Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 59

  • 38 259
  • 269
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 934
Здравей, peppia! Синът ти има ли наблюдения как са нещата в една друга математическа специалност - Статистика? Ще съм благодарна, ако споделите впечатления.

# 76
  • Мнения: 1 173
Здравей, peppia! Синът ти има ли наблюдения как са нещата в една друга математическа специалност - Статистика? Ще съм благодарна, ако споделите впечатления.
Разпитах за Статистика, това което каза синът е, че са само 3-ма там и според него ако детето ви иска среда е по-добре да дойде в Приложна. В чистата математика били 6-ма. Иначе нивото на Статистиката било добре, най-новата катедра (10 години) и предполагам ще се развива (предвид накъде вървят нещата с AI/Machine Learning).
А и още нещо което ме изненада за СУ: местенето между специалностите изглежда почти невъзможно предвид искането за успех над 5.50. Разбира се с кандидатстване отново се получава, но изисква доста усилия.

# 77
  • Мнения: 934
Много благодаря, peppia, ще се вземе предвид написаното! И мен ме изненадва условието за успех над 5.50, полезно е да се знае.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 2 413
Мили мами на пораснали деца, паричките за Джони почти са събрани. Остава само да се молим всичко с операцията да мине успешно. Hands Pray Благодаря сърдечно на всички, които са се включили.

Сега да не е само спам - на моето дете здравето му се взе последните два месеца - контролни, домашни, контролни. Той в живота си не е учил толкова. Trollface
Радва ме подходът на СУ, така трябва да се учи!
За сесията май няма да си идва - по лесно учи в общежитието. Тук му пречим. В събота последно и излизат в сесия. Първи изпит алгебра.
Щял да се бори за 5,5, драма има с един предмет - някакъв анализ. Дано успее.
Липсва ми, след ваканцията ми беше много тъжно като си замина още на 2, но на 3 беше на училище, а в събота 4 контролна. Осъзнавам, че все по рядко ще имам повече последователни дни с него, но се опитвам да не го правя трагедия. Общо взето и той сега си няма една къща - кога в Пловдив, кога в общежитието, кога при приятелката...
В края на февруари, началото на март ще си направим малка семейна екскурзия и вече я чакам с нетърпение.
Успех на всички студенти, на които им предстои сесия!

# 79
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Амели, аз така като вашето си го представях и нашето ама май, при нас дават основните неща и бум в дълбокото. Който иска да работи, работи, който не, негов си проблем. Търсят си сами фестивали и конкурси и контакти и се събират на екипи и пишат и снимат, записват се, участват. Никой не ги бута.
Много и се радвам, че не се дава, бори се, както в унито, така и с институциите. Още само здравните грижи не може да оправи, че никой не знае какво може, какво не. До сега да съм се изнервила на 100, а тя чинно ходи от едно място на друго и от всички обяснения си прави някаква сметка как да постъпи. Та ще видим на края. Ще кандидатства сега за стипендия от университета и за държавна, да видим. Грижи се едно кученце 2,3 пъти в седмицата, с което си изкарва допълнително джобни парички. Има вече по-устойчиви приятели и други. Моята радост е, че тя е много доволна на този етап и че според нея сме избрали правилното място.

# 80
  • Мнения: 32
Добър изпит по ДИС във ФМИ.Изпитът започна в 9 часа.Вече е почти 21.И още не е завършил.Тази проф.Рибарска какво може да очаква ,като отговори на студенти след 12часа чакане.Пълен абсурд!И вчера е била същата ситуация.Изпити с 12 часово чакане.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 2 413
Моето мина вчера при Рибарска. Имаше над 5 на задачи, объркал нещо /не ми е ясно какво/ на първата част, което довече до голямо рязане и накрая 3. Синковецът беше като попарен.
Имат хора, разрешават си да са взискателни.

# 82
  • Мнения: 32
Още не са преключили.Току що получихме съобщение.Това е 13часа изпит.Тази госпожа незнам какво иска да докаже с подобни изпити.

# 83
  • Мнения: 32
Така се провеждат изпити във ФМИ на Софийски университет.Това граничи с глупост.От 9,00часа..в момента е 21,50...и изпитът не е преключил...

# 84
  • Мнения: 6 670
Така е, да, и не само във ФМИ.
Няма нормативен документ, с който се регламентира времетраенето.
А и няма и контрол.
Ако реши професорът и до 3 през нощта ще изпитва.
Дъщеря ми също има такива изпити, но тях поне ги предупреждават. Вода, храна, възглавница и седят по залите и чакат Joy.
Това е БГ образованието, няма какво да се чудите и възмущавате.

# 85
  • София
  • Мнения: 17 991
Как така нямат регламентирана продължителност изпитите? Цял ден решават или какво, май нещо не разбрах?А ако  не решават, какво чакат там на място?

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 22:21 от пенсионирана русалка

# 86
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Така беше и по мое време във ВИАС.
Чакаш да проверят работите и да минеш на устен. Кога - не е ясно.
За разлика - на сина изпитите в ТУ до тук са само на задачи - физика, химия и мат1.  Нямат теория и устен. Резултатите ги рсзбират до ден-два онлайн.

# 87
  • София
  • Мнения: 17 991
Да, ЕлиТ, ясно, че навсякъде има разлики, нормално е,  но онова, което ме учуди,  е  казаното за нерегламентирана продължителност на изпита. Затова ми е интересно поне  в писмената част с решаването няма ли фиксирано време - примерно 90 мин,а  след това да следва безкрайното чакане за устен.  Едната ми девойка следва математика извън Бг. Там пък е трето.. Всяка седмица и по анализ, и по линейна алгебра имат  домашни за предаване, сборът от точките на които трябва да е над 60% от максималния, за да те допуснат въобще до изпита. После обаче изпитите са само писмени и с твърдо фиксирана продължителност.  Предварително се знае и кога да се очакват резулатите. И засега  спазват сроковете. То няма и как да не ги спазват, де, понеже десетина-петнайсет дни  след това е  вторият, последен възможен опит. Ако не ги качат, човек трябва до последно да е в шах  и да не знае да учи ли за поправителен или не. Успоредно с оценките качват и дата/място/час за разглеждане на работата. Супер доволна съм, понеже самата девойка е доволна,  взе си двете математики с оценки, еквивалентни на наши петици - единия (линейната алгебра) с малко над 5, другия (анализа) с малко под 5.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 22:40 от пенсионирана русалка

# 88
  • Мнения: 32
И във ФМИ е нещо подобно.Имат контролни на задачи.И който събере достатъчни точки се освобождава от изпит на задачи.Това е 50% от оценката.И остава само устен изпит.Теглиш въпроси.И пишеш.Мисля 4 часа.После ги проверяват и те питат.И така от двете оценки се получава обща оценка.Чакането е заради проверката и после всеки един го привикват да отговаря на въпроси...

# 89
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Толкова ли не могат да го направят този изпит два дни. Що за издевателство.

Общи условия

Активация на акаунт