Отговори
  • Мнения: 4 664
Здравейте.Бившият ми мъж индиректно отказа да плати присъдена със задна дата издръжка.Изчакх го две седмици.Изпълнителен лист е изваден,имам и адвокат.Сега се чудя, той работи в сивия сектор и вероятно няма договор.Официално е наел и стопанисва заведение, оборота от което е солиден
И  минава през НАП ,но не и през банка.Кое точно ще му запорират и ще му вземат? Дом свой няма,има една кола която е обща собственост и тепърва ще водя дела.Така,се,зарадвах като спечелих това дело с ходене по мъките цяла година.Сега вече започвам да мисля,че децата ми пак нищо няма да получат.Сумата е доста,защото е за минал период.В заведението си я печели точно за три дни.Какво следва сега

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 06:24 от AnMary

# 1
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Kasidy, в същото положение съм...заради една кола, която има, не мога от общината да вземам издръжка...Отдавна е даден на ЧСИ..няма нищо (освен тази стара кола, запорирана е), празни банкови сметки, няма труд. договор...парите си се трупат...Заради детето не съм завела наказателно дело, но наближава и този момент..Той вижда детето 2-3 пъти годишно, така е от 10 г., помощ в дрехи или училищни материали е само далечна мечта...Сумата наближава 5 цифрено число....

# 2
  • Мнения: 4 664
Аз завеждам наказателно дело в понеделник.Чудя се как ще събират сумата.Съдия изпълнител ще я изиска на куп или на час по лъжичка

# 3
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 981
Аз завеждам наказателно дело в понеделник.Чудя се как ще събират сумата.Съдия изпълнител ще я изиска на куп или на час по лъжичка
наказателно май не можеш да заведеш.  Laughing

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 901
И защо реши, че не може?
Пускам един линк по темата от адвокат. Много ясно е обяснил човекът какви са последствията от наказателното дело.
Това, както и забраната да се напуска страната са крайните варианти при бащи, на които няма какво да им се вземе от ЧСИ.
http://advokatbg.net/neplashtane-na-izdrajka-prestaplenie/

# 5
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 981
И защо реши, че не може?
нак.дела са дело на прокуратурата. прокурора ги образува. ама може и да греша  Laughing

# 6
  • Мнения: 4 664
Исках да напиша изпълнително,объркала съм. Чета едни разяснения https://public.brra.bg/CheckUps/Verifications/FiledDocumentsDisp … ebe8166e3eee45eb5 за това как се изчислява какво и по колко да му се вземе на длъжника.Разбирам,че аз ще трябва,да посоча пред СИ от кой му доход да му изискат парите.Обърках се.Той по банков път нишо не получава—там смисъл няма.Като управител на фирма и стопанисващ заведение—там ежедневните му обороти водят ли му се доход? Все пак плаща заплати на персонал...Само оборудването на заведението му струва десетки пъти повече от това което дължи.Щото чета че си има дял който се удържа в зависимост от това на колко се определи месечния му доход.
Мисълта ми е,при тези ежедневни обороти на наетото от него заведение,има ли как да излезе че няма възможност да плаща и да му удържат жълти стотинки.

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 11:28 от Kasidy

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 901
И защо реши, че не може?
нак.дела са дело на прокуратурата. прокурора ги образува. ама може и да греша  Laughing

Инициативата нали пак трябва да дойде от нея.
Kasidy, заведението вероятно е наето от фирма, а не от него като физическо лице. А фирмата няма отношение към издръжката, каквито и обороти да генерира. Може да запорираш дела му във фирмата, но той не се оценя на база това какви приходи и печалби има фирмата, а какъв процент е от учредителния капитал.
Много е сложно, не се занимавай с това, няма да се справиш сама. Вариантите ти са запор на каквото има като имущество, наказателно дело, забрана да напуска страната.

# 8
  • Мнения: 4 664
Втресе ме,сериозно ли? Той е едноличен собственик и управител.Ми той няма нищо друго,ни дом,ни нищо.Само кола,на която съм съсобственик.И азьсъбирам фактури на оборудването в заведението,щото мислех че могат поне тях да разпродадат.И сега какво ще излезе...горд собственик на вървежно заведение,със заплати по 1000 лв на персонал,с наем който плаща всеки месец ,отдршно и на общината ежемесечно за тротоарно право,а с нулев доход.Ми то аз за какво се боря? Не съм сама,имам адвокат.Вече няма да коментирам компетентността му ,след като той самия ме успокояваше ,че сме щели да посочим прд СИ,че стопанисва заведение

# 9
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Аз смятам след НГ да заведа дело и за вдигане на издръжката, ковто към момента е 120 лв, а 2020 дори минималната вече е над 150. Нищо че не ги плаща, да се трупат...Тогава с това дело, след съветване с адвокат, ще видя как да действам и за "насилственото вземане" на миналия период. На ЧСИ е от 2017 г и нищо...сивата икономика, запорирана кола, която не си струва да изземвам (раздрънкан бус)...никакви подаръци или помощ за детето...виждане 2-3 пъти годишно (от 10 г. насам)....парите си се трупат...детето ми се моли да не го съдя, все пак бил "тати"...

# 10
  • Мнения: 4 664
Пак пиша.Вече с неудобство,защото това се превръща в поредната сага.Адвокатите ни изготвиха споразумение бившият ми.мъж да се разплати на части—проявих човещина и склоних.Уж той това искаше,а в един момент се оказа че бил съгласен да изплати дължимото със задна дата ако аз му препиша добриволно автомобил който е съсобственост и тепърва ще го делим в съда.Отказах.Какво общо имат парите дължащ ги на децата ни с това? Заведено е изпълнително дело вече.И се започна.Нямам преведена издръжка за този месец.Мина срока.Номера,нови.Какво следва да направя и за това?

# 11
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Kasiddy, аз също се присъединявам към питснето - при нас изпълнителното дело е от 2017 г., на ЧСИ е, превел е само 2 издтъжки, първите 2 месеца..от 2 години нищо....

# 12
  • София
  • Мнения: 433
Мдам. Все повече се убеждавам, че шансът да си получиш издръжката под каквато и да е форма тук е близък до нулата.

След спечелено дело от моя страна съдията се разпореди да се направи опис на имуществото му в присъствие на полицай. Което към онази дата представляваше имуществото в апартамента на родителите му (на по 80 и кусур години вече), където се водеше, че живее. Прекратих незабавно делото и декларирах, че нямам никакви претенции към него.

Общи условия

Активация на акаунт