Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 30 882
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 861
Mini~, заформя ми се едно обяснение за твоите неща и бирената терапия - че имаш някакви песъчинки, които не се виждат на ехо и бирата ти помага да ги изхвърлиш. Тя има такова действие, даже един от вариантите е с топла бира.
А за течението и аз имах такова необяснимо преди 10-тина години. Какво ли не иследвахме с АГ, сменяхме лаборатории да не би да  има грешка, отваряха съвсем нови реактиви, да  не би да не са отчели вече отворените, какво ли не беше. Накрая теглихме една с докторката и спряхме всички лекарства. Така и не се намери обяснение. Аз за себе си мислех, че е някаква алергична реакция ( предположих, че от латекса на кондомите) , както и носът ми тече от разни алергени.

# 16
  • Мнения: 191
Дидона от йода няма да ти стане нищо на стомаха, мисля че и от ябълковия ако е истински, а не от магазина оцетна киселина. Но че се натрупват - както йода, така и среброто си е факт. Тука обаче става въпрос не за редовно пиене а само при опасност от криза /макар че при мене тая опасност...доста често май я има/. Ако беше толкова страшно нямаше да продават сребърна вода за вътрешна консумация, мисля че и йод може да се намери за вътрешна коснсумация, макар че стандартната тинктура не е. С една дума ако е рядко и еднократно не е страшно.
Мини, течението ти не е от билковите хапове. Може да е от нарушаване на естествената флора ако си пила антибиотици, но от билковите със сигурност не е. Радвам се, че си по-добре.

Имах впредвид комбинацията на йод с оцет. Ти пила ли си я? Къде може да се намери истински ябълков оцет?
Иначе само за йод зная, че няма проблем. Едно време през комунизма в училище ни даваха от време на време да изядем бучка захар с 2-3 капки йод ---за щитовидната жлеза. Сега, обаче зная, че йодът е вреден за хора с Хиперфункция на Щитовидна жлеза. А преди 2 дни ходих при един доста възрастен, но добър гастроентеролог и той ми каза, че от доста години като имал проблем с венец или зъб си напоявал един тампон за почистване на уши с йод, държал го за няколко минути на проблемното място и му минавало. А преди 34 години като родих дъщеря ми, докато бяхме в родилното, санитарката минаваше с един голям чайник с преварена вода с йод, слагаше ни подлога и ни обливаше гениталиите. А бе добър си е йода за дезинфекция, но да не се прекалява и да е с ниска концентрация, че може да изсуши лигавицата на влагалището, да наруши естествената флора и даже да го изгори. В аптеките продават готов за употреба йоден разтвор за промивки.

# 17
  • Мнения: 6 861
Йодът си е добро средство при инфекции. Майка ми ме научи още преди години 3 капки йод в чаена чаша вода ( около 150 - 200 мл.) да се изпие при диария. Ако е от вируси, минава доста бързо.

# 18
  • Мнения: 1 221
Много внимателно трябва да се дозира йода. Една приятелка преди години имаше фоликулярна киста, която не изчезваше. За да не й правят пункция на кистата, една гинеколожка й изписала йод на капсули (Бетадин), но явно предозирала дозата й по спешност я приеха в болница, защото йодът изсмукал всичката течност около яйчниците и едва не ги изпържила. Аз също съм слагала Бетадин за бактериите, но като четох имаше и други жени с подобни реакции и ме беше много страх. Така че йодът трябва много внимателно да се дозира. Мисля Тройчатката по подобен начин би следвала да действа с пелина.
Мини, в твоят случай според мен е много важно да не се опитваш да изпикаваш до последната капка. Винаги остава едно усещане, че има няколко останали капки, но точно напъването да ги изкараме и тях влошава нещата. Урологът ми го обясни. Като се изпразни пикочният мехур, стените му започват да се търкат. Това допълнително ги възпалява и така механично поддържаме проблема. Аз така си обяснявам бирата ти, тя води до пикаене под голямо налягане и всичко излиза. Аз с това недоизпикаване успях да си спра сама кървене от мехура.
Иначе като казах за налягането. Уролог беше казал на съпруга ми, че мъжете пикаели с голяма струя и налягане, която помагала да се отмиват бактериите. Първата седмица от моя цисти бях с едни големи плаващи колонии от бактерии в мехура. За щастие въпреки кървенето, нямах проблем с налягането на струята и без лекарства всички тези колонии бях успяла сама механично да ги изкарам.

# 19
  • Мнения: 11 726
Изпишкването в клекнала поза много помага за доброто изпразване на мехура. И налягането е по-силно от натиска.

# 20
  • Мнения: 3 997
На мен пък уролог ми е казвал, че проблемът е в остатъчната урина и че трябва да се опитам да изкарам всичко дори и ако трябва да се понапъна.

# 21
  • Мнения: 81
Ох, много сте ми милички всички❤❤❤ В тази тема се чувтвам много добре! Понеже от скоро съм във форума, и се опитвам да помагам и аз, ако мога на някой, и да търся и моите отговори за проблемите ми, но само вие сте толкова топли с приема на нови хора! 💋💋

DeVa, течението е много мъничко, зацапва ми бельото  през деня, количеството е една чаена лъжичка, но ми прави впечатление,защото никога до сега съм нямала , освен около овулация, което си е нормално. Появи се с тази неизяснена инфекция преди 2месеца, а аз съм от 5 месеца така.

Teri__90 , изследвах микробиология на влагалищен секрет, ДНК микроплазма уреаплазма и хламидии, микробиология на урина и обикновенна урина, гледаха ми всички коремни органи, бъбреци,далак,жлъчка,матка, яйчници с ехограф всичко е наред навсякъде, само единия лекар ми каза,че вижда песъчинки в бъбреците, но останалите 4-ма до момента твърдят,че няма такова нещо 🤷♀😁 Направиха ми и цветна снимка на тръбите за проходимост, тъй като опитите ни са от две години,няма никъде отклонения(при мъжо също).
Diorela, това което казваш, може да е така, защото, както казах само един от лекарите видя песъчинки в бъбреците, но аз пиех постоянно биричка преди, защото ми е любимо питие, но явно си се образуват някак си... бях спрял да пия тези месеци, защото не се чувствах добре, но е факт,че се успокоих след нея. А течението си е нещо ново за мен 🤷♀ за това реших да се консултирам с вас ❤ но може и да е нормално 😊

P.s  тъй като съм по-добре мисля да продължим с опитите за бебче тази седмица очаквам овулацията, писна ми да изпускаме всеки месец, а и гинекологът ме посъветва след цветната снимка да действаме,защото има по-големи шансове😊😊 стискайте палци 🍀

# 22
  • Мнения: 1 221
Mini, действайте. Ние, ако можехме да правим деца вкъщи, изобщо нямаше да пропускаме месеци.  Както казва моята лекарка: "Знаеш ли колко жени са забременели с бактерии и даже не са знаели, че ги имат и си раждат деца". А ти дори нямаш бактерии. Действайте. При теб  е някакво механично раздразнение. Вероятно, ако се задържи, при бременност може да се влоши, защото матката ще притиска пикочния мехур и пикочните пътища. Но крайната цел си заслужава. И аз като теб вече 2 години и половина чакам, така че те разбирам и на твое място бих действала.

При мен опитите да изкарам остатъчната урина само влошаваха положението. Тъкмо спре кървенето и точно накрая на изпразване на мехура се появяваше пак кръв. Коментирах с уролога и той каза, че сама го причинявам, защото търкам стените на мехура. Спрях да се мъча да изкарам последните капки и кървенето спря.

# 23
  • Мнения: 3 997
И да кажа още нещо - не оставайте и ден без профилактика! Дали ще е Д-маноза, дали ще са някакви билкови чайове...но непрестанно да има по нещо.

# 24
  • Мнения: 54 343
Успех, момичета, скоро да се похвалите с положителни тестове! Flowers Four Leaf Clover

# 25
  • Мнения: 776
Хоп, да се цопна и аз във вашата тема !
Тази година правя втори цистит. Първият път ми помогна цистостоп рапид и после лефлокса, пуснах стерилна тогава.
Сега от 2 дни са ми оплакванията, като първия ден пих цистостоп рапид само 6 табл, втория 10 и нямаше никакво облекчение, ставаше по-зле . Снощи не издържах и ходих до аптеката в 1.00 часа и пих прахче Монурал. Днес е една идея по-добре, но пак имам силно парене. Кога трябва да подейства този Монурал? Не трябва ли веднага.
И мога ли да пусна стерилна урина утре сутрин, въпеки че съм го пила по предния ден?

# 26
  • Мнения: 3 997
Да, монуралът действа бързо. Ако е изпит вечерта на другия ден си ок. Ако действа. Щом в случая още има симптоми значи не действа и няма и да се отрази сериозно на стерилна та.

# 27
  • Мнения: 776
По-добре е положението от снощи, но все още усещам паренето след пишкане.
Ех, как се надявах да подейства. Ако е като снощи не знам как ще издържа тези дни докато ми излезе стерилната Sad 
Интересното е защо цистостоп рапид също не действа. Този път много бързо се вложиха нещата, за 2 дни..

# 28
  • Мнения: 3 997
Кога ти беше предната криза?

# 29
  • Мнения: 776
Март месец ми беше. Но тогава много бавно се развиха нещата, цистостопа ме облекчаваше, чаках стерилната и сигурно лефлокса го почнах 7 дни след оплакванията. И тогава ми беше първия цистит през живота.
Сега съм трети ден от първите оплаквания, но има много по-силно парене от предния път, силни спазми и не  знам какво може да ме облекчи докато чакам резултата Sad

Общи условия

Активация на акаунт