СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 692
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 932
Напоследък ми е много спокойно, на никого не вися на главата. Че в началото беше ад, имах чувството, че паралелно ще обяснявам с уроците. Но се наместиха нещата и о, чудо, математиката вече не е голям проблем и уроците се чакат с нетърпение. Много съм доволна и от новата учителка, която им преподава в училище и от тази, при която ходи на уроци. По БЕЛ по-рядко ме пита, но там не мога да помагам много. Завършила съм хуманитарна паралелка, но като че ли няма нищо общо това, което аз съм учила със сегашните неща. Понякога ми се налага да прочета доста, за да се ориентирам, за какво става въпрос.

# 46
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Относно почивка през юни - да, учат до 30.06, но имаме право до 8 дни сумарно (от директор и класен; в нашето училище) да ги освободим. При един разговор с учителите дотогава да е оформен (практикувам го от 3 години 😉, като разговарям с учителите по основните предмети още април на родителската среща, да е оформен или до края на първа седмица на юни или до втората като казвам от коя до коя дата ще отсъства) се случват нещата. Пък едва ли някой ще разчита да се оформи точно предпоследната седмица на седми клас. Лично аз смятам, че минат ли матурите всичко е приключило с училището. Бих провела сериозен разговор с учителя, при който детето ми е примерно между две оценки и го оставят да го оформят и изпитват след 15.06, особено ако е по предмет, чиято оценка е балообразуваща...

Последна редакция: чт, 07 ное 2019, 10:52 от AIR

# 47
  • Мнения: 1 053
Бубче Flowers Rose
Връщам се назад да чета,много пишете, не мога да смогна BlushBlush

# 48
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 327
Ние юни месец отскачаме за петък, събота, неделя до нашето море, достатъчно ни е, иначе юли ще запазя за Гърция една седмица. После вероятно ще се заредят разни лагери и няма да има възможност.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 228
Имам въпрос за правописните грешки.
От предишните теми си спомням, че ако трябва да открият 14 грешки на НВО, но откриват 13 и се колебаят на още 2-3 думи е по-добре да отбележат 17 грешки, ако измежду тях са 14-те които се търсят, отколкото да посочат само 13 грешки.
Това така ли е все още и може ли, ако децата не са сигурни да отбележат повече грешки и има ли наказателни точки затова?

# 50
  • Мнения: 21 455
Досега беше така. Даваше се точка за всяка поправена грешка, без да се отнемат точки за допуснати от ученика грешки. Винаги могат да ни изненадат ( виждаме критериите едва след изпита), но пък доколкото на НВО точки се дават, а не се отнемат, предполагам, че няма да има промяна освен евентуално в броя на грешките.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 035
Пък едва ли някой ще разчита да се оформи точно предпоследната седмица на седми клас. Лично аз смятам, че минат ли матурите всичко е приключило с училището. Бих провела сериозен разговор с учителя, при който детето ми е примерно между две оценки и го оставят да го оформят и изпитват след 15.06, особено ако е по предмет, чиято оценка е балообразуваща...
Всъщност аз бих била изключително благодарна ако учителите проявят разбиране и ги оформят след НВОтата, ще бъде страхотен жест от тяхна страна, вместо 2те седмици преди НВОтата, когато вече са най-притеснени, текат преговори и окончателни пробни изпити, да се налага да се занимава с оформяне по останалите предмети и да се налага да си раздвояват вниманието между НВО и контролно по разказвателните например.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 360
Всъщност аз бих била изключително благодарна ако учителите проявят разбиране и ги оформят след НВОтата, ще бъде страхотен жест от тяхна страна, вместо 2те седмици преди НВОтата, когато вече са най-притеснени, текат преговори и окончателни пробни изпити, да се налага да се занимава с оформяне по останалите предмети и да се налага да си раздвояват вниманието между НВО и контролно по разказвателните например.

така си е и е нормално да се очаква известно такова разбиране от страна на учителите.
за съжаление забелязвам при някои обратната тенденция - като че се настървяват повече.

# 53
  • София
  • Мнения: 609
И аз имам един въпрос по повод почивките.
Ние можем единствено от 24 юни до 4 юли да почиваме, съобразено с всички- отпуски, училище, изпити, хотел и т.н.
Та питането ми е, след като до 2-ри юли се издава служебната бележка, можем ли да си я вземем на 6-ти и направо тогава да подаваме заявление за кандидатстване или трябва да се вземе до 2-ри. И ако е така, може ли друг, например баба, да я получи от училище?

# 54
  • Мнения: 6 925
Бележките се дават от училището. Ако си се разберете с класен, не виждам никакъв проблем някоя баба да вземе хартийката.

# 55
  • Мнения: 5
Здравейте,
искам да попитам за кандидатстване в НПМГ профил биология , задължително ли е явяване на олимпиада по биология , знае ли някой ?

# 56
  • Мнения: 6 925
Не е задължително. Но ако и на състезанието на нпмг не отиде, няма да му се отрази добре на бала. То нищо не е  задължително, вкл. НВО.

# 57
  • Мнения: 5
видях на сайта на нпмг че вече няма места за курса по биология , закъсняли сме но сега се появи желанието за биология Simple Smile . А самото състезание по биология на НПМГ тип тест ли е или е развиване на тема по конспект ?

# 58
  • Мнения: 21 455
http://www.prirodninauki.bg/wp-content/uploads/2018/06/biology_npmg.pdf
Това са задачите от модул " Биология" за 2018. За тази година регламентът на състезанието не е публикуван. Няма още и регламенти за олимпиадите.

# 59
  • Мнения: 6 586
Вчера имахме РС и учителката по БЕЛ прикани децата да се явят на олимпиада. Само тест( мноооого сложен  според нея) щяла да бъде състезанието, без преразказ.
Сега останах замислена, дали ни е поднесла достоверна информация .

Общи условия

Активация на акаунт