Изпитвам радост най-голяма - иде ДЕКЕМВРИ и ще стана мама! Тема N10

  • 21 517
  • 749
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата темичка

Опции:

# 45
  • София
  • Мнения: 114
Аз ли нещо не разбрах или задълбавам повече - не беше ли идеята на групата във ФБ да е само за тези, които към момента сме общували и коментирали тук във форума?! Нямам против новите мами, ама нали уж групата беше тайна и не се вижда 🙄

# 46
  • Мнения: 3 747
Пухи, и аз с такова впечатление останах, надявам се да не става такова мазало като в декемврийски - януарски мами, че вече се изнервям много там 😁

Да ви питам, вашите бебоци хълцат ли? Моята започна всеки ден и то по много време  и се чудя дали е нормално..

# 47
  • Мнения: 444
Пухи, и аз с такова впечатление останах, надявам се да не става такова мазало като в декемврийски - януарски мами, че вече се изнервям много там 😁

Да ви питам, вашите бебоци хълцат ли? Моята започна всеки ден и то по много време  и се чудя дали е нормално..

Да, всеки ден по 15-20 минути.

# 48
  • Мнения: 196
Моето бебче хълца поне по два пъти на ден. Направо ми тресе корема, като започне да хълцука, но е нормално.

# 49
  • Мнения: 870
Аз също не харесвам да ми слушат тоновете. 20 минути едва искарвам, става ми лошо, абе ужас... Ама няма как.

# 50
  • Мнения: 482
Чета ви, че вече ви слушат тоновете. От коя седмица започнахте? Моите все още не сме ги слушали за дълго. Чак на 22.11 ми е записала час за тонове. Тогава ще съм 37 г. с. Иначе всеки път ме слага на апарата за около минута, колкото да запише колко е сърдечният ритъм...

моите тонове започнаха да ги записват преди 4 седмици, утре ще ми е за 5-ти път. сега съм в 34+. аз съм с тромбофилия и може заради това док да е преценил да ги засичаме по-отрано.

и моят юнак хлъцка всеки ден, по-скоро вечер

# 51
  • Мнения: 113
МониКриси, и на мен ми става лошо на тонове, но това в нормално предвид това, че бебето ни притиска почти всичко отвътре. Направо не ми достига въздух. При мен също като ми сложат трансдюсерите на корема и бебка почва да ги удря и се мести 🤨 Последните няколко пъти едвам успявахме да направим хубав запис в болницата, защото акушерките си играеха на гоненица с нея. 😂
Симона, при мен тоновете започанаха да ги слушат към 32-33 седмица и продължават поне 30 минути. Запис на тонове за минута мисля, че е крайно недостатъчно, както процедира доктора при теб.
Моята беба не хълца често или понякога го прави много леко.

# 52
  • Мнения: 167
При мен хълца по 1-2 пъти на ден по 15-20 минути. Особено вечер, като си легна, е почти задължително.

# 53
  • Мнения: 53
На мен до сега са ми слушали тоновете само 1 път, а съм вече 37-ма седмица.Другата седмица пак ще ходя. На мен също ми стана малко гадно, добре, че бяха 20 минути.
Бебка същи хълца почти всеки ден и н знам защо, но не ми е най- приятното нещо.
Вас започнаха ли да ви налягат не толкова хубави мисли - като например дали всичко ще е наред, ще се справите ли? Напоследък не спя спокойно и постоянно в главата ми са някакви мисли свързани с раждането и майчинството. Сякаш започва много сериозно да ме хваща страх Disappointed

# 54
  • Мнения: 882
Симона и на мен моята АГ иска чак от 36 седмица да ги слушаме , но аз не мога да чакам до тогава и на своя глава ходих в Щерев имах записан час проследиха ги и след това дежурния лекар ми ги погледна и каза че са ок . Струваше ми 20 лв . Аз се завъртях на ляво просто беше трудно да се издържи 20 мин то и апарата започна да пищи . Да ви кажа Не ми се ляга страх ме е да не получа пак тая болка от тоя нерв ле е какво е нз , но просто е неописуема . Утре ще видим АГ какво ще каже . Дано се открие проблема и бързо да го реша. Тя ми каза нош па да пия ама тя болката е 2 мин и като се раздвижа спира . Не ми се ляга 😣😣 Моя си хълца също доста често и не се спира . Днес особено където го нервирах сутринта с това събуждане и отделно с тоновете  не спря да се мести и да ме рита

# 55
  • Мнения: 347
Мен ми следят тоновете от 33 г.с , сега съм в 36 и 5-6 дни , продължават около 20 минути, и на мен ми е доста неприятно по гръб да стоя и се задъхвам бая , разбирам ви!
Мулан и на мен ми се въртят всякакви неща в главата , но така или иначе то си идва , няма къде да избягаме, тряабва да сме силни и да мислим за човечето!❤всичко ще бъде наред , той инстинкта си идва от само себе си...
Моят момък хълца , но не всеки ден ...
Беърче много хубаво са ти казали, няма да раждаш тази седмица, точно както ми казаха и на мен😁🤣🤣, но след преглед за разкритие , от който ме беше много срам, но няма как...
момичета на вас изписаха ли ви АГ-тата някакви свещички за пречистване на влагалището от бактерии, а за хемороидите нещо изписаха ли ви? На мен само свещички за сега, но още не съм ги купила, изгубих рецептата някъде и даже не знам как се казват..😁

# 56
  • Мнения: 2 170
Цоп в новата темичка!😁

Беърче, както винаги прекрасно направена тема!❤ Благодаря за старанието😊😘

Аз не използвам фейсбук, за на щерката реших да си направя специално  и да се включа в такава група и ми се прецака месинджъра, след което едвам си го върнах. Този път няма да се включвам, достатъчно добре се чувствам тук. Е, гадно ще ми е като всички родим и темата замре , но се успокоявам, че не винаги се случва и може пък нашата си групичка да остане активна и тук....най-вероятно се самозалъгвам🙁
В началото бяхме много активни в темичката с щерката, чак към 6ти месец всички спряха да пишат.

Бебка също хълцука дооста. Даже в момента ми потреперва корема 😂

Мулан, мен също ме налягат такива мисли чат-пат. Нормално е , все пак ни предстои нещо сериозно, но аз се успокоявам, че обикновено се настройваме за доста по-страшни неща, отколкото се оказват. С щерката очаквах секциото ми едва ли не да е като заколение, ноо се оказа доста по-различно. Не бих казала приятно, но вълнуващо пък е наистина вълнуващо.

Днес изпрах и моите неща за болницата, мушнах ги в сушилнята и вече са подредени в чантата. Бебешката чанта също е готова. Отдавам се на релакс и няма да се напрягам, за да държа още малко бебка в корема на топло. Запънала съм се, че ще вляза в декември и това е😆😆😆 Ще стискам кълки, а бебе да пожали майка си и да кротува.

Иви, защо се срамуваш? Лекарите толкова прегледи са направили, че нищо не би им направило впечатление.
По време на раждането, особено ако е естествено ще ни преглеждат безброй пъти, даже си мисля, че към средата вече няма да ни прави никакво впечатление.

Аз съм в 37+2(навършени), ако го смятам по другия начин съм в 38 седмица, но така не ми излизат сметките до термин, та ги гледам по другия начин. Още не мога да повярвам, че ми остават по-малко от 20 дни до термин😮

Беърче, сладурът ще си чака датата, декемврийче ще го раждаш😂

# 57
  • Мнения: 697
Ааа, Алексче... единствено искам да поседи колкото се може повече, за да може да понапредне с грамчетата. Ако беше дундав щях да имам да пуфтя и да го врънкам към края на седмицата да се готви за излизане. Иначе не мисля, че ще дочака чак термин. Аз съм решила, че в тази тема ще раждам. 🤣

На тонове днес бях едва за втори път. (36+5 г.с.) Предния път стоях 40 мин, днес 30. Simple Smile

Иначе и бебо хълца всеки ден по няколко пъти. Ако пък не хълца - рита. Абе общо взето през 2-3 часа гледа да се обади да не би да го забравим. 😁

# 58
  • Мнения: 230
И моя юнак постоянно хълца. Абе да ви попитам относно секциото- в предната тема захванахме колко по-рано ще ви е планирано. Аз нали споделих, че съм на ръба на две зодии и се чудих не мога ли да изчакам да ми изтекат водите все едно при естествено раждане и да отида чак тогава за секциото. Да сте чували за такива случаи? Сигурно зависи от лекаря де дали иска да извърши нещо такова и него ще го попитам, разбира се. Аз съм в 34 г.с. и ми казва, че е рано да говорим за раждането.

# 59
  • Мнения: 632
Момичета,от кога почват вагиналните прегледи? Аз съм в 36+4 и в четвъртък съм на тонове и консултация. Бебчо е все още седалищно,ако не се обърне до 25ти ще насрочим дата за секцио

Общи условия

Активация на акаунт