Подготовка за малкия човек - тема 9

  • 36 188
  • 760
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 25 675
А защо ползвате мицеларна вода за лицето?Наистина не знам,не се заяждам.
Е, как защо, сега е модерно мицеларната вода. Не се заяждам,
 чак на 6-тия месец на дъщеря ми купих такава вода. Още си я имам, не е много в употреба. Sweat Smile

# 691
  • Мнения: 35 069
Мицеларната вода на моята кожа не се отразява добре, на дете не знам как се отразява. За мен, много изсушава кожата.

# 692
  • Мнения: 15 356
Ами аз мисля,че просто с вода мога да измия лицето,а то термални,мицеларни води...И чувам коментират бременните,а избягвам контакт с тях,защото ме дразнят и викам да питам вас.Е ,поне ме разсмяхте.

# 693
  • Мнения: 410
Ползвах от най - малката опаковка мицеларна вода на биодерма, но не останах доволна от състава. Сега ползвам термална на Адерма, не бърша с нея лицето а дупето с едно тампонче като е пишкал вместо мокри кърпи (понеже става и за дупе) ако не мога да измия или вечер примерно. Добре му се отразява с едно тампонче минавам и с още едно подсушавам. Правила съм го и с преварена вода пак на тампонче, но е по - удобно за разнасяне шишенцето на Адерма.

За козметиката първо ползвах на биодерма, но не ми хареса аромата и смених с Ларош не за атопична а обикновената и ми мирише суупер, бебчо е с чувствителна кожа и пробвах и измивния крем за атопична кожа и от него съм доволна. Мажа с олио на биодерма защото не е свършило и масаж правя понеже при нас е неизбежно заради здравословни проблеми, мисля да пробвам олиото на микса или на ларош следващия път заради аромата. Иначе ние мажем с правен крем в аптеката не знам какво има, не мирише приятно, но всякакви обриви и зачервявания минават с 2 - 3 намазвания. Подсечен беше само като го изписаха от болницата оправи се за 2 дни със судукрем.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 19:55 от Polly33

# 694
  • Мнения: 15 356
Значи със същия успех мога да ползвам и преварена вода.Благодаря!

# 695
  • Мнения: 25 675
Значи със същия успех мога да ползвам и преварена вода.Благодаря!
Даже по добре преварена за лицето.

# 696
  • Мнения: 410
Значи със същия успех мога да ползвам и преварена вода.Благодаря!
Даже по добре преварена за лицето.

И аз мисля че за лицето в по - добре преварена вода от другата забелязах леко лепнене по лицето и не повторих.

# 697
  • София
  • Мнения: 3 817
Аз ползвах мицеларна вода на Юриаж и ме дразнеше, а какво остава за бебе. Тези води са голямо недоразумение.

# 698
  • Мнения: 15 356
Днес ми каза точно за Юриаж една позната,едва ли не ,не може без нея.С детето постоянно се мажели с нея и пръскали с термалната,дори и за освежаване.Не ми се свиди ,ма всяка изгъзица няма да я купувам.
Преварена водичка в удобно шишенце звучи като най-разумното нещо.

# 699
  • Мнения: 892
Момичета, един тъп въпрос-Как почиствате стари, ползвани неща, които са ви подарили за бебето?
Например книжки, гимнастика-мога да изпера само играчките, тъй като се свалят?
С вода или мокри кърпи ми се струва недостатъчно, а с антибактериален препарат ме е страх, тъй като лапа и облизва всичко?

# 700
  • Мнения: 96
Здраввйте момичета и з един въпрос относно "почистването"- обиколноците как ги перете? Страх ме е да не се "степят" в пералнята..

# 701
  • Мнения: 68
Вместо мицеларна вода ползвам флакони физиологичен разтвор за почистване на очичките. Напоявам памуче и чистя от външния към вътрешния ъгъл на окото. Лицето мия само с вода по време на къпане. До 6-ти месец не съм мазала лицето с никакви кремове. Сега мажа с крем, който предпазва от студ.

Плюшените играчки, които нямат батерии пера с бебешки препарат. Ако са с батерии ги почиствам с мокра кърпичка. Гумените мия с препарат за бебешки съдове.

# 702
  • Мнения: 751
Здраввйте момичета и з един въпрос относно "почистването"- обиколноците как ги перете? Страх ме е да не се "степят" в пералнята..
Пускам в пералнята и после в сушилнята, не е имало проблем.

# 703
  • Мнения: 410
Момичета, един тъп въпрос-Как почиствате стари, ползвани неща, които са ви подарили за бебето?
Например книжки, гимнастика-мога да изпера само играчките, тъй като се свалят?
С вода или мокри кърпи ми се струва недостатъчно, а с антибактериален препарат ме е страх, тъй като лапа и облизва всичко?

Има едни препарати без изпиране пръскаш и минаваш с кърпа и оставяш да изсъхнат само. Не съм ползвала такъв но съм виждала, че има.

# 704
  • Мнения: 328
За почистване на онова, което не пускате в пералня, дали парочистачката върши работа? Обмислям покупка на такава и се чудех дали е достатъчна за подобна дезинфекция.

Общи условия

Активация на акаунт