Имам нужда от съвет - нормално ли се развива детето?

  • 4 896
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Немция
  • Мнения: 6 842
И аз съм на мнението, че щом майката има съмнения за развитието на детето си, е хубаво да се чуе мнение от специалист. Детският лекар хваща обикновено само по-видимите на пръв поглед проблеми. В детската градина имат повече контакт с детето и  затова техните впечатления са важни, все пак работят с най-различни деца. Освен това по тяхна препоръка може да се изисква от педиатър направление за специалист, ако в ДГ са забелязали дефицит в развитието на детето.
Аз съм била с моите деца при най-различни специалисти, рядко се е случвало да се чака повече от месец, когато няма спешен проблем.
Говорила съм с педиатър и обикновено сме получавали направление. Даже и без направление съм вземала час при специалист някакъв.

Елена, и теб бих те посъветвала- щом нещо те притеснява, се обърни към специалисти, за да чуеш тяхното мнение. Малкият ми син по-трудно проговори, на 2 говореше обаче отделни думи, но с изреченията му беше трудно, липсваха му думи и изрази и така се стигаше до сълзи и гняв, тъй като не можеше да се изрази точно.
Слухът проверяван ли е?

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 00:08 от Бибит

# 31
  • Мнения: 13
И аз съм на мнението, че щом майката има съмнения за развитието на детето си, е хубаво да се чуе мнение от специалист. Детският лекар хваща обикновено само по-видимите на пръв поглед проблеми. В детската градина имат повече контакт с детето и  затова техните впечатления са важни, все пак работят с най-различни деца. Освен това по тяхна препоръка може да се изисква от педиатър направление за специалист, ако в ДГ са забелязали дефицит в развитието на детето.
Аз съм била с моите деца при най-различни специалисти, рядко се е случвало да се чака повече от месец, когато няма спешен проблем.
Говорила съм с педиатър и обикновено сме получавали направление. Даже и без направление съм вземала час при специалист някакъв.

Елена, и теб бих те посъветвала- щом нещо те притеснява, се обърни към специалисти, за да чуеш тяхното мнение. Малкият ми син по-трудно проговори, на 2 говореше обаче отделни думи, но с изреченията му беше трудно, липсваха му думи и изрази и така се стигаше до сълзи и гняв, тъй като не можеше да се изрази точно.
Слухът проверяван ли е?
Ами още като се роди в отделението го проверяваха и казаха че всичко е Ок .
Иначе си се обръща на име и разбира когато му кажа искаш ли сок примерно .
Към какъв специалист трябва да се обърна първо ?

# 32
  • Немция
  • Мнения: 6 842
Нямам опит как се процедира в България. Отвори темата за деца с увреждания , там има тема за трудно проговаряне и ще те насочат не само към какъв вид специалист, а и към точно определен адрес.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 00:58 от Бибит

# 33
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, аз съм ти казвала, че на едното място имаше свободен час за прием след година 😡
Иначе се е случвало при силни болки да получим веднага час при ортопед. Бях много изненадана...

Елена, първо при педиатър, казваш му какво са ти казали от яслата.
Той преглежда и преценява дали е за УНГ или за другаде. Искай му и лист с адресите на специалистите да ти даде.

# 34
  • София
  • Мнения: 650
Елена, обърнете внимание дали детето поддържа визуален контакт с вас по - дълго време, докато го храните например, въобще гледа ли в очите или избягва погледа ви. дали проследява с поглед играчка докато му я показвате, хваща ли предметите, които му подавате в ръчичка, дава ли да го галят и гушкат други хора освен вас с бащата. Това са най-ранните признаци при аутизма например,- децата с аутизъм не обичат непознати хора да ги докосват и плачат, не играят с играчки, но вниманието им се привлича и дълго съзерцават въртящи се предмети, прсветкващи периодичмо предмети. Но това пак не е съвсем обективно, зависи и от степрента на аутизъм и диагноза за него се поставя след 2годишна възраст. Може и при хоперактивност само пак така да реагира. Аз бих посетила първо невролог.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 14:20 от Mamamuu

# 35
  • Мнения: 13
Елена, обърнете внимание дали детето поддържа визуален контакт с вас по - дълго време, докато го храните например, въобще гледа ли в очите или избягва погледа ви. дали проследява с поглед играчка докато му я показвате, хваща ли предметите, които му подавате в ръчичка, дава ли да го галят и гушкат други хора освен вас с бащата. Това са най-ранните признаци при аутизма например,- децата с аутизъм не обичат непознати хора да ги докосват и плачат, не играят с играчки, но вниманието им се привлича и дълго съзерцават въртящи се предмети, прсветкващи периодичмо предмети. Но това пак не е съвсем обективно, зависи и от степрента на аутизъм и диагноза за него се поставя след 2годишна възраст. Може и при хоперактивност само пак така да реагира. Аз бих посетила първо невролог.

Да подържа визуален контакт ,играе с други деца и хора ,играе и с играчките си ,гледа където му покажа ,само не иска да сочи с пръст към това което иска а само мрънка и го гледа ,много е нервен и лесно се ядосва и не обелва една разбираема дума иначе на бебешки не спира да дърдори .

# 36
  • Мнения: 13
Слава богу с ушичките всичко е наред . Но сега има друг проблем - болен е отново . За 2 месеца оздравее за 3 дни , отиде на градинка изкара 5 дни здрав и айде пак се разболее. Сега е прихванал гъбички от по- голямо дете. Естествено за мъжа ми аз съм виновна , че детето пак е болно . Не знам за тия 2 месеца е изпил 2 флакона антибиотик  , вчера започна 3-ти , 4 сиропа за кашлица , сиропи за температура 3 . Направо съм ужасена . Обаче сега докато няма температура и вдигне 38 градуса и не иска да си пие лекарствата вече. Някакъв кошмар . Четох че все пак тези градуси температура не са опасни но мъжът ми само мрънка а мен ми е притеснено да не му стане нещо от толкова лекарства

посъветвайте ме какво да правя с тази температура

Последна редакция: пт, 08 ное 2019, 11:36 от AnMary

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 571
Тоя мъж служи ли за нещо друго освен да мрънка и да те обвинява?

Иначе аз за 38 градуса не давам нищо. Може да сложа компрес с оцет евентуално и то понеже на детето му е забавно. Чак към 39 като отиде давам Нурофен. Но при по-малки деца може би е добре да се държи под око често, някои много бързо я вдигат.

# 38
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 237
Ако виждам, че детето ми е неразположено от температурата и има болка, давам понижаващ т сироп, независимо дали е под или над 38. Успокоява го и успява да поспи. Иначе, щом вашето дете е изпило една камара лекарства, май наистина не е добра идея да го тъпчете с Нурофен при 38. Нямате ли възможност да си го гледате вкъщи, докато се закрепи? Явно имунитетът му е сринат.
Иначе, мъжът ти е за бой.

# 39
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Децата усещат много и след като мъжът ти е такъв дразнител, като нищо детето да усеща напрежението и да реагира с болести...🙄

Аз на твое място бих игнорирала мъжа и ще подсигуря емоционална стабилност за детето. Гушкай го много, лежи до него.

Защо взима антибиотик при гъбички?🙄
Той може да ги е хванал от толкова много АБ.
В ДЕ не ги изписват толкова бързо, имаш ли доверие на педиатъра?

За температурата: сложи го във вана, водата да е топла колкото е неговата Т на тялото и го остави да се плацика. Ако се чувства добре де. Ако се успива, остави го да спи.

# 40
  • Мнения: 13
1-вият път когато се разболя септември антобиотика го изписа заради някава бактерия в
гърлото от която можело да развие ангина . 2 рият път антибиотика го изписа преди 2 седмици понеже каза че има възпаление на лявото уше и да отидя на специалист също да го види и третият път антибиотик изписа във вторник заради гъбичките , които били в гърлото . Все му изписва “ инфекто цеф” и трите пъти . Когато ме препрати на ушен лекар термин ми дадоха на 3 тият ден след като се разболя но лекарят каза , че е имал инфекция която е на изчезване и ме разпита какво е пил . Каза , че този антибиотик е бил слаб , но въпреки това все пак е помогнал и не изписа друго . За доверие не знам , в градът  в който живеем не е сравнително голям , общо 2 са педиатрите записахме детето преди да се роди при тази по препоръка на колега на мъжа ми с две деца съответно на 5 и 8 год . Сигурно знаете как е тук в Германия като се очаква дете всичко предвирателно трябва да е избрано. Иначе е грешала с назначено лечение . В краят на февруари синът ми се събуди посред нощ и плака безутешно 1 час , на другият ден го заведохме при нея но тъй като нямахме термин се наложи да чакаме 4 часа в чакалнята сред болните деца . като го прегледа каза , че ушите са леко възпалени и предписан беше “инфекто цеф”  и да идем на ушен . Тогава пък свободни термини на ушния чак края на март . И така историята беше че на третият ден вместо да се подобри детето ставаше по- зле и се появиха марсолите , температура , кашлицата и директно го закарахме в спешното отделение в болницата на съседният град . От там казаха , че антибиотика не е подходящият за неговата инфекция и предписа друг който още на вторият ден от приема му го оправи и не го повтори , а март , април също си беше болно време .Та не знам тези чести разболявания дали не се дължат
че нещо пак този антибиотик не е подходящ. Сега пътите в които го е пиел този “инфекто цеф” на 4-тия ден се подобрява затова и не ходим на спешен кабинет . Не знам как да попитам и кого дали всичко е заради този антибиотик , а за мъжа ми щом е оздравяло детето няма смисъл да се дълбае . А сега ми се свива сърцето като знам че може би ще се разболее отново след седмица и пак ще трябва да го тъпчем с лекарства .

Последна редакция: пт, 08 ное 2019, 13:59 от taniaP

# 41
  • Мнения: 8 210
Нямам идея дали детето ти се развива нормално,  както и повечето хора тук. Никой не го е виждал и контактувал за да ти сподели неговото мнение. Има средно статистически норми. Те се отнасят за всичко деца. Покякога едно дете достига нормата на 1.5 месеца,  друго на 1.7. Но тя се постига в указаният период.
Довери се на персонала в яслата. Те със сигурност имат наблюдение върху много деца. И просто действай.
Дано всичко мине и замине бързо. Но в БГ достъпа до специалисти е много по-лесен и бърз отколкото в DE.
Колкото до боледуванто. Това е минуса на детските заведения. Много деца на едно място. На тази възраст то няма имунитет и ще боледува често. Колкото до мъжа ти.....всеки му се ще да намери винвният когато детето е болно. А виновен няма. Виновна е системата която ви принуждава толкова рано да дадете детето на ясла.

# 42
  • Мнения: 30 802
Само да напомня, че има по-лесни и по-трудни деца, вкл. като боледуване. И всичко това е част от нормалния спектър. Има спокойни, лесно боледуващи, ядящи, спящи, отворени и весели...има и кисели, болнави, трудни. Всичко това е нормално. Не може да излекуваш детето от детството. Гадно е, но също така е нормално.

И е много гадно ако мъжът кибичи отстрани и критикува като стара свекърва. Там също има проблем - знания, емпатия, търпение и без паника, без да обвинява.

# 43
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 237
Аз, доколкото разбрах, детето ходи на ясла, понеже посещасаш интензивен езиков курс. Толкова ли е наложително? Има и други начини за учене на езин, вярно не са интензивни, но здраввто на детето е преди всичко. Има вечерни езикови курсове, има онлайн, има самоучители, изборите са много. За мен това като причина детео да ходи на ясла е нелепо, ама вие си знаете.

# 44
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Таня, антибиотик не се изписва при гъбички.
А за три различни заболявания един и същи антибиотик също не ми се струва добра идея.

Пробвай другия педиатър, тук смяната е лесна, просто отиваш при друг.
Обади се първо и питай дали приемат нови пациенти. Аз ходя в съседен град 🙄, сега ще го сменям и този, 4ти подред. Ходя само за Утата, рядко за нещо друго. И пак е мъка!!!!
Аз съм на мнение, че е трудно тук да се намери читав лекар.

За гъбичките не мога да ти помогна, моето дете не е имало.

Общи условия

Активация на акаунт