Есента при нас дойде с октомврийче на ръце 2019 - Тема 1

  • 17 570
  • 769
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 521
За окото бях писала в предишната тема. На мен ми казаха, че това е заради слъзните канали, защото се запушват и само да се почиства окото, след време се дават капки, ако не се оправи. Казаха ми да правя масажи, за да се отпушва.
Сега като стане месец ще го заведа, за да видят това око пак.

Моят също издава звуци, леко като хъркане са, и аз мислех, че носа е запушен, но не е. Казаха, че е нормално.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
И ние издаваме звуци...не съм се чудила нормални ли е. Мисля е.

Оф, ние сме мързеливи. Бебето заспива на гърдата..не суче достатъчно. Как препоръчват да се кърмят такива бебета? Да я щипа ли ..не я увивам и пак спи...

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
При сина ми слъзният канал си е наред. Просто има бактериален конюнктивит.

# 48
  • not found
  • Мнения: 581
При нас баткото беше така , само спинкаше докато трябваше да яде , щипех го , бутах го , пипах му крачета , ръчички нищо не помагаше , заспиваше си ... Аз решение не намерих , него го кърмих на поискване , това беше единствения вариант да наддава нормално , вечер го кърмех легнала в леглото , така се наспивах , а той не беше гладен .
И ние издаваме звуци...не съм се чудила нормални ли е. Мисля е.

Оф, ние сме мързеливи. Бебето заспива на гърдата..не суче достатъчно. Как препоръчват да се кърмят такива бебета? Да я щипа ли ..не я увивам и пак спи...

# 49
  • Мнения: 383
Момичета побърквам се вече... от 12 дни не съм излизала , постоянно съм вкъщи и имам чувството , че кърмя денонощно. Тъжно ми става и си поплаквам така от време на време. Нервна съм пуши ми се и искам да изляза за малко поне . Sad

# 50
  • Мнения: 1 136
Аз бях така 17дни. Днес ни беше първата разходка с бебето навън около блока и се почувствах отново човек. Аз имах много болезнена епизиотомия и до вчера не можех да ходя от болки въпреки всичките обезболяващи, които пиех. Сега все още не мога да сядам и накуцвам при ходене, но поне мога да се изправям. Като излязохме навън щях да се разплача от щастие. Уж трябваше да излезем за 10мин само и утре пак, но не издържах и седяхче 20-30 минути и после следобед излязохме втори път 😀 чувствам се като отвързана. Та съветът ми е да излезеш на разходка макар и за малко. На мен доста добре ми се отрази.
Момичета побърквам се вече... от 12 дни не съм излизала , постоянно съм вкъщи и имам чувството , че кърмя денонощно. Тъжно ми става и си поплаквам така от време на време. Нервна съм пуши ми се и искам да изляза за малко поне . Sad

# 51
  • Мнения: 383
Аз бях така 17дни. Днес ни беше първата разходка с бебето навън около блока и се почувствах отново човек. Аз имах много болезнена епизиотомия и до вчера не можех да ходя от болки въпреки всичките обезболяващи, които пиех. Сега все още не мога да сядам и накуцвам при ходене, но поне мога да се изправям. Като излязохме навън щях да се разплача от щастие. Уж трябваше да излезем за 10мин само и утре пак, но не издържах и седяхче 20-30 минути и после следобед излязохме втори път 😀 чувствам се като отвързана. Та съветът ми е да излезеш на разходка макар и за малко. На мен доста добре ми се отрази.
Момичета побърквам се вече... от 12 дни не съм излизала , постоянно съм вкъщи и имам чувството , че кърмя денонощно. Тъжно ми става и си поплаквам така от време на време. Нервна съм пуши ми се и искам да изляза за малко поне . Sad


Утре мисля да изляза и аз на разходка . То ако става дума всеки ден бих излизала , но в промеждутъците когато тя спи, или гледам да си поспя или да пооправя малко из къщи и то накрая пак става време да кърмя и не ми остава време даже да се нахраня, камоли да изляза. Днес даже се улавям как я кърмя и тихо си плача от нерви вече. Сестра ми днес има рожден ден , даже не ми остана време да и дам подаръка. Какво ми става не знам вече...

# 52
  • Мнения: 610
И нашето бебе така, на 22 дни е. Педиатърката каза че може да са колики и да ги кара леко.
Аз пък съм в другата крайност. До преди 2 дни, малката искаше и от двете да суче, сега като си хване една гърда и се наяжда. Обаче другата ми , нощем се подува и така ми тежи, че се будя от дискомфорт.  Потенето продължава заедно с нощното преобличане. Вече имам повече нощници, отколкото дрехи.

По отношение на кърмата...
Взехме помпа, тъй като ми се наложи да в оставя за няколко часа. Много се дърпа на шишето, а да не говорим че от бибата направо повръща.

Момичета, от 2 нощи малката ми, издава страхотни звуци по цяла нощ. Нещо като напъване за акане и сякаш гърлото й дере. Не сме спали цяла нощ,като се прозява, не се вижда да е червено, хапва си и изглежда добре.
При вас случвало ли се е ? Доста съм притеснена.
Мапрасих запис и питах акушерката,казваче било нормално.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Да, излез, зарежи домакинстването. Няма ли майка ти или свекърва ти да се отчетат за няколко дни...тук майка всичко прави горката..чисти , глади, готви . Аз излизах няколко пъти до някакви места и съм ок. Иначе и мен ме хваща съклета и нервите...

То хубаво кърмене на поискване ама това дете спи нон стоп денем и вечер е ужас по няколко часа на гърда. И чака да потече сама..едвам яде..толкова ленивост. Будя я сега на 3 часа..да видим ще бъде ли ок.

# 54
  • Мнения: 469
За очичките и на моя Йоанчо е така. Педиатърката каза, че има запушен слъзен канал. Почиствам го с физиологичен разтвор, каза и масаж да му правя ако може да избегнем капките.

За бодуването..
Същата работа, чак се бях притеснила, дали е нормално. Събужда се и седи буден по 1,2,3 часа. Нищо не иска, само седи и гледка. Бях се обаждала на педиатърката, да питам нормално ли е, каза че чешита му е такъв 😁😀

И аз не бях излизала няколко дни...сама съм и като е лошо времето няма просто как. Полудявам леко...

# 55
  • Мнения: 240
То така като гледам май всички ни гони следродилната депресия ... и аз съм така ... снощи кърмя и плача ...за мен е много трудно това стоене в къщи ... никога не съм била такъв човек .. винаги напред назад .. срвд хора .. вчера излязох до магазина ,докато спеше и майка ми го гледа ... почувствах се много щастлива Simple Smile така че ако има вариант и за 10 минутки да излезеш -възползвай се Simple Smile

# 56
  • Мнения: 383
Утре излизам и нищо не може да ме спре ! Грабвам бебе , количка и заминавам , че иначе ще ме вземат в психото след някоя друга седмица 🕺🏽😁

# 57
  • Мнения: 404
Аз пък мн се натъжавам вечер, къпем я, докато я нахраня и сме в леглото. После нощем не спя спокойно, все скачам при всеки звук. Моята депресия е вечерна.

# 58
  • Мнения: 375
Стискайте зъби още малко остана. Има няма година, две до три и всичко ще си дойде на мястото Joy. Аз излизах няколко пъти, но ми става мъчно за бебето и бързам да се прибера. Мама си беше взела отпуска, но от другата седмица сме сами и ще има сървайвър.
Да беше лято, поне времето нямаше да е фактор. Сега и това допринася да сме по-депресирани. ММ пък е болен за 2 път и вече не го издържам, ще го убия с тези бацили. Много ме е страх за малката. Педиатърката каза, че толкова малки бебета преглеждат само в токуда и в майчин дом, ако са родени там. Дано не се налага. В този ред на мисли някой знае ли дали мога да си сложа противогрипна ваксина след като кърмя?

# 59
  • Мнения: 240
Аз имам малко глупав въпрос .. новороденото в количката Като излизате на разходка как го слагате ... легнало или настрани ? Neutral Face

Общи условия

Активация на акаунт