Тест за овулация - въпроси / тема 10 /

  • 25 649
  • 737
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 813
Добре дошли в новата тема  Hug
 

Тестовете  за Овулация засичат Пика на ЛХ, хормона отговорен за Овулацията.
Нормално е да има един до два последователни (+) теста за О.,
три и повече не е нормално и може да показва, че има проблем.


Условия, за правилно проведен тест:
- по едно и също време на деня - от 15.00 до 18.00 часа - избирате си някакъв час и го спазвате
- тестовете за О. се правят от (-) до (-)
- да не сте пили вода и пишкали 2-4 часа преди теста
Пикът на ЛХ се определя по-лесно, ако  събирате и номерирате тестовете


Тестването започва -  в зависимост от дължината на МЦ


  Тестът за О. е положителен, когато Контролната и Тестовата линия са с еднакъв интензитет или Тестовата е по-наситена от Контролната линия



О. настъпва от 12 до 48 час след пика на ЛХ
 



                         Тестът за О., не ви гарантира, че ще има такава.
При домашни условия О. се доказва чрез измерване на БТ.



2 положителни теста и пика на ЛХ


Цервикален секрет
При фертилната ЦС  - нишките са успоредни и подпомагат движението на сперматозоидите
А. Напречно сечение.
Б. Надлъжно



Различните типове ЦС:
L - преди и след Овулаторна фаза, 
S - фертилен прозорец с Овулаторна фаза




Да за покажете снимки на тестовете, може да използвате:  
http://www.img-share.eu/main/index
https://postimage.org/  
http://tinypic.com/
 
Старата тема

# 1
  • Мнения: 324
Моля за мнение дали втората черта ви се вижда със същата наситеност като контролната. Снимката е направена на десетата минута някъде. Странно ще ми бъде, ако е положителен, защото ми е 3 или 4 чист ден, а съм със сравнително редовен цикъл, т.е. овулацията би трябвало след около 5 дни да настъпи...

# 2
  • Мнения: 610
Здравейте,
Честита да ни е новата тема 🎉
Въпросче от мен, кога според вас е била О?

# 3
  • Мнения: 10
Здравейте,правя си тестове за О от този месец,почнах от 11 ден вече съм направила 5 с днешния,но черите са много бледи,това означава ли,че ще ми е късна О. Цикъла ми е на 28-30 дни.

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 19:03 от Kayraa

# 4
  • Мнения: 324
Може и да е била ранна, но според мен продължи с тестовете още няколко дни, за да си сигурна. Аз също от този месец започнах да я следя и добре че бях нетърпелива, защото имах положителен тест на 9 или 10 ден.

# 5
  • Мнения: 10
Може и да е била ранна, но според мен продължи с тестовете още няколко дни, за да си сигурна. Аз също от този месец започнах да я следя и добре че бях нетърпелива, защото имах положителен тест на 9 или 10 ден.
Не мисля,вчера имах май положителен и почнахме с опитите,продължавам да правя до отрицателен пак. Успех на всички ❤

# 6
  • Мнения: 34
Виждам, че доста жени си правят тест за овулация 2 пъти дневно в 2 различни часове на деня.
Аз си правя веднъж на ден, в един и същи час.
Та, въпроса ми е обоснвано ли е да се прави теста 2 пъти на ден или аз правя нещо грешно?

# 7
  • Мнения: 10
Виждам, че доста жени си правят тест за овулация 2 пъти дневно в 2 различни часове на деня.
Аз си правя веднъж на ден, в един и същи час.
Та, въпроса ми е обоснвано ли е да се прави теста 2 пъти на ден или аз правя нещо грешно?
Аз също си правя веснъж на ден дошу горе в един час..

# 8
  • София
  • Мнения: 35 813
Виждам, че доста жени си правят тест за овулация 2 пъти дневно в 2 различни часове на деня.
Аз си правя веднъж на ден, в един и същи час.
Та, въпроса ми е обоснвано ли е да се прави теста 2 пъти на ден или аз правя нещо грешно?
Тестовете за О. се правят един път на ден - от 15 до 18:00ч.
- избираш си един час и го спазваш всеки ден ( напр. в 17:00ч)
- тестовете се правят от (-) до (-)
- 2-3 часа преди теста, не трябва да се пие вода и пишка
... всички тези условия са един вид гаранция за обективност на теста - че точно се засича пика на ЛХ

# 9
  • Мнения: 22
Здравейте, днес ми е 21-ви ден от цикъла. Последния тест е от днес. Какво мислите? Като гледам чертата става все по наситена. Толкова късна овулация? Цикъла ми е нередовен от 28 до 35 дни. Най дългия ми е бил 39 дни. Благодаря

# 10
  • Мнения: 2 023
Струва ми се, че ме трябва още една идея, за да е положителен.

# 11
  • Мнения: 22
Здравейте момичета. Днес четох доста по темата за овулация и тестовете. Само че попаднах на една тема, в която пишат че поликистозата може да даде фалшиво положителни тестове. Вие знаете ли нещо по тази тема?

# 12
  • Мнения: 465
Здравейте на всички Simple Smile
И аз се включвам към вас.
По препоръка на лекарката ми ще започна първо с тестовете за О. В събота започвам, коя марка е така да кажем "надеждна" според вас?
Имам и още един въпрос, свързан с БТ. (извинявам се предварително на всички, ако ще се повторя)
Как точно се мери, с обикновен термометър ли трябва да е и какво е най-същественото, което търсим и което ще ни покаже кога има О.

Благодаря на всички 🤗🤗🤗

# 13
  • Мнения: 590
Здравейте на всички Simple Smile
И аз се включвам към вас.
По препоръка на лекарката ми ще започна първо с тестовете за О. В събота започвам, коя марка е така да кажем "надеждна" според вас?
Имам и още един въпрос, свързан с БТ. (извинявам се предварително на всички, ако ще се повторя)
Как точно се мери, с обикновен термометър ли трябва да е и какво е най-същественото, което търсим и което ще ни покаже кога има О.

Благодаря на всички 🤗🤗🤗
Здравей , аз използвам тестовете на clear , струват около 12 лв. 5 бр. тестове за О и 1 бр. тест за бременност,  и съм доволна показват ясни чертички. Много момичета тук ползват и тези на Oview , но аз не мога да ти дам мнение за тях защото не съм ги ползвала.За термометъра не съм много сигурна , но мисля ,че живачният е най-подходящ . Хубаво е температурата да се измерва ректално (в ануса) , или вагинално рано сутрин преди ставане от леглото в един и същи час . Някои мерят и орално,  но казват ,че това не е най-подходящият вариант. Дано съм била полезна успех ! 🍀

# 14
  • Мнения: 34
Здравейте на всички Simple Smile
И аз се включвам към вас.
По препоръка на лекарката ми ще започна първо с тестовете за О. В събота започвам, коя марка е така да кажем "надеждна" според вас?
Имам и още един въпрос, свързан с БТ. (извинявам се предварително на всички, ако ще се повторя)
Как точно се мери, с обикновен термометър ли трябва да е и какво е най-същественото, което търсим и което ще ни покаже кога има О.

Благодаря на всички 🤗🤗🤗
Аз съм използвала Twip и Oview. Oview не ми хареса, лично според мен чертичките са бледи и никога не мога да преценя правилно. С тези на Twip нямам проблем, лесни за разчитане.
Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт