Кърмене на бебе с жълтеница

  • 1 711
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 411
Някои майки кърмят по една гърда на кърмене и на всяко кърмене сменят гърдата. Други - редуват на едно кърмене и едната и другата гърда, като се сменя на всяко кърмене коя даваш първа. И двата варианта стават, ти си прецени според теб и бебето. И при двата няма нужда от допълнително цедене, освен ако не целиш увеличаване на количеството кърма. Обикновено за седмица се регулира количество при някаква промяна.

# 16
  • Мнения: X
По принцип е добре да даваш и от двете в началото, обаче бебето като се наяжда от едната и заспива, за сега карай така. Следи как наддава, това е много важно. Казвам това, защото моето дете по същия начин ядеше само от едната, уж наяден, доволен, но се оказа, че не наддава достатъчно. Като почнах да го храня от двете и се оправиха нещата. Горното важи само за малки бебета, големите чудесно се навеждат от една гърда. Малките, понеже са по-поспаливи и като намалее млякото и заспиват. Ако им подадеш втората, която е пълна и пак почват да хапват. Та, принципно едната е достатъчна, но ако си сигурна, че бебето добре наддава.

Иначе се редуват, да. Храниш от лявата, на следващото хранене даваш другата. То си личи коя е по-пълната. Ще станеш спец, малко практика само и желание Simple Smile!

# 17
  • Мнения: 117
Мами, аз продължавам с притесненията. От 2 дни бебока суче по много кратко и на често. Притеснява ме дали му стига, въпреки че мокри доста пелени и наддава по малко. Гледам да видя признаци преди да дам гърдата. За бебе на 7 седмици много ме съмнява да се наяжда за 5-10 мин, но след това е отпуснат и спокоен. В момента, в който пусне зърното, по никакъв начин не мога да го накарам пак да засуче. Притеснява ме и че гърдите не се изпразват и дали суче и задно мляко...направо ще се побъркам с това кърмене. Кога горе долу трябва да се нормализират нещата? 4900 сме, уж качва, все си мислех, че ще започне по дълго да се храни, то обратното...
Извинете за дългия пост!

Като че ли и коликите се засилиха, макар че не плаче, само се свива и почервенява...

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 14:03 от AnMary

# 18
  • Мнения: X
Колкото повече расте бебето, толкова по-бързо се наяжда, така че няма как да очакваш да яде по-дълго. За задното мляко какво да кажа, аз никога не съм следила тези неща, то реално и няма как, важното е бебето да пълни пелените и да наддава. Какво означава, че гърдите не се изпразват, чуваш ли го как преглъща и яде ли изобщо?

По време на коликите може да има отказ от хранене, аз тогава кърмих моя син в полузаспало състояние.

# 19
  • Мнения: 117
Определено преглъща, доста активно в първите няколко минути. Но ме притеснява, че като продължителност е кратко самото хранене, все си мисля, че е малък, за да се наяжда толкова бързо. В полузаспало състояние нощем ли сте се хранили?

# 20
  • Мнения: X
Не, в полузаспало състояние съм го хранила, когато е отказвал да суче поради някаква причина (колики, умора), предимно денем. Щом преглъща, значи вероятно се наяжда.

# 21
  • Мнения: 117
Не, в полузаспало състояние съм го хранила, когато е отказвал да суче поради някаква причина (колики, умора), предимно денем. Щом преглъща, значи вероятно се наяжда.
Докато спи го слагаш на гърдата, така ли се прави?

# 22
  • Мнения: X
Да, ако трябва леко го събуждаш за да засуче.

# 23
  • Мнения: 117
Здравейте пак момичета.
От вчера едната гърда не се пълни толкова, коокото до сега! Визуално остава доста по-малка и е много мека. Като я стисна има мляко, бебето си суче, просто се пълни по бавно. Редувам гърдите при кърмене.

Последна редакция: пн, 11 ное 2019, 04:14 от Kaavaalaa

# 24
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Не е проблем, лактацията се регулира според нуждите на бебето. Моите гърди са супер меки от както бебето стана на седмица.

# 25
  • Мнения: 6 411
И при мен беше станало така, едната да се пълни по-малко и видимо беше по-малка. Бебето предпочиташе да се храни от другата. Започнах да предлагам винаги първо малката гърда, а другата давах само за дохранване. Основно да се храни от малката, за да стимулира лактация в нея, а голямата само за облекчаване ако е много пълна. За седмица се оправи и станаха еднакви.

# 26
  • Мнения: 117
Мами, извинявайте, превърнах тази тема в тема за всичко Simple Smile
Бебчо от няколко дни започна да спи по цяла нощ. Последното хранене снощи беше в 21.30 и сутринта чак в 6.00. Гърдите ми сутрин са доста пълни, дали трябва да се цедя през нощта и нужно ли е да кърмя бебчо поне веднъж през този дълъг период? Как мислите? Благодаря

# 27
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз лично нощно време никога не съм будила малкия за хранене. При нас по същото време започна да спи по цяла нощ. Ако наддава добре според мен не го буди. А гърдите нормално да се попрепълват. Аз използвах това за да си изцедя и замразя кърма, защото не ми беше окей да спя с препълнени гърди.

# 28
  • Мнения: X
Ако бебето наддава добре, не е нужно да го събуждаш. Не е нужно и да се цедиш, ако не ти създават проблеми препълнените гърди. Изобщо използвай времето да спиш и ти, че с малко бебе това си е лукс.

# 29
  • Мнения: 117
Благодаря ви. Не ми създават проблем пълните гърди, притесняваше ме по скоро да не намалее кърмата.
Я кажете, имам доста замразена кърма от първия месец. На пликчетата /медела/ пише, че може да се съхранява 6 месеца, в нета чета 3, кое е вярно?

Общи условия

Активация на акаунт