Астрология - 16 тема

  • 33 562
  • 773
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 273
Таото във фиксирани знаци ли ти е ?
Тази конфигурация по-скоро те описва като човек, който е в състояние да "вдига" и да си мени емоционалните настроения със скорост 100 за секунда, в случай че реши, че по някакъв начин му нарушават емоционалния комфорт. И ако в един момент някой те гледа че си спокойна,  а понеже вероятно не е обичайно за теб да показваш емоционалните си нужди открито, в следващия може да му се разрази емоционална буря. В кръга на шегата дори да го набиеш. Или да му треснеш вратата.

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 08:05 от starinthenightsky

# 31
  • Мнения: 364
Лично на мен Уран ми е много интересен. При мен участва в т-квадрат с Луна и Марс. Винаги са ми казвали, че съм странна, рязко сменям настроенията, избухвам от раз, и тъй като е в шести дом, мразя скуката, постоянно имам нужда от нови изживявания. Както и винаги се справям с възникнал проблем в ежедневието по нов начин. Както и конвенционалната медицина рядко ми помага Simple Smile. Но съм с фиксирани, твърди навици, които никак, ама никак не се променят, въпреки, че съм АЦ Близнаци и други неща лесно променям. Много е страно това.


Това е тълкуванието на полусума Уран = Луна / Марс, оказва се изключително точно. Щом са в тао-квадрат, значи на по-висока хармоника Луна и Марс са ти в съвпад, а на още по-висока и 3-те са ти в съвпад.



Много активна, грижовна и добра домакиня, силна воля.

Може ли малко повече инфо за полупунктовете.Благодаря!!

# 32
  • Мнения: 1 192
Но все си мисля, че таото е по-добре от просто опозиция и квадрат.
Не е. Особено в случая, в женска карта силно проблематична луна. Избухливост и конфликтност като цяло, импулсивност, незачитане на чуждо мнение.
Същото може да се каже и за Луна квадрат Марс или Луна опозиция/квадрат Уран Simple Smile.
Везни съм и умея да разбера и другата гледна точка. И че всеки има право на такава.

starinthenightsky във фиксирани е Simple Smile Гневът ми е меко казано гигантски, избухва от раз, не само, когато става въпрос за емоционален комфорт, и минава за 1 минута Simple Smile като всичко излиза навън и нищо не задържам в себе си, не се връщам към минали неща. Рядко се случва вече, с времето се научих да го владея и контролирам, подбирам си каузите и мисля че е от таото. Защото планетата апекс дава израз на нещата. Докато при другите щеше да се наблюдава трупане на напрежение, постоянна конфликтност, всяка планета дърпа към себе си и спори че тя е права. Пък аз чрез Марс намирам начин за изразяване на енергията. Търся си правата, но не водя празни битки. Боря се за различни каузи.
Ако има други хора с подобни позиции ще се радвам да споделят.
Забравих да каже, че Луната е съвпад Хирон Simple Smile) Мазало е моята Луничка, но Хирон много ми помогна, ранява, но и лекува!

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 12:45 от waterviolet

# 33
  • Мнения: 3 921
Но все си мисля, че таото е по-добре от просто опозиция и квадрат.
Не е. Особено в случая, в женска карта силно проблематична луна. Избухливост и конфликтност като цяло, импулсивност, незачитане на чуждо мнение.
Същото може да се каже и за Луна квадрат Марс или Луна опозиция/квадрат Уран Simple Smile.
Везни съм и умея да разбера и другата гледна точка.
Доообре. И Слави Трифонов е везни. И той е с Т-квадратирана луна (включително от  уран ). Душичка направо!

# 34
  • Мнения: 1 192
Green Не твърдя, че съм душичка. Като заяждане звучи, че съм на различно мнение. Говорите за женска карта, пък давате за пример мъж.

# 35
  • Мнения: 133
Може ли малко повече инфо за полупунктовете.Благодаря!!



Да, полупунктовете са средната точка между две други и се изчисляват сравнително лесно. Доста астрологични програми имат опцията за визуализация със стрелка. Освен полупунктовете A=B/C има и полусуми A=B+C, установили са, че и двете "работят", едните вътрешно, а други външно. Арабските части или лотовете (lots) са сходни на полупунктовете, но по-скоро уравнения като A+B-C, което е същото като A+B=C, защото когато прехвърлим C от другата страна то си обръща знака.

Квадратурата например е полупункт с липсваща 3-та точка... но в живота през тази 3-та точка преминават различни обекти, които я активират. Тригона е полупункт, защото образува равностранен триъгълник. Аспектите с които астрологията работи в момента са разработени от Птолемей през 1-ви век преди Христа (https://en.wikipedia.org/wiki/Astrological_aspect). Полупунктовете и аспектите са едно и също нещо, просто аспектите са един вид улесняване на калкулациите, което е било нужно преди години когато е нямало свръх прецизни ефемериди, компютри и сложни софтуери.

Едно време в индийската астрология са ползвали квадратни натални карти и до ден днешен го правят, следващата стъпка са двуизмерните окръжности, а след това ни чакат триизмерни сферични такива. Сходно с аспектите ако искаме да се развиваме трябва да търсим следващото стъпало от развитието на астрологията. Искам да споделя на всички, че това са именно полупунктовете, хармониците, така наречените уранически точки, прогностични методи на базата на полупунктове. Всяка нова идея среща съпротива, защото изважда хората от зоната им на комфорт, учете ги тези методи, те са бъдещето на астрологичните познания и класическите методи са като компютър правец в сравнение с тях.

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 19:07 от Сагитариус

# 36
  • Мнения: X
Кажете няколко думи за прословутия Хирон.
 Верно ли, че през където минел и можел да обръща хороскопа, демек ако е нещо лошо, наличието на  Хирон, означава, че се" чете "по коренно обратен, положителен начин?
 Сори за глупавото обяснение.

# 37
  • Мнения: 133
Кажете няколко думи за прословутия Хирон.
 Верно ли, че през където минел и можел да обръща хороскопа, демек ако е нещо лошо, наличието на  Хирон, означава, че се" чете "по коренно обратен, положителен начин?
 Сори за глупавото обяснение.

Открит е наскоро и представлява огромен къс лед, вода, има всякаква противоречива информация за него... но определено действа.

# 38
  • Мнения: 3 921
Green Не твърдя, че съм душичка. Като заяждане звучи, че съм на различно мнение. Говорите за женска карта, пък давате за пример мъж.
Ти реши да коментираш аспекти от картата си. Само, че точно тези, които описа се свързват с избухливост, агресивност, огромно нервно напрежение и като цяло неуравновесеност. Луна в телец опозиция с уран в скорпион, в квадрати към марс в лъв.  За везнишките планети в пети дом , вероятно, пък хич няма да отварям дума, че сигурно пак ще сметнеш за заяждане.

# 39
  • Мнения: 1 273
Неспокойните хора създават, движат нещата. На Слави е част от тао-квадратура, включваща три от големите цикли на мунданно ниво. Начало на цикъл Плутон - Уран и кулминация на Плутон - Сатурн и Уран - Сатурн. Личното е в пряка връзка с глобалните процеси. Една Луна в Стрелец в квадрат със Сатурн, Уран, Плутон, е недоволна от наложените отвън модели. Чувства се ограничена и в търсенето на нови хоризонти, изпитва потребност да ги промени.

# 40
  • Мнения: 1 515
Кажете няколко думи за прословутия Хирон.
 Верно ли, че през където минел и можел да обръща хороскопа, демек ако е нещо лошо, наличието на  Хирон, означава, че се" чете "по коренно обратен, положителен начин?
 Сори за глупавото обяснение.

Открит е наскоро и представлява огромен къс лед, вода, има всякаква противоречива информация за него... но определено действа.

Аз съм чувала за т.нар. аспекти на Пепеляшка ...аз в моята карта имам тригон на Хирон с Венера в 5 дом (везни) и Секстил с Юпитер в 11ти (овен) , но явно не е достатъчно да се омъжа за принц Grin Grin Е, стига ми и това да ме гледат като принцеса Stuck Out Tongue Closed Eyes
Други аспекти на Хирон са квадрат с марс в 4 дом и опозиция с Уран в 6ти. Хирон ми е в 12 дом (близнаци)
Всъщност този квадрат с марс винаги малко ме е притеснявал ...

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 15:25 от sladkoto_agi

# 41
  • Мнения: 1 192
Green виждам, че не ме разбра, не отричам проявленията на планетите с техните негативни черти. Казвам, че за мен таото е малко по-добре, защото има одушник, планетата апекс, опозицията и квадрата нямат. Така мисля.
За везнишките планети това прозвуча като “хайде да не вадя мръсните ризи”  Grinning И аз мога много да ти напиша за тях! И хубаво, и лошо. Знам си ги какво представляват. Имам някакво осъзнаване и за себе си.

gerda аз знам, че Хирон е слабото място, някаква рана и болка, която дълго носиш със себе си, но ти дава и начини (ключ) за тяхното излекуване. Като се излекуваш знаеш как да помагаш на другите. Според древногръцката митология е бил лечтител. И не само.

# 42
  • Мнения: 364
Може ли малко повече инфо за полупунктовете.Благодаря!!



Да, полупунктовете са средната точка между две други и се изчисляват сравнително лесно. Доста астрологични програми имат опцията за визуализация със стрелка. Освен полупунктовете A=B/C има и полусуми A=B+C, установили са, че и двете "работят", едните вътрешно, а други външно. Арабските части или лотовете (lots) са сходни на полупунктовете, но по-скоро уравнения като A+B-C, което е същото като A+B=C, защото когато прехвърлим C от другата страна то си обръща знака.

Квадратурата например е полупункт с липсваща 3-та точка... но в живота през тази 3-та точка преминават различни обекти, които я активират. Тригона е полупункт, защото образува равностранен триъгълник. Аспектите с които астрологията работи в момента са разработени от Птолемей през 1-ви век преди Христа (https://en.wikipedia.org/wiki/Astrological_aspect). Полупунктовете и аспектите са едно и също нещо, просто аспектите са един вид улесняване на калкулациите, което е било нужно преди години когато е нямало свръх прецизни ефемериди, компютри и сложни софтуери.

Едно време в индийската астрология са ползвали квадратни натални карти и до ден днешен го правят, следващата стъпка са двуизмерните окръжности, а след това ни чакат триизмерни сферични такива. Сходно с аспектите ако искаме да се развиваме трябва да търсим следващото стъпало от развитието на астрологията. Искам да споделя на всички, че това са именно полупунктовете, хармониците, така наречените уранически точки, прогностични методи на базата на полупунктове. Всяка нова идея среща съпротива, защото изважда хората от зоната им на комфорт, учете ги тези методи, те са бъдещето на астрологичните познания и класическите методи са като компютър правец в сравнение с тях.

Благодаря!

# 43
  • Мнения: 133
@marbeq, относно полупунктовете искам да споделя нещо.

Току-що попаднах на интересен пост, жената пита защо от малка има здравословни проблеми, родена на 7ми Април 99-та година в Анкара, това е началото на поста ѝ.



Ще го преведа за по-удобно:

"От малка имам най-различни здравословни проблеми.
Нямам хронично заболяване, но все има нещо. неясно

Проблемът ми с хормоните продължава от няколко години, който оредява косата ми. пазя го в тайна
Маточна шийка - току-що научих
Моите зъби - нещо се случва постоянно с тях
Непрекъснато наддаване и загуба на тегло
Алергиите ми
безпокойство
"

Наталната ѝ изглежда така:



Когато добавим 0 градуса в Овен, което е точката на Земята свързана с ежедневието ни, тук и сега, и когато посочим със стрелка слънцето ѝ виждаме това:


Сатурн и 0 градуса в овен(Земя) са в противовес на наталното ѝ Слънце. Значи жизнената ѝ енергия е равна на ежедневие изпълнено със сатурнови проявления. Сатурн е свързан с ограничението и има само един начин да го преборим, със смирение или самоограничение.

Според класическите аспекти там няма нищо, но полусумата SU=SA/AR е едва на 4 минути и 58 секунди, което е доста мощен ефект...

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 00:21 от Сагитариус

# 44
  • Мнения: 5
Здравейте, чета ви с удоволствие, но все още имам трудности с тълкуванията.
Ще се радвам, ако някой погледне синастрията ми с това момче и да каже има ли шанс за успешно партньорство

Общи условия

Активация на акаунт