Отворени имена за момче

  • 3 498
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 410
Валери, Сава, Тома,Йово, Йоло , Матей,Яни и Андрей ми харесват 😊

# 16
  • Мнения: 11 902
За повечето вече са се сетили.
Добавям: Анани, Емилио, Евтимий (лично аз бих предпочела Евтим), Тимоти, Велко, Методи, Благой, Драго, Драгия, Евстати, Евлоги
Тези, които на мен ми харесват или са ми приемливи и са отворени - Алекси, Андрей, Валери, Никола, Никита, Николай, Ивайло, Евлоги, Благой
Приемливи още Евгени, Сава, Лука, Тома, Марко, Милко, Марио

# 17
  • София
  • Мнения: 511
Христо, Анатоли, Валери, Димо, Добри, Захари, Методи, Сава, Марио
Аз харесвам Тома, Ивайло.

# 18
  • Мнения: 8 578
Валери, Марио, Матео, Миро, Тома, Никола, Илия.

# 19
  • Мнения: 2 039
Ами то се изброиха почти всички имена.Сега ако няма избор...кръстете го на дядо му и ще се избавите от всякакви колебания.

# 20
  • Мнения: 1 331
Предлагам: Хари, Мони, Тони, Дони, Дани, Рене или Ириней (значението на името е "мирен"), Григори(й).

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 17:22 от Radilena

# 21
  • Мнения: 234
Добри, Тони, Тимо, Димо, Нико

# 22
  • Мнения: 202
Марко

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 21:25 от Не се сърди, човече

# 23
  • Мнения: 8 774
Не мога да се съглася, че Николай, Матей и т.н. са отворени, каквото и да означава тази дума в случая.
Й е буква, която ги 'затваря'. Може би авторката търси имена, завършващи на гласна - последната сричка да е отворена. А може и да иска всички срички да са отворени, напр. Жоро. А може още по-отворено, ако и в началото има  гласна, напр. Анани. Емилио.

# 24
  • Мнения: 8 020
2/3 от предложенията в темата са за отворени умалителни на имена, които са затворени Thinking

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Алексей-едно от любимите ми гръцки имена.Рядко срещано.
Антонио
Валери
Витали,й-старо латинско име с хубаво значение.
Марио
От българските
Георги-
Димо
Живко
Илия
Илко
Ивайло
Никола
Христо
Янко

Марко е много хубаво име.
Обаче в България се свързва с магаре.

# 26
  • Мнения: 2
Много благодаря на всички, вие сте супер мами! Аз съм нова в този форум, вие сте изключително отзивчиви и старателни, прекрасни! Благодаря!

# 27
  • Мнения: 653
Сина на мой колега се казва Матиа.

# 28
  • Мнения: 1 325
Марко е много хубаво име.
Обаче в България се свързва с магаре.
Нямам такива впечатления. Изразът Едно магаре ли е Марко е почти отживял и не се употребява, дори децата не го знаят. Отделно, с навлизане на чуждестранните имена не прави такива асоциации. Писах вече, че имам Марк, който за българските ни роднини и приятели е Марко и много добре се приема.

# 29
  • Мнения: 4 303
Leonie, може би твърде за малко се срещаш с българските си роднини. Ако тук си за постоянно щеше да е друго.
Синът ти идва с името Марк и умалително му казват Марко, ама ако е кръстен в България Марко, щеше да се асоциира с магаре, почти на 90%.

Общи условия

Активация на акаунт