На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 28

  • 79 054
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 85
Не знам на границата колко ст. е лирата, но аз преди няколко дни  обмених във Варна на 32, 2 ст. Обикновено на Малко Търново курсът е по - висок, това съм забелязала.

# 46
  • На плажа
  • Мнения: 1 104
Не знам на границата колко ст. е лирата, но аз преди няколко дни  обмених във Варна на 32, 2 ст. Обикновено на Малко Търново курсът е по - висок, това съм забелязала.
Къде във Варна обменихте?

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Обменни бюра Тавекс - Имате и във Варна Днес са ми обменили по 32 ст.

# 48
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Моля за актуална информация за приличен хотел в Лозенград с паркинг и закуска. Ще отидем за събота и неделя в началото на декември, необходим ми е телефон или мейл, за да се обадя предварително. Пътуваме трима възрастни и девойка на 14г., ще ни трябват две двойни стаи.

Препоръка за препарат, от който сте доволни, за външни паразити за куче и от къде в града може да се закупи.
Благодаря!

# 49
  • София
  • Мнения: 301
Здравейте!
Бих искала да попитам, къде в Одрин мога да купя колан за дискова херния за кръста?
В аптеките ли трябва да търся или има някакви специализирани магазини?
Предварително благодаря.

# 50
  • Мнения: 661
Здравейте, може ли да ми кажете колко трябва да е валиден паспорта преди датата на изтичане за еднодневна екскурзия до Одрин? Извинявм се , но не намерих никакво инфо.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Има много говорено по темата. От време на време се пуска по някоя информация за минимум 6 месеца валидност и други подобни. Инспирирани основно от неоправдани изисквания на ТА и от недоразбрани надписи по ГКПП-тата.
Според сайта на МВнР на Турция, както и според отговорите, получени от консулства на държавата у нас, българските граждани могат да пътуват в Турция до валидността на паспорта си.
Това е официалната информация.

Винаги обаче се появяват хора, които твърдят, че са били свидетели на връщане на пътуващ, чийто паспорт изтичал скоро, както и такива, които обясняват, че трябва да сме изрядни и да си правим нови паспорти доста преди изтичането на старите. Ей така, за да сме спокойни.
Много повече обаче са тези, които от личен опит споделят, че са минавали дни преди изтичането на срока на документа и не са имали проблем. На някои само е било обърнато внимание, че трябва да подновяват скоро.

Скрит текст:
На мен не ми се е налагало да минавам в такъв период. Просто така са се стичали нещата.
Преди години ни предстоеше пътуване до Истанбул, за седмица, с направена резервация без право на отмяна три дни преди настаняване (демек, ако ни върнат от границата, вече сме на немалък минус). Това - в началото на април, при изтичащи през май паспорти. Тогава подновихме, защото това бе едно от първите ни самостоятелни пътувания и бяхме под влиянието на изискванията на ТА за минимум 6 месеца валидност. Не ми се рискуваше стойността на резервацията, а и очакването за седмица в любимия град. Честно казано, не бях се ровила - смятах, че ТА знаят повече... нали с това се занимават.
За едно пазаруване, обаче, а и след като съм вече много по-информирана, не бих си подновявала паспорта по-рано. Може би ако остава по-малко от месец, заради срока за изготвяне на новия, но иначе не. И да ме върнат, няма да е болка за умиране. Не че ще си замълча, де.

Ако пътуваш организирано е нужно да се съобразиш с изискванията на туроператора.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 983
Продава ли се в Лозенград суров кадаиф? Къде и каква е цената?

# 53
  • Мнения: 437
Emmilly, в долния чайник се кипва само вода, а в горния се слага чая. С кипналата вода се попарва чая горе и долу си доливаш пак само вода, да заври отново. Времето за запарка е 13-14 мин., след което си сипваш от запарката и разреждаш с вода, в зависимост колко силен искаш да ти е чаят.
Аз пия кафето без захар, но в чая си слагам по едно кубче. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 661
Има много говорено по темата. От време на време се пуска по някоя информация за минимум 6 месеца валидност и други подобни. Инспирирани основно от неоправдани изисквания на ТА и от недоразбрани надписи по ГКПП-тата.
Според сайта на МВнР на Турция, както и според отговорите, получени от консулства на държавата у нас, българските граждани могат да пътуват в Турция до валидността на паспорта си.
Това е официалната информация.

Винаги обаче се появяват хора, които твърдят, че са били свидетели на връщане на пътуващ, чийто паспорт изтичал скоро, както и такива, които обясняват, че трябва да сме изрядни и да си правим нови паспорти доста преди изтичането на старите. Ей така, за да сме спокойни.
Много повече обаче са тези, които от личен опит споделят, че са минавали дни преди изтичането на срока на документа и не са имали проблем. На някои само е било обърнато внимание, че трябва да подновяват скоро.

Скрит текст:
На мен не ми се е налагало да минавам в такъв период. Просто така са се стичали нещата.
Преди години ни предстоеше пътуване до Истанбул, за седмица, с направена резервация без право на отмяна три дни преди настаняване (демек, ако ни върнат от границата, вече сме на немалък минус). Това - в началото на април, при изтичащи през май паспорти. Тогава подновихме, защото това бе едно от първите ни самостоятелни пътувания и бяхме под влиянието на изискванията на ТА за минимум 6 месеца валидност. Не ми се рискуваше стойността на резервацията, а и очакването за седмица в любимия град. Честно казано, не бях се ровила - смятах, че ТА знаят повече... нали с това се занимават.
За едно пазаруване, обаче, а и след като съм вече много по-информирана, не бих си подновявала паспорта по-рано. Може би ако остава по-малко от месец, заради срока за изготвяне на новия, но иначе не. И да ме върнат, няма да е болка за умиране. Не че ще си замълча, де.

Ако пътуваш организирано е нужно да се съобразиш с изискванията на туроператора.

Много Благодаря за отговора. Ще пътуваме с кола за ден, паспорта ми изтича края на Януари надявам се да нямам проблем.

# 55
  • при морето
  • Мнения: 911
Можете ли да ми кажете от Чорлу ли може да се купят качествени  и на сметка кожени дрехи-якета,полушубки имам пред вид,може ли да се плати с карта или трябва да е кеш,и какви са цените долу-горе,благодаря предварително!

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 704
В повечето магазини може да се плаща с карта, освен ако не е някое малко и забутано. Това са ми впечатленията за Одрин. Ако са от марки като Koton, De Facto, LC Waikiki - никакъв проблем. Предполагам и в Лозенград, Чорлу е същото.

Аз днес успях да напиша публикация с опита ми за пазаруването в Одрин. Ако се сещате за нещо друго полезно, което съм изпуснала, споделете го. Simple Smile

https://sapphireyesandrubinlips.blogspot.com/2019/11/blog-post.html

# 57
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Ивче,
Страхотна си както винаги bouquet Hug
За кой ли път е удоволствие за мен да те прочета.

КметЯ на ЕдирнетУ, трябва да те направи почетен гражданин заради тези дописки.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 5 903
Моля който успее да намери тази мистериозна фабрика AZZO в Чорлу и даде смислено обяснение как се стига до нея, ще го черпя!

# 59
  • Мнения: 661
Много полезна статия, Благодаря. Може ли ако някой знае да каже къде евентуално да си купя къна за коса?

Общи условия

Активация на акаунт