Дискова херния - 19

  • 59 127
  • 736
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 55
teddy_music и fen4e22 може ли да ми кажете кой лекар ви препоръча скенера и къде направихте скенер и кой разчете резултата ?
[/quote
Бела, имам и скенер и ЯМР. Изписват се от невролог. Аз и двете съм ги правила в Стара Загора. Резултатът разчита пак невролога и решава какво ще е лечението.
Мен невролог ме изпрати за консултация с неврохирург, което става още по-сложно.

# 211
  • Мнения: 55
Здравейте! Преди няколко седмици ме заболя кръста и отидох на лекар. Случва ми се за втори път, предният път беше миналото лято и премина набързо. След скенера се оказа, че на ниво L5-S1 се намира медианна дискова херния. Както и образни данни за лумбализация на S1 _с данни за LSTV. Предписаха ми инжекции профенид и още нещо, от които само ме боли повече. А сега ми предлагат да вляза в болница.
Фенче, как си... Защо ти предлагат влизане в болница? За овладяване на болката ли...
От три - четири години съм с дискова херния, никога не са ми слагали Профенид. Обикновено Дексаметазон, Дексофен, Флостерон и други е имало, ама вече не ги помня.
А Lstv какво е....

# 212
  • в пустинята
  • Мнения: 190
Здравейте. Спешно! Някой правил ли е, ЯМР, с поставени,, КЕЙДЖОВЕ,,. До колкото разбрах, не е проблем, но искам да сьм сигурна!

# 213
  • Мнения: 55
Здравейте. Спешно! Някой правил ли е, ЯМР, с поставени,, КЕЙДЖОВЕ,,. До колкото разбрах, не е проблем, но искам да сьм сигурна!
Аз нямам кейджове или импланти както му викат, ама ми обясниха, че пластините са титаниеви и няма проблем за ЯМР.

# 214
  • Мнения: 282
Здравейте! И мен ме боли кръста и опашната, че и по бедрата усещам скованост. Последният невролог при когото ходих ми назначи ренгенография. Каза, че е лека степен на дископатия. Цитирам резултата от рентгена: " Изгладена лумбална лордоза. Хомогенна костна структура. Лекостепенно стеснено дискално пространство на ниво L5-S1 с уплътнени дискални повърхности. Съхранен кранио-каудален размер на телата на прешлените. Заключение: Начални дегенеративни изменения."
Лека форма на дископатия ли е това или да търся и друго мнение?

# 215
  • Мнения: 55
Здравейте! И мен ме боли кръста и опашната, че и по бедрата усещам скованост. Последният невролог при когото ходих ми назначи ренгенография. Каза, че е лека степен на дископатия. Цитирам резултата от рентгена: " Изгладена лумбална лордоза. Хомогенна костна структура. Лекостепенно стеснено дискално пространство на ниво L5-S1 с уплътнени дискални повърхности. Съхранен кранио-каудален размер на телата на прешлените. Заключение: Начални дегенеративни изменения."
Лека форма на дископатия ли е това или да търся и друго мнение?
Според мен при този случай най-добре е да се направи скенер.
Този резултат е при направена рентгенова снимка, така ли?
При мен на обикновен рентген нищо не се виждаше.
Хернията се видя на скенер.
Така , както си написала, изглежда на лека степен на дискова болест.Щом и неврологът ти е казал същото.

# 216
  • Мнения: 925
Здравейте, последните два месеца имам почти ежедневно силно главоболие (някои дни е направо нетърпимо), по тази причина правих ЯМР на глава и шия, заключението е дискова херния на ниво C5-C6, докторката по образна диагностика каза, че хернията е малка и нищо друго. Да наистина, сутрин като се събудя врата ми е скован, но като се пораздвижа се пооправят нещата, затова и тази херния ми дойде доста неочаквано. Преди това съм си правила рентген на шийните прешлени и имах шипове, сега на ЯМР не е описано да имам..... Та се чудя... възможно ли е тази херния да е причината за главоболието! ?Ще отида на невролог, за да ме насочи какво следва, но реших все пак да се допитам и до вас и да съм подготвена. Прочетох доста неща за дисковите хернии на шията и честно казано се наплаших.
Всякакви съвети ще ми бъдат полезни!

# 217
  • Мнения: 17
Привет,

някой правил ли е електромиография и имаше ли полза от нея?
Както и преглед на ставите, защото болките в краката ми продължават въпреки приетите лекарства и инжекции.
Въпреки, че според доктора това били глупости и нямало смисъл,както и физиотерапията, но въпреки всичко ми даде направление за ревматолог.

# 218
  • в пустинята
  • Мнения: 190
Привет,

някой правил ли е електромиография и имаше ли полза от нея?
Както и преглед на ставите, защото болките в краката ми продължават въпреки приетите лекарства и инжекции.
Въпреки, че според доктора това били глупости и нямало смисъл,както и физиотерапията, но въпреки всичко ми даде направление за ревматолог.
И на мен неврохирург ми каза, че физиотерапия няма смисъл. То, като се замисля, май няма. ПАРЕЗАТА ми си остана, даже и след операцията. Боли ме сед. Нерв, който е освободен и херния та е премахната, глезена боли и прьстите

# 219
  • Мнения: 20 136
Привет,
някой правил ли е електромиография и имаше ли полза от нея?
Както и преглед на ставите, защото болките в краката ми продължават въпреки приетите лекарства и инжекции.
Въпреки, че според доктора това били глупости и нямало смисъл,както и физиотерапията, но въпреки всичко ми даде направление за ревматолог.
В къщи сме много доволни от физиотерапията, спасява ни много пъти, но важно да ти изпишат поне 3 процедури на ден и е хубаво да е повечко дни.
При нас емг-то беше много важно, понеже въпроса беше операция или възможност да се отложи и да пробваме с физио, масажи и тн. Казаха ни, че много важно да е много прецизно, и за това ходихме при Ишпекова. Иначе, аз отделно имам 2 емг-та, които не ми бяха особено нужни. Единствено можеш да ходиш с него на балнеолечение, има си клинична пътека с емг.

# 220
  • Мнения: 5 262
... за това ходихме при Ишпекова.
може ли повече инфо за лекарката

# 221
  • София
  • Мнения: 2 666
Правила съм електромиография при проф. Ишпекова преди повече от 8 години. Тогава бях бременна и само към нея ме насочиха.  Казаха ми, че е най-добрата.

# 222
  • Мнения: 20 136
... за това ходихме при Ишпекова.
може ли повече инфо за лекарката
За съжаление е починала.

# 223
  • София
  • Мнения: 11 688
... за това ходихме при Ишпекова.
може ли повече инфо за лекарката
За съжаление е починала.
Да, така е, но работи  доц. Новачкова, която е най-добрата, работи в Токуда. Платен прием.

# 224
  • Мнения: 100
Здравейте някой от вас имал  ли е болки в пъпа от дискова херния

Общи условия

Активация на акаунт