На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 28

  • 79 281
  • 742
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 255
Има ги и в Мигрос, от там си ги купувам за около 32лири буркана.
Карфур не ми харесва като магазин, нито имат изгодни промоции, нито асортимента им е кой знае какъв.

# 586
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
Днес купих mas fasulve , но нямам идея как да го приготвя. Моля, за сполучлива рецепта.

# 587
  • Мнения: 5 459
Днес купих mas fasulve , но нямам идея как да го приготвя. Моля, за сполучлива рецепта.
Предполагам, че говорите за боб мунг. Освен, че е много полезен на кълнове е и много вкусен. Аз го готвя ,както готвя лещата и го ползвам в разни индийски рецепти. Примерно леща с кокосово мляко. Разкошен е...

# 588
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Беля, такива маслини редовно купувам от Шок. Simple Smile
Има ги и в Мигрос, от там си ги купувам за около 32лири буркана.
Карфур не ми харесва като магазин, нито имат изгодни промоции, нито асортимента им е кой знае какъв.

Благодаря ви, момичета, но...

В Шок не предлагат продукти на марката ÖNCÜ. Там са на LİO.
В Мигрос също не ги продават. Преди предлагаха тяхната пиперкова паста и доматено пюре, но вече и тях ги няма. Те предлагат няколко марки, но не и тази.

Може би трябваше да уточня, че държа конкретно на тази марка.

Както казах, има конкретни неща, които са ме водили в Карфур. Промоциите им, ако ги погледнете, са аналогични на тези в Мигрос, но разнообразието наистина е по-малко. Заради това ходим там когато определена промоция на нещо, което задължително трябва да вземем, ни отведе там. Покрай това взимаме и нещо интересно, попаднало пред погледа.
Не може да измести Мигросите, а е магазин от такъв ранг ценово, т.е. не може да се мери с ШОК и БИМ.

# 589
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Аз готвя боб мунг както стандартния. Слагам си лук, чушка, морков и накрая го изсипвам да ври. Малко чесън, черен пипер и каквото се сетя друго, бульон зеленчукови и преди да сваля домати. Накрая поръсвам с пресен магданоз.
Записала съм си го да погледна в Мигрос какво има.

В неделя знам че пазара зад Марги е за домашни продукти, но ни се искаше да пазаруваме и зеленчуци. Няма ли изобщо? Много харесах пресните броколи и ябълките, та исках да си купя пак. В града на друго място, някъде по центъра има ли разнообразие?

За питащата за лешников тахан - взех си буркан от борсите, магазина със сирената срещу фурната с хляб. Струва 30 лири, но не е добър. Много е рядък.

# 590
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
На центъра до рибената борса има няколко сергии със зеленчуци и плодове в неделя. Не мога да кажа обаче дали има качествена стока и на какви цени са. Просто съм ги виждала там като ходим. А ние ходим предимно в неделя.
Много ми се ходи. Последно октомври бяхме. Мислим другата седмица да скокнем до там амаа с тая грипна епидемия не смея да си правя планове.

# 591
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
И аз се сетих за сергиите срещу рибния пазар. Ами ще вземем от Мигрос каквото има, пък ако намерим хубави по центъра бонус. Simple Smile

Лайт йогурта на Сюташ не е лош, но не е и уау. Прилича на нашите кисели млека по 2 %. Рядък и с повече суроватка е, аз харесвам такива леки за овесените си ядки сутрин. Но класическия е по-добър и ще се хареса на болшинството. Специално не бих купила отново, но обичам да пробвам различни марки и вкусове, та за мен не е загуба. Simple Smile

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 09:13 от iv4enceto_91

# 592
  • Пловдив
  • Мнения: 641
На рибния пазар, но в обратна посока има пазар за "оранжерийни зеленчуци"

https://www.google.bg/maps/@41.6740985,26.5538777,3a,75y,212.14h … 00!7i13312!8i6656

# 593
  • Мнения: 190
В заведението до Ераста - Faruk Gulluoglu, което е залепено за Айчичек, има салеп. Споделили са в инстаграм днес. Дали е истински обаче не знам. В неделя ако отидем - ще погледна цена и снимам по възможност състава.


Чисто лябопитство - какво значи истински?
От този си купувам аз  и много го харесвам.Декември последно го взех от Истанбул 20 лири кутията.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 10:28 от Neli1978

# 594
  • Мнения: 38
Здравейте, можете ли да ми кажете къде се продава масло от мравчени яйца срещу окосмяване?

# 595
  • Мнения: 1 255
В Одрин не знам къде има.
Аз си купих от Люлебургас, миналата година, на центъра от една дрогерия. Спомням си, че преди доста търсех по аптеките но там нямаше.
Два броя за 15 лири, мисля, че имаше някаква промоция.
Лично аз ефект не виждам, не че съм била много постоянна в мазането, но някак си след душ да стоя намазана със смъдящо олио, не ми е много ок.

# 596
  • Мнения: 5 459
И аз се замислих-какво значи салепът да е истински. Аз за пръв път купих преди 6 години от Мармарис, ама той като го направя вкусен, но пълен с нишесте, мляко и захар. Не знам каква е гаранцията, че вътре има орхидея....

# 597
  • Варна
  • Мнения: 290
Не се лъжете да си купувате подобен боклук - масло от мравки, никакъв ефект няма.

# 598
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Здравейте, можете ли да ми кажете къде се продава масло от мравчени яйца срещу окосмяване?
Одрин
На рибния пазар, магазинчето за подправки на ъгъла 15-16 лири. /За ползата нямам мнение/

# 599
  • Мнения: 201
Относно мравченото масло, от личен опит мога да кажа, че няма никакъв ефект. Ползвах го преди няколко години, даже го поръчвах от Турция чрез Ибей. Не вярвам "формулата" му да се е променила през това време.

Общи условия

Активация на акаунт