Банята - 35 тема

  • 54 217
  • 805
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 137
А къде е "сегашното" положение на тоалетната?

# 301
  • Мнения: 1
Здравейте, закупих жилище с направена баня, добре изпълнена като качество, но с фаянс и под, които изобщо не ми допадат като разцветка. Някой има ли идея какво може да се направи без да се кърти и без да се лепят плочки отгоре. Намерих това, някой ползвал ли е подобна услуга и има ли алтернативи на пазара освен тази фирма : https://bania-technika.bg/…/wandverspachtelung-mit-dekorpu…/
Благодаря предварително!

# 302
  • Мнения: 48
Здравейте! Опитвам се да измисля как да променя супер малката си баня, така че да е по-удобна и най-вече да не се мокри цялата. Засега измислих само да преместя тоалетната на ъгъл и евентуално да сложа душа до тоалетната, а мивката до вратата.
Надявам се някой да помогне с идеи.

Скрит текст:
Аз бих обърнала вратата да се отвяря на другата срана, или навън. После, няколко варианта: 1) мивката бих сложила срещу вратата, тоалетната до вратата вдясно, ако има опция, а душа в ъгъла по диагонал на вратата; 2) мивката до вратата вдясно, тоалетната срещу вратата, както си е и душа по диагонал; 3) мивката на стената зад вратата, душ кабинка по диагонал на вратата и тоалетна вдясно от вратата, но то зависи и дали местоположението на одходната тръба ще позволи.
За мен е некомфортно мивката да е в най-неудобното място в банята, а тоалетната точно срещу врата. Най-често ползвам мивката в банята, затова смятам, че трябва да е близо до вратата.

не бих размествал изобщо! тоалетната и мивката трябва да са едни до други, някак си това е зоната за санитарни дейности. душът остава там където си е и отделяш с един сгъваем стъклен параван или завеса и си ти.

според мен, тук важното е да сложиш компактно обзавеждане - има компактни тоалетни и умивалници, включително такива, които са дълги, но с по-малка дълбочина. ето пример: https://rocando.bg/kolekcii/meridian/umivalnik-meridian-roca-meridian-55-compacto

стандартната дълбочина на една мивка за монтаж на стена е около 45 см. тези са с дълбочина от 32 см, хоп - печелиш 13 см. Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 14:30 от sadim_pipero

# 303
  • София
  • Мнения: 1 869
Благодаря много на всички за идеите отново!
GG_BG, качих схема в първия пост с питането. Точно срещу вратата е, сега не мога пак да прикача, че съм от служебния комп Simple Smile

# 304
  • Варна
  • Мнения: 903
Здравейте, на етап избор на вентилатори съм. Отворите за вентилаторите са на стените между баня и тоалет и на стената между перално и тоалет. Понеже нищичко не разбирам, питам: един вентилатор ли се слага за две помещения? Ако е един- как се справям с "челния дизайн" от втората страна?

# 305
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Слага се вентилатор на всеки отвор,иначе ще праща миризмата/влагата от едното в другото помещение.

# 306
  • Варна
  • Мнения: 816
Здравейте. Търся майстор , фирма във Варна, която да монтира ламелни тавани в банята. Мисля ,че Хънтър- Дъглас се казваха.  Много ми е спешно, тавана в банята се е откачил, ще го сменяме целият , но тези които сме ползвали преди време не ги откривам. Предварително благодаря.

# 307
  • Варна
  • Мнения: 1 558
https://ekostyle.bg/uslugi
Продават и монтират въпросната ПВЦ  ламперия.

# 308
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Здравейте.
В момента сме с процес ремонт на баня, в която ще има и стъклен параван/врата. Въпросът ми е някой от опит маже ли да сподели какъв перваз да се сложи под паравана,  хем да е красиво, хем да е рентабилно, да не протича вода. Гледах в нета, че има фиксирани дължини от граниксид и полимермрамор,  но нищо не ми говори.

# 309
  • Мнения: 6 290
Ако сте гледали на Фат, те правят и по индивидуален размер, мисля 10 или 15 % е надценката.
Стоят чудесно според мен.

# 310
  • Мнения: 2 133
Здравейте.
В момента сме с процес ремонт на баня, в която ще има и стъклен параван/врата. Въпросът ми е някой от опит маже ли да сподели какъв перваз да се сложи под паравана,  хем да е красиво, хем да е рентабилно, да не протича вода. Гледах в нета, че има фиксирани дължини от граниксид и полимермрамор,  но нищо не ми говори.

Ние сме със стъклен параван. Когато правихме банята, също мислех да слагам такъв перваз (на Фат), но говорих с човек, който работи във Фат и той ме посъветва да не слагаме такъв, защото мухлясват.
Впоследствие направихме граден, снимам ти, за да се ориентираш:

# 311
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Благодаря ви. Simple Smile

# 312
  • Мнения: 40 892
Извинявай, ама това с мухлясването са глупости. По каква причина прагът от технически камък ще мухляса повече от плочките? Мухъл се образува по ъгълчета, ако се задържа вода, ако има кофти фуга и т.н. Но с изградения праг е по-зле.

Във всички магазини за бани предлагат прагове с богат избор на цветове.

# 313
  • Мнения: 2 452
Здравейте да питам следното. Имаме Г образна баня. На дългата страна са наредени мивка и тоалетна а в късата е душ пространство. Между двете зони ще е лентов сифон единствен за банята. Сифона е Виега и се оказва че няма как да е от край до край от двете страни ще остане по някой сантиметър. Не искаме да изграждаме праг мислехме че така изграден сифона ще поема водата но нали се оказа че няма да е от край до край и мисля че ще протича. И така да питам какви според вас са вариантите. На мен ми идва на идея душовото пространство да е по-ниско но там вече няма възможност да се вкопае затова се чудя да се вдигне останалото ниво. С колко минимално може да се вдигне останалото ниво за да е добре функциониращо. И това вътрешно ръбче има ли вариант да стане с плочка. Прилагам схема

# 314
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Аз от технически камък не видях сякаш. Пише граниксид и полимермрамор.  Това е което могат да ни предложат от магазина. Кой е по-добрият вариант според вас?
https://tidiimpex.com/produkt/prag-za-banya-180-sm-graniksit-izbor-na-tsvyat/
https://tidiimpex.com/produkt/prag-za-banya-180-sm-polimermramor-izbor-na-tsvyat/
Мисля, че и двата са на Фат.

Общи условия

Активация на акаунт