На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 28

  • 79 283
  • 742
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 4 221
На късмет е минаването през границите, разбира се.
При мен няма вариант да сме с две торбички в багажника.
Скрит текст:
Предвид ходенето 2 до 3 пъти годишно и факта, че купуваме и за близки хора някои неща... а и пътуваме с нощувки, с две деца, т.е. имаме и багаж... неведнъж съм споделяла, че на връщане багажникът ни е обезвъздушен и при отварянето всеки път треперя да не се изсипе в краката на митничарите. Ама те отварят внимателно, де... знаят, явно. В купето също винаги има багаж, обикновено памперси. И без да има количества млечни (ограничавам се в рамките на 100-150 лири - примерно пакет масло и 2-3 кутии меко сирене... рядко нещо повече... месни не съм купувала, а все се каня) пак прави впечатление и често чуваме подмятания от типа "Какво беше това пазаруване?!", "Тръгвай, тръгвай, че да не те карам посред нощите да вадиш и да редиш, с тия деца...", понякога не съвсем на майтап казани. Дразня се и все ми е на устата да обясня гореописаните причини (Да не говорим, че веднъж годишно прибирането е след почивка на море + пазаруване и наистина е страшно положението. Покупките са отгоре, естествено, а отдолу багажът за 10 дни липса от дома плюс всевъзможни джвъчки за игри във и до морето и настаняване без изхранване правят обемът на всичко доста стряскащ.), но за радост обикновено мъжът ми слиза да отваря и не влиза в полемики. Аз бих започнала да се обяснявам и като нищо мога да си изпрося щателен преглед на описаното. А както бе казано по-горе, решат ли да се заядат, ще намерят за какво. Обаче да ми правят изречения какъв ми е дохода и с какви пари пазарувам, няма да позволя. Да следят тези с милионите и тези, които през няколко дни са в Одрин и търгуват със стоките, без да плащат нищо на държавата. Като хода 2-3 пъти годишно, ще пълня до откат.

Този ресторант сега има да го сънувам до... кой знае докога... Как пък не го препоръчаха месец по-рано! Sad

# 556
  • на морето
  • Мнения: 1 382
Миналата година по препоръка от групата си взех Тамифлу. Сега влезе в употреба за сина ми, който се тръшна от грип с близо 40 градуса температура. Пи го 5 дни по две и всичко е наред. Слагам му снимка.  В сравнение с цената с българския е на половина.

# 557
  • Мнения: 437
и на Ипсала я няма тази, 'безценната' автомивка, за която всеки път нашите си прибират по 5лв Simple Smile gulluoglu явно е франчайз, защото сме яли от тях в Бурса и всичко им е ммммм...

# 558
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Да,Ариел на Ипсала няма 5лв. за  "златен гьол",но това не ми е важно,спокойно е,няма багажник...

# 559
  • Мнения: 5 061
През Гърция не сме минавали, заюото няколко пъти сме  чели , че не пускат с перилни препарати от там , а ние всеки път купуваме. Моята приятелка предпоследния път са я питали и за маркови дрехи на митницата освен за цигари и алкохол. Добре , че нас ни пропуснаха Wink

# 560
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Дами, купували ли сте телешка кайма или месо за готвене? Ще ми се да пробвам този път, но от веригите не съм сигурна до колко е читаво. Мернах на реклама на Карфур сякаш 40 тл като минавахме в събота, но като знам в Кауфланд тук какъв отврат е и не смея. Close

# 561
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
През Гърция не сме минавали, заюото няколко пъти сме  чели , че не пускат с перилни препарати от там , а ние всеки път купуваме. Моята приятелка предпоследния път са я питали и за маркови дрехи на митницата освен за цигари и алкохол. Добре , че нас ни пропуснаха Wink

Toва е на Пазаркуле_Кастанес,на Ипсала_Ферес няма такива "подробности".

# 562
  • Мнения: 1 908
Здравейте, на децата изтичат паспортите на 06.11.2020 ние ще пътуваме на 01.05. За 2 дни зо Турция дали ще ги върнат? От ТА казват да има 6 месеца до изтичането

# 563
  • Димитровград
  • Мнения: 805
Паспорта ми изтичаше на 20.01.2020г. През декември ходих 3 пъти и в началото на януари веднъж до Одрин. На границите не е ставало изобщо дума за валидността. Лятото имаше спор по темата и помня, че това за 6 месеца валидност на паспортите не се отнася за българи.

# 564
  • Мнения: 1 511
Паспорта ми изтичаше на 20.01.2020г. През декември ходих 3 пъти и в началото на януари веднъж до Одрин. На границите не е ставало изобщо дума за валидността. Лятото имаше спор по темата и помня, че това за 6 месеца валидност на паспортите не се отнася за българи.
Бележката за изискване за 180 дни преди изтичане все още я има залепена на стъклото на митницата (МТ), като най-отдолу е написано, че не важи за българи.

# 565
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
В заведението до Ераста - Faruk Gulluoglu, което е залепено за Айчичек, има салеп. Споделили са в инстаграм днес. Дали е истински обаче не знам. В неделя ако отидем - ще погледна цена и снимам по възможност състава.

# 566
  • Мнения: 5 061
В заведението до Ераста - Faruk Gulluoglu, което е залепено за Айчичек, има салеп. Споделили са в инстаграм днес. Дали е истински обаче не знам. В неделя ако отидем - ще погледна цена и снимам по възможност състава.


Чисто лябопитство - какво значи истински?

# 567
  • Мнения: 2 420
Здравейте, днес пазаруваме в Мигрос -Лозенград, питаха ни дали имаме карта. Казахме че нямаме и ни дадоха. Попитахме дали трябва да се регистрира и ни каза касиерката, че с турски номер трябва?
 Вие как сте регистрирали вашите?

# 568
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623

Чисто лябопитство - какво значи истински?
Повечето пъти е с примеси. Картофено нишесте например.
Така и не мога да го пия с канела. И в пакетчетата са и много подсладени. Веднъж си поръчах в Мадо с какао. Много тежко и свръх сладко ми дойде.😆

# 569
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Здравейте, днес пазаруваме в Мигрос -Лозенград, питаха ни дали имаме карта. Казахме че нямаме и ни дадоха. Попитахме дали трябва да се регистрира и ни каза касиерката, че с турски номер трябва?
 Вие как сте регистрирали вашите?
Никак. Вече не помня дали тук или във фейсбук скоро се коментираше, че въпреки това картата е валидна и повече от месец. Не съм изпробвала, тъй като старата я изхвърлих, след като мина месец. Новата я вадих в края на август и не съм имала втора възможност да я ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт