Против акне/пъпки по лицето 9

  • 51 392
  • 737
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 6 231
Уейв, а това махане с розовата вода защо е? Аз не смятам, че тя ги премахва де, но ми стана интересно.

# 481
  • Мнения: 131
Момичета, влизам тук да чета основно заради сина ми. За да не пропусна нещо...
Все си налагам да не пиша, но от всичкото четене до сега, оставам с впечатлението, че търсите резултати като пропускате най-основното - доброто почистване.
На една мазна, склонна към акне кожа, и смесена такава, и е необходимо почистване.
Измиването сутрин с хладка вода не е достатъчно. Измиването вечер, особено при ползването на тониращи продукти и слънцезащита, само с гел или пяна, е също абсолютно недостатъчно.
Говоря от собствен опит и от наблюдението при сина ми... Нищо лично, просто не мога да се сдържа да не го напиша...

# 482
  • Мнения: 679
ivalinna опиши какво е за теб добро почистване

# 483
  • Мнения: 8 759
Не помня дали съм писала, но съм със смесена - дехидратирана в зоната на веждите и между веждите кожа, и мазна по носа, брадичката и бузите . Откакто изхвърлих всички гелове и почиствам САМО с мицеларна вода За мазна кожа вечер на СвР и сутрин за Реактивна на Ла Рош спряха да ми излизат пъпки и всякакви несъвършенства .

След почистването с тампоните, напоени с водите съответно сутрин / вечер измивам с вода/ хладка/ и нанасям крем вечер Лифтиане /СВР, а сутрин - Себиаклиър Хидра . 

Един път месечно почиствам при козметик , а също и правя Oxy geneo на 1,5 месеца .

Кожата ми се чувства добре, няма опъване , няма Белене, няма омазняване , няма пъпки или черни точки .
Покрай цикъл също не излизат вече такива гадости .

# 484
  • Мнения: 2 522
Ооо, да, почистването определено е много важно! Hug
Като сме тръгнали да споделяме рутини - да чукна на дърво, засега съм доволна от моята и затова споделям. (Държа да кажа, че не е нещо кой знае какво, но доста държа да не натоварвам кожата си с 1000 мазила, защото първо е много чувствителна и второ, мое мнение, предоставяйки ѝ постоянно съставки наготово тя става ленива и спира да ги произвежда сама, което след време ще се отрази. Пак казвам, че това си е мое мнение, което разбира се прилагам единствено и само на себе си. Simple Smile ).
Та рутината:
Сутрин първо измивам с вода и я изчаквам сама да изсъхне, не използвам никакви кърпи. След това я минавам с мазило, което да я почисти допълнително. Когато изсъхне нанасям термална вода и ББ кремът на “Биодерма” - Sensibio AR BB Cream. Той е с 30 фактор, така че спестявам друга слънцезащита. Общо това цялото нещо ми отнема не повече от 15 минути.

Когато се прибера вкъщи почиствам кожата с мицеларна вода и я оставям така до вечерта.

Преди лягане и след баня я почиствам отново с това мазило от сутринта, а когато изсъхне слагам от серума на “Юсерин” - DermoPure. Не знам дали е правилно, но на цялото лице нанасям количество не повече от едно грахово зърно.

Поне два пъти в седмицата на добре почистена кожа правя маска от зелена хума, прясно изцеден лимонов сок и етерични масла от салвия и грейпфрут, добре се отразява.

Кожата ми е смесена, дори бих казала по-скоро мазна и тази домашна маска поне засега се справя добре с омазняването. Simple Smile

# 485
  • Мнения: 4 611
Уейв, а това махане с розовата вода защо е? Аз не смятам, че тя ги премахва де, но ми стана интересно.
Минавам с розова вода и тампонче, защото скинорена белее, а ниацинамида ми прави кир ефект при нанасяне на слънцезащитата. Не се премахват напълно, но достатъчно, за да не ми правят проблеми при нанасяне на следващ продукт за през деня.
И след като вечер си си изчистил лицето добре няма нужда на сутринта да се измива пак, защото го има и този вариант на overwashing (не можах да намеря подходяща дума на български), който също вреди. Чувала съм от дерматолози, че може даже и с вода да не се измива. ЦеРаВето почивства добре, на мен грешката ми беше точно недостатъчно добро почивстване, но откакто си взех гелчето нещата почнаха да се подобряват. Слънцезащитата ми е минерална и пада много лесно. Ако съм слагала грим първо минавам с мицеларна вода, а след това се измивам с гел. Но това се случва рядко.
Ето едно интересно видео по темата за почистването https://youtu.be/a3AmJ6LopqY?t=806

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 21:06 от Уейв

# 486
  • Мнения: 1 227
Аз задължително вечер правя 2-стъпково миене, просто няма как. Обикновено не нося тежък фдт, най-много пудра и руж. Махам грима с пяна/мицеларен гел и след това с Акнеаут гел. След това слагам зинерит локално, от скоро започнах да мажа вечер скинорена на цялото лице и за 4-5 дни петната исветляха драстично. Понякога слагам и нещо хидратиращо, обикновено крема на Биодерма Сенсибио хидра. Сутрин евентуално измивам с хидратиращия гел на Серави, или само вода и повтарям стъпките от вечерта.

Откакто си опростих рутината и ползвам козметика само за проблемна кожа нещата се оправиха.

Уейв, не ти трябва тоя Ниацинамид в комбинация със скинорена. Пробвай само скинорен но тъничък слой без да го премахваш преди слънцезащитата. На мен не ми прави кир ефект от нищо, ниацинамида е проблема.

# 487
  • Мнения: 4 571
Бях спряла слънцезащитата за два месеца, през което време и лицето ми се изчисти. Сутрин слагам алфа арбутин заедно с ниациамида. Сега поднових слагането на слънцезащита.  20 мин. след като съм се намазала с горните два ТО продукта, слагам слънцезащита и се почва с кир ефекта, което ме побърква и реших да не слагам ниациамид сутрин, т.е. спирам съвсем ниациамида.
Сега се изпъпчих от ретиноида, но не се притеснявам. Сигурна съм, че скоро ще ми се изчисти лицето, защото почти месец бях с чисто лице и отново се почувствах добре, вдигна ми се самочувствието и т.н. ..., знаете как се чувстваме с пъпчивите физиономии.
Та така де, като ми свикне кожата с ретиноида, ще си дойдат на място нещата. А междувременно ще прекратя ползавенто на ниациамида.
Сега чакам и нов слънцезащитен, като дойде и го пробвам за седмица, ще дам инфо как го чувствам.
Вечер почиствам с вода и сапун. След това гликолов тоник на ТО. Много го харесвам този тоник, сигурна съм, че доста ми помогна за изчистването на кожата. След него слагам вит С, аскорбилова, млечна или каквото е на ред от рутината.
Сутрин почиствам само с вода.

# 488
  • Мнения: 1 381
Аз да ви се оплача как се подредих с Епидуо гел.. уж внимавах къде се мажа.. и въпреки това, така съм се изгорила под очите че е ужас.. събри, боли, червено, сухо.. от това ми се подуха скулите и ходя като бита цяла седмица 😆.. за сега ефект от този гел не виждам, но трябвало да съм търпелива каза дерматоложката. Иначе за почистването, моите стъпки са: мицеларна вода след като се прибера от работа и 1 2 часа след това по време на душ си минавам лицето с една био пяна от роза и чаено дърво, подсушавам с хартиена кърпа, с тампонче минавам с розова вода и после останалите кремове и чудеса.. Моят като ме гледа вечер и само повтаря "добре, че съм мъж" 😆

# 489
  • Мнения: 4 571
След първите три мазания с Епидуо и за бях като теб, особено слад първото-бях червена като домат и подута като балон. Бъди търпелива и продължавай. За мен Епидуото е номер едно в борбата срещу гадостта. Но спрях да го ползвам, защото трябваше да го купувам от чужбина, а не мога да ходя всеки 2 месеца някъде, както и да моля приятели да ми го купуват. Пък и цените в различните държави се различаваха с не малко, а трябва и рецепта за него....

Бенчита, ти от къде купуваш Епидуото?

# 490
  • Мнения: 1 381
Hellenn, благодаря за куража. Доста се бях отчаяла  и в един момент си казах "леле, какво си причиних" Scream Но ще потърпя.. тази година съм булка и толкова искам чисто и хубаво лицее.. от сега се притеснявам, да не ми излезе някоя огромна пъпка точно в деня.. даже сънувам подобни кошмари Smiley
Иначе, го взех от аптека Медея, но аптекарката звъня в 5,6 аптеки от веригата, докато в една на Стамболийски казаха, че имат останал един.
Доста трудно се намира.. но ми казаха, че ако го поръчам ще ми го доставят.

# 491
  • Мнения: 541
Немалка част от продуктите, които използате, не са ми познати и не съм ги използвала.
В момента използвам Глико А вечер, като преди това почиствам с мицеларна вода на Юриаж - зелената. Сутрин също почиствам с нея и мажа с крем на Юриаж със SFP 30 и цвят. А при наличие на гадни пъпки използвам активен крем Акне аут само върху засегнатата зона, иначе ще се олющя цялата.
А това Епидуо ми го беше изписал един дерматолог от частна клиника, който искаше да ме лекува с ... оново известно лекарство с многото страничини ефекти, които са си цяло мъчение (забравих как се казва). И като прочетох какви неща ти се случват, докато го пиеш, рязко се отказах да вземам каквото и да било по препоръка на въпросния.

# 492
  • Мнения: 4 611
Роакутан имаш предвид сигурно. И аз съм се чудила за него, но наистина предвид всички странични ефекти не мисля, че си заслужава, освен ако не е някакво много, много крайно лошо кистозно акне.

# 493
  • Мнения: 541
Роакутан имаш предвид сигурно. И аз съм се чудила за него, но наистина предвид всички странични ефекти не мисля, че си заслужава, освен ако не е някакво много, много крайно лошо кистозно акне.
Да, точно Роакутан. Малко се замислих, но като се информирах, категорично отказах. Акнето, че ме тормози от години, тормози ме, но не е чак мега крайно зле. Не, че пък и е много дискретно, ама...
Само като си представиш как очите, кожата , устните и не знам какво още ти се изкушава до край, очите ти стават супер чувствителни към дневна светлина и още не помня какви "екстри", при това с месеци, не благодаря.

# 494
  • Мнения: 4 571
Това от Роакутана ли? Ужас! Добре че го забраниха.
Мерси за инфото за Епидуото, Бенчита. Ще питам и аз в Медеята в моя квартал. Това че, все пак се намира на бг пазара ме радва. Иначе ходех в онази "секретна" лаборатория на Христо Ботев да ми правят бензоил пероксид.

Общи условия

Активация на акаунт