Бъдещи мaми в Aнглия🤗

  • 5 948
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Здрaвейте, отвaрям тaзи темa aко имa бъдещи мaми ,които живеят ,провеждaт прегледите cи и ще рaждaт в Aнглия. Мaмите които живеят тaм знaят ,че прегледите и изобщо cледенето нa бременноcтa преминaвaт по мaлко по рaзличен нaчин. Aз лично бях втрещенa когaто вчерa иcкaх дa cи зaпaзя чac зa преглед cлед cедмицa ,и кaто им кaзaх причинaтa ,че cъм бременнa ,женaтa нa региcтрaтурaтa ми кaзa товa не е причинa зa зaпaзвaне нa чac.

# 1
  • Мнения: 96
Yum Какво да ти кажа , нещо нормално въпреки че аз нямах проблем с това обадих се че съм бременна и мисля че след седмица или две ми записаха час .. Но ти можеш да прескочиш джипито по принцип , когато ходих той ме попита за датите на цикъла и ми даде тел.номер на midwife за моя ройон това беше за 10 мин  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 101
След 16-та г.с мисля, че беше можеш да се обаждаш когато си поискаш за преглед, ако не се чувстваш добре. Аз освен двата полагащи се скана, имах още 2 и един на частно.
През цялата ми бременност звъняхме доста пъти в Триаж, защото съм си паника и много се притеснявах. Винаги бяха много любезни и адекватни.

# 3
  • Мнения: 6
Здравейте! Аз съм в 7ми месец и март очакваме бебка.
Притесненията ми са, че раждането е само с акушерка, без доктори или така да го кажа екип както в БГ
Страх ме е ако нещо се обърка така без доктор, някой може ли да сподели опит при раждане само с акушерка при някакви усложнения бързо ли идва доктор и изобщо какво се случва. Много ще съм благодарна! Ако са нужни шевове акушерката ли ги прави?.. Cry

# 4
  • Мнения: 1 474
Здравейте! Аз съм в 7ми месец и март очакваме бебка.
Притесненията ми са, че раждането е само с акушерка, без доктори или така да го кажа екип както в БГ
Страх ме е ако нещо се обърка така без доктор, някой може ли да сподели опит при раждане само с акушерка при някакви усложнения бързо ли идва доктор и изобщо какво се случва. Много ще съм благодарна! Ако са нужни шевове акушерката ли ги прави?.. Cry

Ражадала съм 2 пъти в Англия и с първото моите притеснения бяха същите, за неналичието на доктор и тн. За капак, майка ми беше с мен и тя тогава работеше в болница Надежда в София, деуга специалност, но все пак имаше някакъв поглед как става раждането там. Бях се притеснила доста.
Живеем и в малък град, имам само една опция за болница и гя е на 30 мили от вкъщи. С първото бях там. Водите ми изтекоха поссреднощ, в 2 часа бяхме там. Роди се на другата вечер в 21ч. Оставиха ме там, защото казах, че не живея близо и се притеснявах да не тръгна да раждам по пътищата. Раждането ми пак беше само с акушерки, накрая имах разкъсвания и дойде лекар само да погледне, колкото да каже, че акушерката може да ме зашие. Раждането ми беше и индуцирано, с окситоцин, защото контракциите бяха не достатъчно силни и спираха на 2 пъти.
Второто се роди за 3 часа и нямахме време да стигмен до болницата, а беше и през деня и имаше и доста трафик. Стигнах до родилен център и родих след 30 мин. Като цяло раждането там мина по-бързо и по-лесно, но и самите акушерки бяха с повече опит, личеше че са и по-добри. Пак трябваше да ме шият накрая, но след първото, така както ме беше зашила акушерката в болницата, трябваше година по-късно да ми правят пластика и да преправя. Не го беше зашила добре, беше трагично направо.
В родил ия центъри обстановката беше в пъти по-добра. Огромна стая, с легло, диван, вана за раждане, музика, светлината се сменяше. След като се роди, ми напълниха ваната да се поизмия и да се отпусна малко. А в болницата, банята беше от сругата страна на коридора и както бях полугола и омазана, тряваше да притичвам за да стигна до душа и да се мия на отворена врата. Ако имам трето, което най-вероятно няма да се случи, определено пак бих отишла в родилен център. Има и доктори, които са дижурни, и могат да дойдат ако се наложи. Отделно, ако има проблем веднага се транспортира до болница.

# 5
  • Мнения: 96
Извинявам се предварително може да ви се стори глупав въпроса ми , но каква е разликата между родилен център и болницата .Няма ли всяка болница родилно отделение или родилен център в нея . Аз ще раждам в голям град и не ми дадоха опция знам че всеки тук си ражда в болницата ..

# 6
  • Мнения: 1 474
Извинявам се предварително може да ви се стори глупав въпроса ми , но каква е разликата между родилен център и болницата .Няма ли всяка болница родилно отделение или родилен център в нея . Аз ще раждам в голям град и не ми дадоха опция знам че всеки тук си ражда в болницата ..

Едното е birth centre и има само мидуафки, няма доктори. Другото си е родилно към болница. Има доктори, но на раждането пак са само мидуайфки. Ако вече има проблем, викат доктор или от бърт центъра транспортират до болница. Бърт центровете са по-малки, но по комфортни, поне при нас. Цезарово правят само в болница. Доколкпто знам, и епидурална не слагат в бърт центъра, но за това не съм на 100% сигурна.

# 7
  • Мнения: 101
Ронка12 ти е отговорила много изчерпателно.
Аз раждах в болница, имаше всякакви удобства, самостоятелна стая в предродилно, по време на раждане отново, както и след това. Можеш да ползваш вана, ако желаеш. Раждането се водеше от две мидуайфки, но когато се наложи веднага ме вкараха в операционна и ме поеха доктори. Не се наложи секцио, само форцепс. Като цяло аз не бих раждала в birth centre, но доста англичани го предпочитат, както и раждането вкъщи. Въпрос на избор Simple Smile  
Иначе е доста добра обстановка, ще приложа и няколко снимки от стаята

# 8
  • Мнения: 2 838
Вече няколко мнения засичам на жени раждали в Англия,че са изкарали бебето с форцепс. Дали е наложително или просто те предпочитат да го практикуват? Едната жена бе споделила,че детето и е на две години и главичката все още е крива заради форцепса. Възможно ли е?

Това което чета за ряждането в Англия малко ме плаши честно казано... не ме знам в България как се ражда,ама все пак..

# 9
  • Мнения: 101
Ами...моето раждане продължи над 30 часа, като само напъните бяха 4 часа. Очевидно без намеса бебето нямаше как да излезе. Предполагам, че в България щяха да ме вкарат за секцио много по-рано, но тук определено не са фенове, а в случая според мен форцепсът беше за предпочитане пред секциото. Малко след като родих не мислех така, но сега вече определено съм доволна, че не се стигна до там.
Иначе при мен използваха най-малкия размер форцепс, бебка имаше малка синина под окото и на челото, но се заличи след няколко дена.
Имам цяла написана тема за моето раждане в Англия, но я писах няколко дена след като родих. Колкото и банално да звучи, имах следродилна депресия. Сега като се върна назад мисля, че действаха адекватно, верно много време ме мъчеха, бях на Предела на силите си, но важен е крайният резултат.

# 10
  • Мнения: 96
Ами...моето раждане продължи над 30 часа, като само напъните бяха 4 часа. Очевидно без намеса бебето нямаше как да излезе. Предполагам, че в България щяха да ме вкарат за секцио много по-рано, но тук определено не са фенове, а в случая според мен форцепсът беше за предпочитане пред секциото. Малко след като родих не мислех така, но сега вече определено съм доволна, че не се стигна до там.
Иначе при мен използваха най-малкия размер форцепс, бебка имаше малка синина под окото и на челото, но се заличи след няколко дена.
Имам цяла написана тема за моето раждане в Англия, но я писах няколко дена след като родих. Колкото и банално да звучи, имах следродилна депресия. Сега като се върна назад мисля, че действаха адекватно, верно много време ме мъчеха, бях на Предела на силите си, но важен е крайният резултат.

Аз най - много се страхувам от това че може да се наложи да използвар форцепс .. Знам че в България е забранен а тук често го използват когато се наложи разбира се .. Sad

# 11
  • Мнения: 101
RBIB, форцепсът не е забранен в България!
Просто там не го използват толкова често, защото голям процент раждания са секцио.
Форцепсът е животоспасяващо средство, тук наистина е често използван, което само може да те успокои, тъй като имат опит с това

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 22:56 от Baby b

# 12
  • Мнения: 1 474
В бърт плана с първото ми дете изрично бях казала да се опитат бе форцепс и ако в ммого наложително тогава. Добре, че не се е налагало да се стигне до там и с двете.

# 13
  • Мнения: 101
В бърт плана с първото ми дете изрично бях казала да се опитат бе форцепс и ако в ммого наложително тогава. Добре, че не се е налагало да се стигне до там и с двете.

Мисля, че не го използват ей така. При мен както казах след над 4 часа напъни трябваше да се предприеме нещо.

# 14
  • Мнения: 149
Здравейте дами , и аз да се запиша в темата, живея в Англия и съм бременна в 37г.с с термин 12.03 , това ми е втора бременност като първото дете ми е родено в България.

Общи условия

Активация на акаунт