Прахосмукачка робот - 18

  • 46 960
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 175
Здравейте на всички Simple Smile
През април си купих Romba 9 и бях доста доволна от нея. От една седмица обаче четката й спря да се върти. Издава много тегав звук и спира. Мисля, че и самата Румба е леко наклонена напред и затова.
Тези дни ще я водя на поправка, за да видят какво й има, но реших да питам тук дали някой е имал подобен проблем и на какво може да се дължи.

Ако е страничната четка..може да се е събрал боклук под нея, отвинтете винта и почистете.

# 16
  • Мнения: 4 586
ако е централната четка, не се оправя с почистване. Моята така стана и роботът постоянно спираше, в гаранция беше, върнах го.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 741
ако е централната четка, не се оправя с почистване. Моята така стана и роботът постоянно спираше, в гаранция беше, върнах го.

Страничната четка е. Не съм сигурна къде точно да видя дали не се е задръстила. Аз също си мислех дали не е нещо от косата, който непрекъснато прибира от пода

# 18
  • Мнения: 175
ако е централната четка, не се оправя с почистване. Моята така стана и роботът постоянно спираше, в гаранция беше, върнах го.

Страничната четка е. Не съм сигурна къде точно да видя дали не се е задръстила. Аз също си мислех дали не е нещо от косата, който непрекъснато прибира от пода

Страничната четка се прикрепя към робота с винт, отвинтете и дръпнете четката нагоре.
Ето един клип
https://www.youtube.com/watch?v=roMKOo5Oc-M

# 19
  • София
  • Мнения: 3 741
ако е централната четка, не се оправя с почистване. Моята така стана и роботът постоянно спираше, в гаранция беше, върнах го.

Страничната четка е. Не съм сигурна къде точно да видя дали не се е задръстила. Аз също си мислех дали не е нещо от косата, който непрекъснато прибира от пода

Страничната четка се прикрепя към робота с винт, отвинтете и дръпнете четката нагоре.
Ето един клип
https://www.youtube.com/watch?v=roMKOo5Oc-M

Супер, много благодаря. Още довечера ще го направя.

# 20
  • Мнения: 2 832
Основно почистване на всички четки правя 1 път в седмицата ,като имам резервни и ги въртя .Като почистя четките ги изпирам с веро ,а на робота слагам чистите и сухи от предната седмица.1 път на 2 месеца разглобявам всичко на съставни части и изсмуквам с голямата прахосмукачка .Там където ми е блока на големите четки ,от долу има моторче.Събира цели кичета пепеляк.Отнема ми не повече от 15 макс 20 минути.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 741
Основно почистване на всички четки правя 1 път в седмицата ,като имам резервни и ги въртя .Като почистя четките ги изпирам с веро ,а на робота слагам чистите и сухи от предната седмица.1 път на 2 месеца разглобявам всичко на съставни части и изсмуквам с голямата прахосмукачка .Там където ми е блока на големите четки ,от долу има моторче.Събира цели кичета пепеляк.Отнема ми не повече от 15 макс 20 минути.

Почистих страничната четка и всичко се нареди. Не съм правила такова почистване на другите четки. Забърсвам си с мокри кърпички след всяко чистене. Страх ме е да я разглобявам да не сбъркам нещо и после - чао, чао, Румба

# 22
  • Мнения: 2 832
Не може да не почистваш четките основните.То така е по възможно да изгори нещо.Като се набута с прахоляк вътре и я моторчето което върти четките я нещо друго.Не е сложно и не отнема време ,още повече че в ю туб има видео как се прави.Първия път ще те забави.После ще и свикнеш .Аз съм много бърза с отверката ,когато и правя основно почистване.Първия път чаках ММ да я свърши тая работа ,ама после сама за нула време.

# 23
  • Мнения: 175
Почистих страничната четка и всичко се нареди. Не съм правила такова почистване на другите четки. Забърсвам си с мокри кърпички след всяко чистене. Страх ме е да я разглобявам да не сбъркам нещо и после - чао, чао, Румба

Ето още два клипа - единият е за почистване на централните четки (екстракторите) и един за предното колело, което също трябва да се почиства.

https://www.youtube.com/watch?v=NdDhl7v0-9Q
https://www.youtube.com/watch?v=EbHpc5jd2B4

# 24
  • Мнения: 2 633
Кои са моделите на Шиоми и Неато с камера, които чистят подредено? Интересуват ме най-евтините с камера. Свекърва ми хареса моята Румба 980, и искаме да и купим нещо подобно, но на половин цена, затова сме съгласни и на Шиоми или LG и др. Има килими, ще чисти стаи заедно и поотделно. Свекървата няма да се справи с мобилното приложение, затова то не ни трябва. Но смукателната способност държим да е на ниво за максимум оптимално почистване. Дайте идея за модел. Бюджет около 250 Евро. Ще я поръчваме от кой да е европейски Амазон.
Neato и Xiaomi нямат модели с камери. Те са с лазер. Евтин модел с камера е ilife a8- имайте предвид, че не е с мн голям контейнер, 300мл, което е ок за стандартни ап без мн космести животни:)

Добре де, като са с лазер чистят ли подредено? И знаят ли къде се намират и как да се приберат по най-бързия начин

# 25
  • Мнения: 175
Кои са моделите на Шиоми и Неато с камера, които чистят подредено? Интересуват ме най-евтините с камера. Свекърва ми хареса моята Румба 980, и искаме да и купим нещо подобно, но на половин цена, затова сме съгласни и на Шиоми или LG и др. Има килими, ще чисти стаи заедно и поотделно. Свекървата няма да се справи с мобилното приложение, затова то не ни трябва. Но смукателната способност държим да е на ниво за максимум оптимално почистване. Дайте идея за модел. Бюджет около 250 Евро. Ще я поръчваме от кой да е европейски Амазон.
Neato и Xiaomi нямат модели с камери. Те са с лазер. Евтин модел с камера е ilife a8- имайте предвид, че не е с мн голям контейнер, 300мл, което е ок за стандартни ап без мн космести животни:)

Добре де, като са с лазер чистят ли подредено? И знаят ли къде се намират и как да се приберат по най-бързия начин

Абсолютно да Simple Smile Да не кажа по-добре Simple Smile Neato бяха първите, които се появиха на пазара с методично почистване. Чак след това започнаха да излизат модели с камери, а после и други марки с лазер (като xiaomi). И двете навигации си имат плюсовете и минусите Simple Smile

Ето една статия, може да бъде в помощ Simple Smile https://-spam282-.wordpress.com/2019/10/17/%d1%80%d0%be%d0%b1%d0 … 1%80%d0%b5%d0%bc/

# 26
  • София
  • Мнения: 3 741
Почистих страничната четка и всичко се нареди. Не съм правила такова почистване на другите четки. Забърсвам си с мокри кърпички след всяко чистене. Страх ме е да я разглобявам да не сбъркам нещо и после - чао, чао, Румба

Ето още два клипа - единият е за почистване на централните четки (екстракторите) и един за предното колело, което също трябва да се почиства.

https://www.youtube.com/watch?v=NdDhl7v0-9Q
https://www.youtube.com/watch?v=EbHpc5jd2B4

Довечера се захващам. Много благодаря за помощта Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 114
Задължително веднъж в седмицата: развивам страничната четка и я измивам (около болтчето се навиват доста косми), вадя ексракторите, измивам ги внимателно, по захващастите се елементи също се навиват косми, даже отварям страничното им капаче - и там съм намирала косми; избърсвам и “леглото” на ексракторите - доста прахоляк се трупа там.
Контейнер и филтър чистя след всяко почистване. Филтърът го продухвам със сешоар, за по-добро почистване.
Забърсвам и долната част на робота, че полепва прах от наелектрезирването.

# 28
  • Мнения: 41
Кои са моделите на Шиоми и Неато с камера, които чистят подредено? Интересуват ме най-евтините с камера. Свекърва ми хареса моята Румба 980, и искаме да и купим нещо подобно, но на половин цена, затова сме съгласни и на Шиоми или LG и др. Има килими, ще чисти стаи заедно и поотделно. Свекървата няма да се справи с мобилното приложение, затова то не ни трябва. Но смукателната способност държим да е на ниво за максимум оптимално почистване. Дайте идея за модел. Бюджет около 250 Евро. Ще я поръчваме от кой да е европейски Амазон.
Neato и Xiaomi нямат модели с камери. Те са с лазер. Евтин модел с камера е ilife a8- имайте предвид, че не е с мн голям контейнер, 300мл, което е ок за стандартни ап без мн космести животни:)

Мисля, че моделите с лазер чистят ли по-систематично от тези с камери?

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
NikoT ,специално LG  имат различни цифри и букви в зависимост къде се продават.Не съм ги проучвала в Америка,но ето ти линк към Лг Испания https://www.lg.com/es/aspirador-robot-hombot.Ако в търсачката напишеш .de ще ги видиш в Германия и тн.
Аз лично винаги съм взимала от Испания,защото са били на най-добри цени.12 серия има видеонаблюдение на дома ,но не работи в БГ и в Италия.Така че не си заслужава да плащаш за екстра която тук не работи.Лично аз не намирам разлика между 9 и 12 серия при това положение.
За мен за робота са важни 2 неща-да има средна четка и задължително 2 странични.Имам на втория етаж 6 серия вече близо на 6 години-още не е сменяна батерия.Всеки ден чисти около 120 кв. ЛГ са най-тихи.Аз нямам килими,но дъщеря ми не се е оплакала.Робота има турбо режим.
И последно ако сега трябва да купя робот бих купила само ЛГ или Румба.Не съм маниачка на марката ЛГ-просто съм я хващала на по-добра цена.

Общи условия

Активация на акаунт