Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?!

  • 57 638
  • 767
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 437
Пуловери не суша в сушилнята. В началото бях много надъхана, прецаках поне 5, на програмата за вълна. Единия се намачка невъзвратимо, другия се разтегна отгоре, третия се степа, четвъртия се разтегна отдолу...
Не всички са били вълнени.

# 46
  • Мнения: 11 575
Тъкмо снощи суших два пуловера, ама не бяха вълнени, а някава синтетика и памук може би (отрязала съм етикета). Суша ги на програма синтетика и излизат екстра. В началото пробвах на програма "вълна" и както казваш ти - се намачкаха.  Та на програма вълна, суша наистина само  вълна.
Ааа, сетих се, че на програма вълна ми ги сушеше по час и половина и някак по-бързо въртеше барабана, а на програмата "синтетика" ги изсуши за 30 минути същите два пуловера.

# 47
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз не мога да разбера как ви регулира времето автоматично, според количеството. Значи, аз слагам малко дрехи, ама като си зададе сама 3 часа и 40 мин (примерно), толкова си ги върти. После излизат яко надъвкани и не съвсем сухи. Явно аз нещо не правя като хората.

# 48
  • Мнения: 11 575
Кой модел ти е сушилнята? Ако можеш, кажи примерно какво слагаш и какви настройки задаваш.

# 49
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Кой модел ти е сушилнята?
Като твоя - АЕГ с термопомпа, от по-скъпите.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 40 700
Само при сушенето ли сортирате дрехите?
А другите, ако са много за едно сушене къде ги съхранявате докато се извърти сушилнята?

п.п.Сложно ли е написано упътването в тия книжки?

# 51
  • Мнения: 11 575
Кафе с мед, Чистиш ли и двата въздушни филтъра?
Аз обикновено суша на "сухо за гардероб". Рядко пускам пране и сушене като непрекъснат цикъл. Все има какво да извадя след прането, което не е за сушилня. За памучни избирам за сушене програма "памук)+ бутон против намачкване.
За смесени и изкуствени материи, избирам програма "синтетика"+ против намачкване.
Цикълът против намачкване се изпълнява след приключване на сушенето и може да бъде прекъснат по всяко време. Ползвам го ако случайно няма да съм в къщи като свърши сушенето или прането да не се намачка от стоенето в барабана, иначе щом я чуя че приключила със сушенето, изваждам веднага всичко.
Половин барабан пълен с памучни тениски/блузи ги суши около 2 часа, ако съм ги центуфугирала на 1200 оборота. По-високите обороти при пране, ползвам само за хавлии, защото те мачкат ужасно прането. Това е валидно за всяка пералня.
Само при сушенето ли сортирате дрехите?
А другите, ако са много за едно сушене къде ги съхранявате докато се извърти сушилнята?

п.п.Сложно ли е написано упътването в тия книжки?
Набелязваш си модел, изтегляш си книжката, четеш и ще прецениш дали ЗА ТЕБ е сложно.

# 52
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Петя, сигурна ли си за бутона против намачкване с програма за сушене. Защото няколко пъти опитах и не се включва. В смисъл с програма за пране нямам проблем да пусна бутона, но когато суша ми отказва.
Филтрите ги чистя всеки път.

# 53
  • Мнения: 40 752
Аз не мога да разбера как ви регулира времето автоматично, според количеството. Значи, аз слагам малко дрехи, ама като си зададе сама 3 часа и 40 мин (примерно), толкова си ги върти. После излизат яко надъвкани и не съвсем сухи. Явно аз нещо не правя като хората.

Единственото обяснение, което ми хрумва е, че я зареждаш с максимума или малко отгоре и не са центрофугирани. Може и материята да е специфична. опитай с по-малко пране. На колко центрофугираш?

# 54
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Черна станция, винаги слагам малко дрехи, а суша още по-малко. Освен когато пускам тричасовата нон стоп за 3 кг. Тогава, между другото са най-малко смачкани, но пък все влажни. Центрофугирам най-малко на 1200, или колкото ми каже.

# 55
  • Мнения: 29 276
При мен действа бутона против намачкване и на сушенето.

Струва ми се, че старата пералня сушеше по-малко време обаче...., т.е. същата степен на изсушаване на подобно количество дрехи за по-малко време.

# 56
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ок, днес съм пуснала с отложен старт едно пране, като се прибера ще поизвадя някои дрехи и ще пробвам сушене с бутона пак.

# 57
  • Мнения: 11 575
Бутонът против намачкване работи както за пране, така и само за сушене. Ти да не сушиш на функция "за определено време"? - ти ли задаваш времето за сушене или:
-слагаш изпраните дрехи
-след това избираш от програматора, вида на материята (памук, микс, деликатни и т.н.)
-задаваш само сушене (от бутона mode)
-натискаш бутона против намачване (намира се на най-долния ред)
-натискаш "старт"
-машината включва помпата, после върти барабана и си "мери прането", после показва някакво време, започва сушенето, след това може би след около 5 мин. показва най-близкотоп до реалното време за сушене. Приключва сушенето, чуваш съответния звуков сигнал за това, НО ....бутонът против намачкване свети в червено. Това означава, че барабанът от време на време плавно развърта дрехите. Продължителността на този цикъл зависи от количеството дрехи в барабана, но аз съм забелязала, че е средно около 30 мин. при максимален капацитет на зареждане. Ако не искаш да го чакаш да приключи, с натискането на който и да е бутон, този цикъл прикючва и врата се отключва.
Написах роман, дано ме разбереш.
Аз винаги суша на "сухо за гардероб" и почиствам филтрите след всяко сушене.

# 58
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Единственото, което сега ми хрумва е, че бутоните против намачкване са различни за сушене и за пране? Ще се прибера и ще разгледам веднага.

# 59
  • Мнения: 29 276


Бутонът е на най-долния ред, третия от дясно наляво. От белите бутони, не този, който свети червено, а след него третия.

Петя го е обяснила много добре.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт