelim-t … =prelim#0-0-0-182

Чака се години. За справка, в момента разглеждат петиции, подадени преди 8 юли 2014.

Ето го виза бюлетина. Категорията за деца над 21г. на постоянни жители е F2B:

https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa- … ovember-2019.html

# 4
  • Мнения: 8
За съжаление си изпуснал влака, трябвало е да се явиш на интервюта.

Сега те могат да попълнят петиция (I-130) за теб:

 I.N.A. 203(a), 8 U.S.C. 1153(a))

https://uscode.house.gov/view.xhtml?req=granuleid%3AUSC-prelim-t … =prelim#0-0-0-182

Чака се години. За справка, в момента разглеждат петиции, подадени преди 8 юли 2014.

Ето го виза бюлетина. Категорията за деца над 21г. на постоянни жители е F2B:

https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa- … ovember-2019.html
Много жалко,а можете ли да ми кажете как стоят нещата със студентските бригади тъй като не мога да
намеря конкретна иформация.Баща ми ме съветва да отида със бригада и да остана,но не знам дали въобще е легално и дали като направя така имам шанс за зелена карта,а аз не искам да пътувам до Америка лятото защото имам доста доходна сезонна работа.Неговият приятел които е +20 години във САЩ също ме убеждава,че всички отивали със бригади и оставали и взимали гражданство.Когато го попитах дали мога да получа черен печат като не се върна от бригадата,той ми обясни че нямало как.

# 5
  • Мнения: 2 246
Ако идеш на бригада и останеш, си нелегален. Тези, които са останали и впоследствие взели гражданство са се оженили/омъжили там т.е. чрез брак с американец. Второ, за да идеш на бригада трябва да се водиш студент, а ти си на 22 години и могат да се усъмнят в намеренията ти и изобщо да не ти дадат виза.

# 6
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Сложна работа е твоята. Ако дойдеш на бригада, престоиш си визата и после се опиташ да излезеш от страната - ще ти пляснат черния печат не ами, стой та гледай. Също така, за работа ти трябва SSN, който за студенти на бригада е временен, пише си дата на картончето и след нея вече можеш само нелегално да работиш. Много студенти остават, да, но в момента климатът за имигранти, особено такива с нередовни документи е, меко казано, неблагоприятен. Освен това, на интервюто за бригадата ще ти разкажат играта от въпроси за роднини и приятели в Щатите, а не можеш да излъжеш, защото информацията е пред тях на компютъра. Само като видят, че баща ти е тук, а ти си млад и нищо не те задържа в България и вероятноста да ти дадат дори временна виза пада до нулата. Както вече са писали по-горе - родителите ти подават петиция и си чакаш кротко с години да я размятат по бюрата.

# 7
  • Мнения: 8
Сложна работа е твоята. Ако дойдеш на бригада, престоиш си визата и после се опиташ да излезеш от страната - ще ти пляснат черния печат не ами, стой та гледай. Също така, за работа ти трябва SSN, който за студенти на бригада е временен, пише си дата на картончето и след нея вече можеш само нелегално да работиш. Много студенти остават, да, но в момента климатът за имигранти, особено такива с нередовни документи е, меко казано, неблагоприятен. Освен това, на интервюто за бригадата ще ти разкажат играта от въпроси за роднини и приятели в Щатите, а не можеш да излъжеш, защото информацията е пред тях на компютъра. Само като видят, че баща ти е тук, а ти си млад и нищо не те задържа в България и вероятноста да ти дадат дори временна виза пада до нулата. Както вече са писали по-горе - родителите ти подават петиция и си чакаш кротко с години да я размятат по бюрата.
Благодаря Ви много,това беше информацията от която се нуждаех за да знам как да процедирам.

# 8
  • САЩ
  • Мнения: 666
Твоите приятели или не са наясно, или мечешка услуга ти правят.

Нямаш легален начин за оставане след студентска бригада(J1), освен ако не запишеш университет и не смениш визата на F2. Но тогава губиш правото да работиш и нямаш легална пътека за изкарване на работни документи след завършване на образованието (освен ако не намериш работодател, готов да те спонсорира, но това е много в сферата на фантазиите, че има как да се случи).


Ако останеш нелегално след бригада, губиш всички пътища за легализиране на статуса ти освен брак. Т.е. единствената ти опция ще е да се ожениш за американска гражданка.

Ако останеш нелегално за повече от година и излезеш от страната, или те хванат - получаваш автоматично 10 годишна забрана за влизане в САЩ.  Ако си нелегален по-малко от година, забраната е за 3 години.

Ако се опиташ да влезеш в САЩ с наложена забрана за влизане, забраната е доживот.

P.S. да не говорим, че при родители в САЩ и ако не си редовен студент в момента, а тепърва запишеш, шансът да ти дадат J1 е нищожен, почти невъзможно е.

# 9
  • Мнения: 8
Твоите приятели или не са наясно, или мечешка услуга ти правят.

Нямаш легален начин за оставане след студентска бригада(J1), освен ако не запишеш университет и не смениш визата на F2. Но тогава губиш правото да работиш и нямаш легална пътека за изкарване на работни документи след завършване на образованието (освен ако не намериш работодател, готов да те спонсорира, но това е много в сферата на фантазиите, че има как да се случи).


Ако останеш нелегално след бригада, губиш всички пътища за легализиране на статуса ти освен брак. Т.е. единствената ти опция ще е да се ожениш за американска гражданка.

Ако останеш нелегално за повече от година и излезеш от страната, или те хванат - получаваш автоматично 10 годишна забрана за влизане в САЩ.  Ако си нелегален по-малко от година, забраната е за 3 години.

Ако се опиташ да влезеш в САЩ с наложена забрана за влизане, забраната е доживот.

P.S. да не говорим, че при родители в САЩ и ако не си редовен студент в момента, а тепърва запишеш, шансът да ти дадат J1 е нищожен, почти невъзможно е.
Отново Благодаря,за това исках да съм сигурен.Аз не вярвах че не биха ми били черен печат,както бяха казали приятелите ми.

# 10
  • Мнения: 63
Съгласна съм с написаното по-горе. Единственият чист начин в момента е родителите ти да пуснат молба от там и да се чака. И втори вариант - играете за зелена карта отново и отново и пак чакате. Не пречи двете да се движат заедно. За студентска бригада в действителност ще Ви разпитват за роднини и бъдещи планове, което във Вашия случай ще намали шансовете Ви, а и да Ви дадат, както вече са Ви обяснили - ще живеете в нелегалност, ако решите да останете. Моето мнение е да се пуснете по дългите процедури и да проявите търпение.

# 11
  • Мнения: 5 272
В българския език няма дума която в множествено число да завършва на  "й". Моля Ви, оправете си заглавието на темата.

# 12
  • Down south
  • Мнения: 7 637
Цитат
Да,пълнолетен съм,на 22 съм.
Късно е. Трябвало е да минеш процедурата с родителите си, а след това си могъл да се върнеш в България.
Както по-горе вече ти казаха, петиция е твоят вариант, освен ако междувременно, не те изтеглят от лотарията или не се залюбиш с американка.

# 13
  • Мнения: 1 450
За пръв път пиша негативен пост. Подразни ме факта, че не можеш да пишеш на български! А ОпциИ не се пише с "Й".

# 14
  • Мнения: 888
Търси си фиктивен брак с американка, май други варианти нямаш.
Но и тя ще иска кеш за услугата.

Познат замина наскоро като нелегален на работа с туристичека виза. Не си го представям такъв живот, ако може да се нарече живот.
Без права, без осигуровки, застраховки, здравеопазване. Не знам и как стои рутинната проверка от полицията, ако се случи. Въобще лош избор.

Общи условия

Активация на акаунт