Образователен Говорилник v.1.0.1. хотфикс 2

  • 13 350
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво съм пропуснала относно изкуствения интелект и заместването на лекаря диагностик? Къде софтуер диагностицира пациента в кабинета? Кое от написаното от мен не е вече така, както съм го описала?
Да, май не съм го гледала този сериал. Или не съм запомнила името.

# 16
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
Шарки, благодаря, ще чета
Аз имах предвид мнението ти за настоящето и професиите. За след 10 години кой би знаел Simple Smile

Аш, благодаря!

# 17
  • София
  • Мнения: 7 276
Какво съм пропуснала относно изкуствения интелект и заместването на лекаря диагностик? Къде софтуер диагностицира пациента в кабинета? Кое от написаното от мен не е вече така, както съм го описала?
Да, май не съм го гледала този сериал. Или не съм запомнила името.
E, то във филма роботите са доста напреднали и извършват дейности, много по-сложни дори и от диагностицирането. Ама е научна фантастика, все пак.

Не си забравила името - ако го беше гледала, щеше да го запомниш Nerd

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Помня един филм, ама беше цял филм, на НВО за едни туристи в космоса, дето по случайност двама ги дехибернейтваха не когато трябва. Пълна идентификация и ако си платил първа класа - получаваш манджа първа класа и т.н. Накрая щяха да се затрият за едното чудо, имаше и един робот, който играеше барман, целият филм беше като пиеса - 3-4 героя, включвайки робота.

# 19
  • София
  • Мнения: 16 174
"Пасажири", с Дженифър Лорънс и Крис Прат: https://www.imdb.com/title/tt1355644/?ref_=nm_flmg_act_9

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, точно пасажери беше!

# 21
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
Шарки,
https://www.congress.gov/bill/116th-congress/house-bill/2231/text
Това въобще не отговаря на въпросът кой носи отговорността в случай на грешка? Какво правим с риска? С решенията, които са извънсистемни и нередки?Медицината, която не ви харесва е дефанзивна. Още по-дефанзивна ще е когато амазон влезе в играта Simple Smile
Лекарят е skin in the game. Горещо препоръчвам да четете Талеб Simple Smile

Между другото няма ли да се организираме по някакъв начин да опитаме парите за децата ни да ги последват в ЧУ? Санака и Нот, можем ли нещо да правим?

# 22
  • София
  • Мнения: 16 174
Нали вече приеха закон преди 3-4 години? ЧУ, ако искат да получат полагащите се пари на всяко българско дете, трябва да записват безплатно определен % деца със СОП  (или в превод, деца на "свои хора").  Доколкото разбрах, само 3-4 ЧУ в страната са се възполвали от "схемата".

Като се замислиш, по този начин ЧУ ще губят приходи, които ще компенсират с по-високи такси.

...
Лекарите и сега реално не носят отговорност...В Щатите годишно умират повече хора от лекарски грешки и болнични инфекции, отколкото от катастрофи.

# 23
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
Без коментар на последното ти изречение. Издава или липса на разбиране за процесите, което поставя под въпрос предходните ти коментари или пълна арогантност.
...
Аз имам предвид реално следване на ученика, а не положението в сегашния закон. Което е безумно, да. Не е до наши хора със СОП..., но както и да е.

Въпросът ми беше към юристите - има ли начин да се търси правото на нашите деца да получат полагащото им се. Примерно чрез антидискриминационни жалби. Аз съм лаик, питам откровено.

# 24
  • София
  • Мнения: 16 174
През последните 11 г. въпросът е повдиган многократно. След влизането на закона в сила, само веднъж.

Можеш да провериш колко деца са наистина със СОП в тези няколко частни училища, които получават парите от МОН.

# 25
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
Да, мога, но няма смисъл. Субсидията е двойна и това е причината. Но няма нищо общо с въпроса ми.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 251
Т.е. в момента парите могат да последват в ЧУ само дете със СОП ли? Нещо не схващам... не съм чела и аз съм лаик, като Лейка.

Аш, мерси за темата

# 27
  • София
  • Мнения: 17 258
По повод филми и АИ в медицината - в сериала Years and years (дано не бъркам), действието се развива в сравнително близко бъдеще. Възрастна жена започна да не вижда и направиха онлайн очен тест на таблет ит вкъщи през медицински апп - гледа в камерата и то си смята нещо. Излезе й резултат, че има еди какво си, с този резултат отиде при лекар и насрочиха операция. Много реалистично, общо взето така виждам и аз АИ в медицината.

# 28
  • София
  • Мнения: 16 174
Не, Lejke, не става дума за субсидията на тези деца, става дума за точно обратното - за да получи училището полагащите се на всички деца 1400 лв от държавния бюджет, училището е задължено да запише безплатно 20% от децата (вторият линк), които да са със СОП. За да постигне сума на дете, равна на досегашната на "плащащо" дете, частното училище трябва да вдигне цените.

http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=97877
https://trud.bg/%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5 … 0%B0%D1%82%D0%B0/

Ирина Репуц беше адвокат.

https://www.actualno.com/education/samo-9-chastni-uchilishta-sht … -news_653031.html

# 29
  • Мнения: 5 634
Амели, Мецан 😢😢😢
Уфф, добре, че не съм болен......
Шарки, да нямаш шесто чувство?

За парите не знам, аз завършвам. Ако държавата реши нещо да спонсорира висшето образование в чужбина, съм “за”. А за таксите за ЧУ  обаче знам, че още нищо не сме видели. Народ много в София, пари бол. Хората, виждате, с милиарди работят.

В темата за частното ще ме изтрият, тук може би не. Но ми се върти една еретична мисъл по повод и във връзка с Игрите на глада, наречени кандидатстване в желани ЧУ, например в Светата троица (знам за главната буква) или други от най-търсените, включително, о, анатема, в АК. Сигурен съм за себе си, че всички частни училища си подбират учениците по критериии, които ги водят до техните си цели за микс от ученици, малко такива, малко онакива, разбирате ми мисълта, всички сме със средно.
Та крайният ми извод е, че класиранията по успех на някакъв приемен изпит, където има такъв, са дирижирани от училищата, без това да отразява задължително не само качествата на децата, но и конкретното представяне на изпита.

Общи условия

Активация на акаунт