Да запиша ли на балет детето си

  • 3 905
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Извинете  че пускам нова тема но не открих друга която да ми помогне за решаването на въпроса. Тъй като имам дъщеря  на 11 години . Тя много иска да я запиша  на балет , но иска като порасне това да бъде  нейната кариера. Според вас има ли шанс на тези години  да успее да постигне нещо повече от колкото хоби в балета. Тя когато  беше на 8 години  ходеше на художествена гимнастика  и сама се налучи да прави цигански колета (дори и на една ръка  ) и също може да застава на ръце (С помоща на стена за да не се преобърне) . Ще се радвам на вашето мнение и ще бъде още по-добре да се включат  в помощ . А и смятаме да е класически балета .

# 1
  • Мнения: 762
Ако се е насочила към балет вижте как стоят нещата в "Национално училище за музикално и танцово изкуство "ДОБРИН ПЕТКОВ" .

# 2
  • Мнения: 13 809
За съжаление за класически балет като професия е прекалено късно да се започва на 11.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Заведи детето на прослушване за прием в някаква по-авторитетна балетна школа и ще разбереш.
На мен ми се струва късно, освен ако не е тренирала гимнастика от малка възраст до 8-годишна.

# 4
  • Мнения: 8 243
Интересно е как при дете на 11 чертаете работно бъдеще Simple Smile Децата са толкова променливи на тази възраст и пробват толкова много неща та никога не се знае.
За мен важното е да се опита ако детето има желание.

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Това ми напомня как аз на горе-долу подобна възраст, може би 10-годишна, много исках да стана гимнастичка, сещате откъде вдъхновена. И дори един ден се престраших и отидох сама до другия край на града, където бяха спортните зали - бях решила, че трябва да питам и искрено се надявах да ме вземат. Треньорката ме изслуша, погледна ме и естествено отказа. Бях малко разочарована, но сега като се замисля как изглеждах товага и какви са природните ми данни, нямало е как първо на стари години да ме вземат, а и с висок ръст и средно тегло за възрастта, хич, ама хич не съм подхождала. Simple Smile

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Много благодаря за отговорите  ви. Преди малко прочетох  из интернет че по принцип е препоръчително децата да се запишат още на 6 години, но също е възможно ако  детето  е по -гъвкаво може и между 10 и 12 години защото тогава  много се променят децата  се променят много през този период. Иначе решихме да я запишем пък каквото стане.

# 7
  • Мнения: 13 809
Аз съм се занимавала с балет от 6 до 10 години. Режимът е много сериозен, репетициите са ежедневно по два часа. На 10 трябваше да прекъсна защото стана ясно че ще порасна прекалено висока за балерина, преминах на друг вид танци. къртовски труд е много лишения, болки, воля и това само докато повтаряш ден след ден екзерсиса без да си стигнал до същинското танцуване. Само за да се научиш да стоиш, вървиш, държиш глава ... Но все пак има и много талантливи деца, които успяват и по- късно започнали. Имам познат, който почна на девет години и впоследвие стана голяма звезда в чужбина но той беше изключителен талант и го имаше в кръвта си.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 987
Започнах с художествената гимнастика още в детската градина. Тренирах 6 дни в седмицата по 4 до 10 часа дневно.
Ако детето има талант, вероятно не е късно. Но дано има волята да издържи на натоварването.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 499
А може просто да ходи за удоволствие, спорт и хубава стойка. Пък в 7 клас може да се пробвате в балетно училище.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Сори, ама това не е филм на Дисни, в който нашето момиче да е започнало късно, обаче да е изключителен талант и на прослушването да стане звездата, а конкуренцията, която танцува от 3-годишна възраст да умре от завист.
За да навакна трябват изключителни качества. Честно, аз не бих подхранвала илюзии на детето си, ако е в подобна ситуация. В балетното училище излизат професионалисти, там е съвсем различно от аматьорската школа, пък дори и най-добрата аматьорска школа.

# 11
  • Мнения: 111
Според мен тепърва да се мисли за кариера в балета е малко късно.
Аз танцувах от 5-годишна до 10-11 бях сигурна,че това е моето призвание. На 13-14,  ме тресеше як пубертет, не исках да танцувам вече, бях решила, че призванието ми е да уча немски и да замина за Герамания , и този порив бързо отмина.
Децата на тази възраст си менят мненито постояно, нека танцува за удоволствие  да опита и да види, пък ако я някой голям талант, може да помислтите за балетно училище.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Менят се не само като мнение, а и физически. Да не забравяме, че пубертетът чука на вратата на въпросната възраст.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Извинете  момичета искам да попитам  някоя от вас знае ли за някоя  балетна школа в Пловдив от която да сте доволни ? За сега сме се спряли на школата Marini Sport Dance CNTR някой да  има впечетление  от тази школа?

# 14
  • Мнения: 2 039
За професионална кариера като балерина е късно.Децата танцуват от 4 годишни и то при сериозно натоварване.Но това е прекрасно изкуство,ще си оправи стойката,ще се срещне с по-културни хора,ще послуша класическа музика.Запишете я все ще има полза.

# 15
  • София
  • Мнения: 38 499
Пак зависи. Може и да не е класически балет. Приятелка на дъщеря ми влезе с модерен балет в балетното след 7 клас. Преди това е танцувала в школа, от 1-2 клас.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Вторник и беше първия урок  . В петък и е втория вчера от   по препоръка на учителката взехме постелка и тухли от декотлон. Постелка  и трябва защото  първите уроци и всеки път заглавната са на земята . Във вторник госпожата и е услужливо. Госпожата каза че се е представила прекрасно и според от това което е видяла  детето има талант .Адски щастлива съм Stuck Out Tongue
И за Коледа ще има концерт  на който тя ще танцува.

Последна редакция: пт, 08 ное 2019, 11:40 от AnMary

# 17
  • Мнения: 11
Не е късно. Въпрос на желание и воля.

# 18
  • Мнения: 7 987
Когато детето ми иска нещо, единственият въпрос е дали мога да си го позволя.

# 19
  • Мнения: X
Не е късно да започне сега, ако има данни и тренира усилено. Във Ваганова приемат след 4-ти клас, общо взето на такава възраст, и има деца, които не са се занимавали никога преди това с танци. Щом дъщеря ви е тренирала художествена гимнастика, това може да и е само от полза.

# 20
  • Мнения: 34
Нищо не ви пречи да я запишете. Дали ще стане балерина един ден или не зависи от супер много фактори. На 11 години.... вече малко трудно (да не кажа доста) за кариера в тази сфра. Почти всяко момиченце на тази възраст иска да стане балерина, но истината е, че зад това изкуство стои един огромен, неистов труд, много лишения и... ниска заплата (ако говорим за България). Циганските колела и стоенето на ръце няма да й помогнат в тази професия, но щом се е научила на тези неща сама, значи желанието, волята и самодисциплината ги има.
Накратко: Запишете я. Аз години наред бях в танцовите среди (включително класически балет) и да, на 11 е късничко, но не невъзможно ако човека е изключително трудолюбив и амбициозен. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 11
Нешка Робева е започнала да тренира художествена гимнастика на 20 години, но преди това се е занимавала с народни танци.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 499
Нещо се бъркаш! На 21 участва и печели на световното.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Като гледам архивни кадри, навремето в художествената са били доста тромавички и закръглени в сравнение със сегашните. С времето изискванията се променят.

# 24
  • Мнения: 47
Здравейте,

Темата е стара, а и с малко по-различен въпрос се включвам, но да не пускам нова тема, ще попитам първо тук - някой може ли да сподели лични впечатления от балет за деца в Stream Dance Center на площад Македония или в Двореца на децата? Търся школа, която хем да ни е удобна като местоположение, хем да не са свръхамбициозни преподавателите. Дъщеря ми е на 5 и сега за пръв път ще я записваме на каквото и да било, така че засега ще ходи само за удоволствие, нямаме професионални амбиции.

# 25
  • Мнения: 83
Извинете  че пускам нова тема но не открих друга която да ми помогне за решаването на въпроса. Тъй като имам дъщеря  на 11 години . Тя много иска да я запиша  на балет , но иска като порасне това да бъде  нейната кариера. Според вас има ли шанс на тези години  да успее да постигне нещо повече от колкото хоби в балета. Тя когато  беше на 8 години  ходеше на художествена гимнастика  и сама се налучи да прави цигански колета (дори и на една ръка  ) и също може да застава на ръце (С помоща на стена за да не се преобърне) . Ще се радвам на вашето мнение и ще бъде още по-добре да се включат  в помощ . А и смятаме да е класически балета .
Според мен има смисъл Heart

Общи условия

Активация на акаунт