Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LIV

  • 67 194
  • 770
  •   1
Отговори
# 15
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Малифисент някой гледал ли е?

Семейно го гледахме, доста по-добре е от първата част, а Мишел Пфайфър е прекрасна като зла кралица Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 592
Търсих дали са се появили отзиви за "Доза щастие", защото го гледах на предпремиера и изключително много ме развълнува, интересно ми е да чета отзивите за негo. На страницата на филма във Facebook са споделили част от отизивите за филма от актьори, писатели, журналисти, съгласна съм с всяка дума за филма, още по-интересни са целите мнения в профилите им, има линкове, тук са кратки откъси:
Скрит текст:
“Факт е, рядко се случва български филм да ми въздейства емоционално. Чудил съм се как и защо чужди филми откъде ли не могат да ме скъсат от смях, разцирлят и въобще разбият отвътре, докато тези, които са си уж „наши“, не успяват. „Доза щастие“ е щастливо изключение. И заслужава да се говори за него. “ - Zachary Karabashliev

"Доза щастие" има конкретност, психологически достоверни и прекрасно изградени образи, има сетивност, има емоция и чувства! Има Любов и Бог! Има Истина! Има Сила! Има Смисъл, който остава и след това... Усещането ми за него беше като за "европейско кино" с "холивудски финал" - Neda Spasova / Неда Спасова

“Без да е излишно драматичен (нещо така характерно за българската филмова школа), или пък предлагащ „забавни” фразички, които да стоят изкуствено в устата, без познатото преиграване и прекален натурализъм (двете посоки, в които можеше да се завие), „Доза щастие” успява да те помете лавинообразно, без да превръща това помитане в самоцел.” - Temz Arabadzhieva
И това мнение много ми допадна, много добре написано:
Скрит текст:
Вера Карабашлиева Този филм има страшно много достойнства както си написал и заслужава за всяко да се пише и говори. В него няма нито едно клише, нито едно залитане във фенщина към субкултурата на 90-те, тук наркотиците не са по средата между сексa и рокенролa, няма и излишно героизиране на surviror-a. За мен няколко дни по-късно, най-силно поразителна остава гледната точка на Весела. Ние слизахме с нея стъпка по стъпка към ада на зависимостта и ставаше по-зле и по-зле - не, не виждахме отвращаващи сцени на човешка деградация, но виждахме отвратителната деградация чрез сцените с другите. Които тя не виждаше. Какво стана с връзките й с най-близките беше по-голямата част от разказа от това какво стана с нея. Докато действията й спрямо самата себе си бяха едни и същи, нейните действия спрямо тях, белязаха всяка стъпка надолу. И нейният изход не беше като по шаблон, където героят "се променя" и в това е неговият героизъм. Тя всъщност остана себе си - открита, доверчива, склонна да приема съвети от напълно непознати, импулсивна, каквато я видяхме в началото на филма. Имаше само един човек и една любов, която я приемаше и обичаше безрезервно и от която тя не се отказа, въпреки демона на хероина. Този човек, тази любов, вяра и инстинкт, тази връзка с не-ада беше единствената сила, способна да обърне огледалото към нея, за да й помогне да го счупи и да продължи със себе си. Браво на Yana Titova за начина, по-който видяхме тази история.
Яна Титова се очертава изключителен талант. Толкова фино и красиво е пресъздала тази истинска история, напълно реалистично, искрено, без излишен драматизъм, много  силни сцени има, накрая вече с финала ме разхълцаха от сълзи и малко смях, излязох размазана от залата и нямах сили да отида при екипа, а толкова исках да ги поздравя. Много красиво е заснет филма и ужасно въздействащо.  Категоризиран е за деца над 12 години. Няма кървави и потресаващи сцени, насилие, има една любовна сцена, но тя толкова красиво е заснета, че няма как да притесни един бъдещ тийн, а и потресаващото е внушението от нея след това. Потресаващото също за мен беше, че дъщерята на реалната героиня - Весела Тотева, а именно Валентина Каролева играе майка си. Много добра игра, много, доста тежка задача е поело това момиче, дано ефектът е бил целебен за нея. Въобще целият актьорски състав е изключително добре подбран, харесва ми каузата на филма, младите хора и родителите им трябва да го гледат, аз със сигурност го включвам в списък с филми, киото ще гледам с детето ми някой ден, когато навърши необходимата възраст. Имах някаква представа за наркозависимите, но филмът доста промени отношението ми и постави доста теми за размисъл за мен като родител. И трябва да се гледа на кино, заслужава си много, а и целият труд, който са вложили за тази кауза, трябва да бъде подкрепен. Не е било лесно да създадат този филм само с частни средства. Рядко давам шанс на българските филми напоследък, но този ме срази и ще го помня много, много дълго.

# 17
  • Мнения: 2 779
"В кръг" на Стефан Командарев е съвсем нелош филм, пепоръчвам ви да го гледате. 

Гледахме. Хареса ни. Който е харесал „Посоки“, ще хареса и “В кръг“.  Simple Smile
Имаше някои дребни кусури, ама да не издребняваме чак толкова. Добре са се справили.
Чудя се дали се знае за кого ще е третият филм? Аз предполагам, че за екипи на Бърза помощ.  Laughing

Няма да е за линейки и доктори. Друга ще е темата.

# 18
  • Мнения: 25 449
Жалко. Логически ми се връзваше – такси, патрулка, линейка...

# 19
  • Мнения: 669
https://filmisub.com/filmi/45405-geroy-geroy-2019.html

Герой, руски с Александър Петров/Гогол,Полицаят от Рубльовка?
 И още един Герой,пак руски с Дима Билан
https://filmisub.com/filmi/12969-geroy-2016.html

# 20
  • Мнения: 260
Снощи гледах Ladies in black    https://www.imdb.com/title/tt668488 … sr_1?ref_=nv_sr_1
не УАУ, леко наивен, захаросан, но пък приятен.

# 21
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Исках да го изгледам преди да са заляли нета с отзиви за него... освен това в киното в Ринга залите за прожекциите му са пълни и не мога да запазя места.

В крайна сметка го гледахме днес, с мъжа ми и съм безкрайно развълнувана. Веднага ви го препоръчвам горещо... "Доза щастие" надмина всичките ми очаквания. Всичките. Отидох с много малки надежди, но филмът ме завъртя. Има много тихи сцени, в които се чува в киното как никой не диша, всички бяха погълнати от филма. Чувах навсякъде около мен как хората цъкат с език, коментират, въздишат и се ядосват - този филм няма как да остави някого безразличен.

Малко края само го очаквах да е съвсем друг и покъртителен, но все пак филмът е по действителен случай...

# 22
  • Мнения: 5 254
И ние вчера гледахме Доза щастие със сина ни на 13 г. Малко се притеснявах да няма прекалено много секс сцени, защото българските режисьори си падат доста по хард сцените, което за мен не е много ОК, но тук дори всичко е направено много умерено, с вкус, наистина набляга на любовта, а не на секса. Синът ми също го хареса, макар да се опасявах че за него ще е муден. Има много повече мисъл, отколкото екшън. Лично за мен дори трябваше да е доста по-шокиращ. Мисля, че съдбата на Весела е рядкост, в повечето случаи са доста по-брутални нещата Sad Определено ме развълнува. Сега четох, че МОН има някаква кампания за представянето на филма пред тинейджърите, ще видим нашето училище дали ще се включи, а определено има нужда Sad
Хареса ми определено, за разлика от много други прехвалени бг филми. Сега си мисля да прочета и книгата, предполагам в нея доста по-добре ще са описани емоциите на авторката. Ако не бях гледала нейни интервюта за този период от живота й, може би някои неща не бих ги разбрала, като например любовта й към хероина - някъде тя го описваше като най-голямата й страст, каквато никога не е изпитвала към никой мъж.
Посоки също беше много добър, но и доста по-разтърсващ. Ще потърся "В кръг".

# 23
  • Мнения: 2 816
И ние вчера гледахме Доза щастие със сина ни на 13 г. Малко се притеснявах да няма прекалено много секс сцени, защото българските режисьори си падат доста по хард сцените, което за мен не е много ОК, но тук дори всичко е направено много умерено, с вкус, наистина набляга на любовта, а не на секса. Синът ми също го хареса, макар да се опасявах че за него ще е муден. Има много повече мисъл, отколкото екшън. Лично за мен дори трябваше да е доста по-шокиращ. Мисля, че съдбата на Весела е рядкост, в повечето случаи са доста по-брутални нещата Sad Определено ме развълнува. Сега четох, че МОН има някаква кампания за представянето на филма пред тинейджърите, ще видим нашето училище дали ще се включи, а определено има нужда Sad
Хареса ми определено, за разлика от много други прехвалени бг филми. Сега си мисля да прочета и книгата, предполагам в нея доста по-добре ще са описани емоциите на авторката. Ако не бях гледала нейни интервюта за този период от живота й, може би някои неща не бих ги разбрала, като например любовта й към хероина - някъде тя го описваше като най-голямата й страст, каквато никога не е изпитвала към никой мъж.
Посоки също беше много добър, но и доста по-разтърсващ. Ще потърся "В кръг".

Може ли да не разказвате половината филм?! Все пак някои хора все още не сме го гледали.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Аз се радвам да прочета лични впечатления от филм.  Просто хвърлено заглавие нищо не ми говори, в торентите дори има резюме.

# 25
  • Мнения: 5 254


Може ли да не разказвате половината филм?! Все пак някои хора все още не сме го гледали.
Не разбрах точно какво разказах от филма? Че героинята обича хероина? Rolling Eyes Ще редактирам мнението си, но ми кажете кое точно е преразказ.

П.П. между другото намерих къде съм го чела - Резюмето към книгата, не мисля че съм издала кой знае каква тайна:
Резюме
"Никога не съм се влюбвала и никога не съм обичала много, страстно, лудо, до смърт. Сърцето ми никога не е плакало, разкъсано от любовна мъка... не съм плакала за мъж... не съм мислела, че ще умра след раздяла. Никога не съм срещала любовта, онази, спираща дъха ти, разтуптяваща сетивата ти, замъгляваща мозъка ти, любовта, пред която си готов да паднеш на колене и да виеш от болка, защото знаеш, че я губиш... никога не съм обичала никой друг, освен хероина... любовта на живота ми."

# 26
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
@Eва - гледах филма, от вчера чета книгата и прочетох и поста на Джина и ти давам 100% гаранция, че не ти е разказала нищо от филма. Дори напратив, много добре е поднесла само лични впечатления. Относно споменатия хероин и любовта и към него - има го в трейлъра на филма, всеки знае каква е темата на филма и че не е за френската революция. Освен това Джина няма как да ти го разкаже - този филм не се разказва, а се гледа.
И да, цитатът е от книгата. Много е хубава, много е бърза, грабва те и се чете на един дъх. Поне в началото е така, а аз съм още в началото - вчера я купих и вечерта четох.

За кампанията на МОН и аз разбрах и напълно подкрепям.
А вчера си говорих с една позната - оказа се, че са били съученички с Весела. Жалко, тя е починала тази година, март месец. Не е успяла да доживее излизането на филма, за който е знаела, тъй като той се прави от ноември, миналата година.

В главната роля е дъщерята на Весела Тотева (Валентина).

# 27
  • На морето!
  • Мнения: 5 728
Валентина играе брилянтно във филма, много ми хареса.
Не мога да не похваля и Яна Титова. Справила се чудесно, много добре е пресъздала историята.
На фона на този филм, останалите български продукции от последните години бледнеят още повече.

# 28
  • Мнения: 6 916
"В кръг" на Стефан Командарев е съвсем нелош филм, пепоръчвам ви да го гледате. 

И аз препоръчвам.

# 29
  • Мнения: 5 594
Още едно силно ДА за Доза щастие.
За първи път български филм ме накара да забравя, че гледам български филм. Колкото и да се стараят винаги нещо от клишето в новите ни филми ме мачка. Тук няма и намек за усмиване на милата ни действителност и манталитет. Историята е много лична, много силна, отлично предадена. Браво на целия екип! Аз всъщност очаквах по-брутални сцени, заради тематиката и се радвам, че не са заложили на шока.
Скептична съм обаче колко ще подейства на учениците, дано!

Общи условия

Активация на акаунт