Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?!

  • 57 265
  • 767
  •   1
Отговори

Анкета

от кой модел комбинирана пералня със сушилня сте доволни?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 210
  • София
  • Мнения: 2 346
Чистя и втория филтър, разбира се (този, който е само лентичка). Макар че по него много рядко има съществено количество мъх за чистене.

Сега разбрах снимката. Може при него наистина да има проблем. При мен всички мъхове са си във филтъра, а не в "леглото" на филтъра.

Скрит текст:
Абе всичко е на късмет с техниката. Майка ми и баща и имаха едно време куче марка пералня втора ръка. Изкара 20+ години. Накрая пластмасата ѝ взе да се разпада, а моторът работеше безотказно.  ...

# 211
  • Мнения: 3 096
Някой с мнение за тази пералня на Whirlpool: https://www.whirlpool.bg/r/produkti/peralni/svobodnostoyascha-pe … s-eu/859991549940

Имаме още ден-два да решим дали ще я взимаме, защото искаме да хванем 6-годишната гаранция, която важи за покупка направена до края на месеца. Избрал я е мъжът ми заради по-големия барабан и заради гаранцията. И цената разбира се. Купуваме я с идеята сушилнята да се ползва по-рядко, в зимните месеци, а през останалото време, особено лятото, прането ще се простира на терасата.

На мен ми е важно колко дълги са програмите, но не успявам да видя в ръковоството. Пише, че го пишело на дисплея?! Close

Та, някой да сподели мнение? Аз за съжаление нямаме нужното време, за да си направя проучването както аз си знам и искам, защото съм с малко бебче, което иска много време и внимание.

# 212
  • Мнения: 1 043
Някой с мнение за тази пералня на Whirlpool: https://www.whirlpool.bg/r/produkti/peralni/svobodnostoyascha-pe … s-eu/859991549940

Имаме още ден-два да решим дали ще я взимаме, защото искаме да хванем 6-годишната гаранция, която важи за покупка направена до края на месеца. Избрал я е мъжът ми заради по-големия барабан и заради гаранцията. И цената разбира се. Купуваме я с идеята сушилнята да се ползва по-рядко, в зимните месеци, а през останалото време, особено лятото, прането ще се простира на терасата.

На мен ми е важно колко дълги са програмите, но не успявам да видя в ръковоството. Пише, че го пишело на дисплея?! Close

Та, някой да сподели мнение? Аз за съжаление нямаме нужното време, за да си направя проучването както аз си знам и искам, защото съм с малко бебче, което иска много време и внимание.
Дълги са доста 3-4 часа само пране, има и една програма за 1 час на 40 градуса - ежедневна, моя приятелка я има. С включено сушене 7-8 часа.

# 213
  • Мнения: 3 096
3-4 часа ми е прекалено много Anguished Със сегашнята пералня пера най-често на 40 градуса, кратка програма за около час и половина. Бебешките неща ги пера на 60 градуса, пак за толкова горе-долу. Ако не ползвам кратка програма, времето е около 2 часа. Но 3-4 часа са твърде много.

1 час на 40 градуса звучи добре, но колко килограма пране? Приятелката ти с такава пералня ли е?

# 214
  • София
  • Мнения: 1 476
Аз от година и половина съм с тази пералня / цифричките на модела не знам дали са същите, не ги помня и не мога да ги видя/.
Като цяло тук в темата тази марка не се препоръчва, но като купувах нямах нито време да избирам много, нито да чета. За момента нямам никакви оплаквания, дано съм извадила късмет с нея. Освен едночасовата програма за 59’/за малко кг пране/ има и програма за памук за повече кг пране, която на 40 градуса и 1600 максимални обороти пере за 1ч58’

Ако я пусна на тази програма на 60 градуса съд сушене до напълно сухо наистина отнема към 6-7 часа цикъл. Ако те интересуват другите програми мога да снимам на дисплея какво ми изписва, не успявам да намеря упътването, но вероятно в сайта им го има качено.

# 215
  • Мнения: 3 096
Jijibiji, благодаря за мнението. То и аз така нямам много време да чета и избирам, та най-вероятно ще е тази, макар и да ме гложди, че не съм проучила други марки и модели.

Ти кои програми ползваш най-често? ОК ли си с продължителността? Аз намирам за напълно излишно да въртя пране, което е леко замърсено, цели 3-4 часа. Има ли индикация за препълнена пералня? Има ли нещо, което да те дразни или да ти липсва?

# 216
  • Мнения: 28 885
Дори и лекозамърсено,  ако е 10 кг., пак си е поне 2 ч. Пране мин. , иначе си е просто плакнене.

# 217
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз пускам почти винаги еко цикъл пране и сушене, което е 9-10 часа на 60 градуса. Но я пускам към 22:30 и сутринта си ги прибирам, хващам и нощната тарифа.

# 218
  • Мнения: 11 445
Ако все пак не искаш да ти е толкова дълъг цикъла на пране, можеш да го съкратиш с бутона за съкращаване на време.

# 219
  • София
  • Мнения: 1 476
Най-често използвам точно програмата, която съм снимала. Само градусите си променям на колкото ми е нужно, на 60 мисля че около 2ч30’ беше времето. Пускала съм и едночасовата програма за малко и леко замърсено пране. Индикация за препълнена пералня не съм видяла. Дразни ме мъха, които трябва ръчно да събирам след сушенето и че трябва задължително да извъртя един кратък празен цикъл за да доизчисти останалите мъхчета, ако не го направя се полепват по следващите перящи се дрехи Simple Smile
Но нямам база за сравнение, с този уред ми е първия сблъсък със сушилня, преди това друга сушилня не съм ползвала. В тази на сушене пускам само чаршафи, кърпи, бельо...другите неща си съхнат извън нея.

# 220
  • Мнения: 3 096
Много ти благодаря Hug И аз така, досега не съм ползвала сушилня, ако изключим тестовото пране на един комбиниран уред в имот, който даваме под наем Simple Smile Даже точно Whirlpool e пералнята. Но наемателят е мъж и надали може да ми даде компетентно мнение Grin

Върнах се да чета всички мнения от началото на миналата година, че да знам горе-долу какво да търся като характеристики. Имаме още малко да помислим за този Whirlpool, но май Електролукс ме влече повече. Та, така, ще четя, сравнявам, пък дано се ориентирам Simple Smile Само да ми позволи бебето да го игнорирам малко Grin

# 221
  • Мнения: 20
ЗДРАВЕЙТЕ,
Най-вероятно някой от AEG-то чете форума Simple Smile
След като ги найтих в един мейл, за това че този дефект не е от филтъра а от самият корпус.
Няколко дни след това звъннах на майстора (3 седмици след първоначалния въпрос), Оказа се че ще ми подменят лицевият панел - въпросното зъбче май не му е мястото толкова навън.
Отговарям на публикациите от преди :
@petiaivanov - луфта показва че има усукване на рамката на панела, проверих в няколко магазина не стърчи така или поне зъбчето не е толкова навън.
@Илит - и твоята машина хвърля прах, аз също не до забелявах дълго време, но когато сложих кафемелачката която е черна над машината, всъщност разбрах колко много прах изхвърля.

Освен това.... поради този луфт харчи повече ток.... разбрах го с ампер клещи след като го притисна нещата бяха близки до ТТДанни. Освен това при така не уплътнен филтър не суши и така добре.

ще ви държа в течение какво се случва.
Все повече си мисля че AEG не е по-висок сегмент от Electrolux . Ако AEG беше купило Electrolux може би щеше да си остане по -висок сегмент.

# 222
  • София
  • Мнения: 2 346
Разбира се, че има прах! Навсякъде, където се работи с дрехи (от изтъкаването на платовете, през шиенето, боядисването, та чак до сушенето) има прах. Въпросът е дали е в нормално количество или нещо куца на уреда. Засега не виждам проблем. Може по-късно да се прояви.

# 223
  • Мнения: 11 445
Rosen Radev, на уреда, поне на моя и на двата, които специално погледнах в два магазина, нищо не им куца. Въпросният луфт от крачето на чекмеджето си го има навсякъде, тъй като крачето е част от чекмеджето за препарати и е еднакво голямо за всички чекмеджета. Ето я твоята снимка от по-горе - става дума за маркираното с черна стрелка:
Ето това "краченце" е причината на луфта, но то неслучайно е там.
 
Най-вероятно е сложено там, за да не се "вакуумира" чекмеджето за препарати за корпуса. Никаво усукване няма. И не виждам какво общо има това с филтъра за мъхове. Аз бях до тук. Повече информация нямам. Ще се радвам да науча продължението.

# 224
  • Мнения: 40 316
И при мен е също така - с краченце и луфт, а си работи прекрасно.

Общи условия

Активация на акаунт