Звукови и ултразвукови четки за зъби

  • 50 876
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 71
Някой ползва ли четките, които се предлагат в БИЛА срещу точки?

# 31
  • София
  • Мнения: 853
Бих искала да попитам, някой от вас знае ли, дали тези четки са подходящи при зъби с коронки?
Питах и в темата с въпроси към стоматолози, но до момента отговори няма.

# 32
  • Мнения: 16 868
Аз имам 1 коронка, не съм имала проблеми.  Ползвах Филипс соникеър. Не виждам причина да не се използват.

# 33
  • Мнения: 304
Здравейте, може би тъп въпрос  и все пак... има ли разлика между звукова и ултразвукова четка за зъби и каква е тя.
Търся да купя за детето - 8 г. Виждам на Филипс онлайн, ще съм благодарна ако препоръчате по-бюджетна такава. Не знам какво да гледам, просто съм в ужас - изведнъж й се развалиха всички зъби

# 34
  • Мнения: 1 405
Здравейте, може би тъп въпрос  и все пак... има ли разлика между звукова и ултразвукова четка за зъби и каква е тя.
Търся да купя за детето - 8 г. Виждам на Филипс онлайн, ще съм благодарна ако препоръчате по-бюджетна такава. Не знам какво да гледам, просто съм в ужас - изведнъж й се развалиха всички зъби
За постоянни или млечни зъби става въпрос. Ако са постоянните, току що излезлите е възможно защото те още са с по тънък емайл доколкото знам. Както почти на 80% от хората първите постоянни (6-ти) зъби са С пломба или липсват Sad. Трябва по добре почистване на дъвкателните страни

# 35
  • София
  • Мнения: 154
Моята госпожица е на почти 6г и използва детската четка с приложението, но тя е малка и и е интересно. Според мен взимайте смело, като човек който ползва Филипс от вече 8г определено мисля че си заслужава. Но си вземете удължена гаранция

# 36
  • Мнения: 304
да, точно това търся да взема, но се загубвам в термини и опции. Затова ми стана странно каква е разликата между звукова и ултразвукова и ако има такава, коя е по-добра.

Иначе те всички й са развалени, без предните, които правихме преди около 7-8- месеца.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 448
Няма такова понятие "звукова" четка за зъби.
Ултразвуковите са базирани на високочестотни трептения (от порядъка на 40 000- 65 000 в минута), които разрушават плаката- почистването на зъбен камък е на същия принцип.
Другите четки са просто електрически (с кръгли въртящи се глави) и яко разраняват венците.
Освен читави четки, е задължително използване на вода за уста (има детски такива).

# 38
  • Мнения: 1 397
Здравейте!Ако някой е ползват тези четки,моля да сподели впечатление.
Благодаря! https://waterpulse.bg/brush/

# 39
  • Мнения: 1 411
И аз идвах към темата, за да попитам точно за същата четка като тази, която Anelia20 е показала.
Някой ползвал ли я е ?
Много се чудя между нея и една на Dr. Mayer ( имам орален душ на марката и съм доволна ).
В интерес на истината тази на Waterpulse ми хареса повече външно от другите ултразвукови четки, но да не е само това хубавото в нея.

# 40
  • София
  • Мнения: 5 693
Някой ползва ли четките, които се предлагат в БИЛА срещу точки?
Аз също се интересувам🙄Хубави ли са?

# 41
  • Мнения: 1 421
Здравейте!
Аз се интересувам от четките на Филипс и по-специално ме интересуват резервните глави. За всеки модел четка само по един вид глави ли има или мога да си избера различни и да си ги сменям? Има ли някакъв номер/размер, с който да трбява да се съобразя?

# 42
  • Мнения: 91
Здравейте!
Аз се интересувам от четките на Филипс и по-специално ме интересуват резервните глави. За всеки модел четка само по един вид глави ли има или мога да си избера различни и да си ги сменям? Има ли някакъв номер/размер, с който да трбява да се съобразя?

Здравейте! По принцип да, има си определени модели глави, спрямо четките за зъби. Иначе разликите в главите са спрямо Вашите изисквания. Дали да бъдат за чувствителни венци, антиплака, избелващи и т.н. Също така разликата е, дали главата да изпраща сигнал към приложението на телефона или не /ако четката няма приложение/. Вкъщи имаме 2 различни модела четки за зъби на Philips и в момента сме с еднакви глави, защото бяхме забравили да купим други /а както знаете, те се ползват месеци../. В сайта на Philips можете да намерите модела четка за зъби, която Ви интересува и там ще Ви бъдат посочени главите, които да използвате.
Надявам се, че съм била полезна! Simple Smile

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 08:08 от Vicky7o

# 43
  • Мнения: 1 421
Много благодаря Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 5 170
А каква е разликата в почистващата сила при 31 000, 39 000, 62 000 трептения?
Не се ориентирам кои са новите,  кои са старите модели? 
Изцяло се загубвам в тези четки...

Общи условия

Активация на акаунт