"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 397 681
  • 5 956
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 408
От няколко дни се ядосвам на един сайт за спално бельо, от който съм доволна по принцип (като качество и цена), но ми идват много селски номерцата им...

Поръчвам си няколко на брой спални комплекти, които са налични в сайта им.
След два дни ми звънят - ами от единия имаме в бежаво, от другия нямаме, а от третия само малък размер, но можем да ви предложим това и това... И така при четири или пет опита от моя страна за поръчка.
Аз ако исках друг цвят или размер, щях да го посоча, така си мисля поне.

И комплектите, които ми предлагат са с двойна на избраните от мен цена, но от тях винаги има налични.
Нарочно ги изчаках 2 седмици, за да видя дали ще отметнат, че са изчерпани в сайта, но не са, още си стоят така...
Това си е направо за КЗП.

# 31
  • Мнения: 2 749
Май е доста честа практика при онлайн магазините - "Това е изчерпано, но можем да ви предложим по-добро на малко по-висока цена". Ми не, благодаря, искам си точно поръчаното! Явно разчитат, че хората са предимно идиоти и ще се вържат.

# 32
  • Мнения: 18 328
Такова нещо - да поръчам и да го няма - ми се е случвало само веднъж - с Electron.bg
Обадиха ми се по телефона, нямало го това, да ви предложим друго. Ами не искам друго, искам това. Не стига, че връзката им с клиентите е супер куца, ами и да ми предлагат по-скъпо, няма нужда...

# 33
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
На мен за пръв път ми се случи с този сайт.
Ако беше един път - добре, случва се, но те четири поредни пъти, както и да е...

Сещам се за друга ситуация, която много ме издразни, но не знам дали е селска постъпката.
Започнах нова работа, като за пръв път работя на такава длъжност.
Назначиха ми човек, който да ме обучава, но има една особа (друга, не обучаващата), която ме преследва постоянно и ми дава ''непоискани съвети'', според нея от добри чувства.
Постоянно ме спира и говори нещо (пр. направи така, ама това еди си как) не и обръщам внимание, но тя си продължава.
Преди няколко дни ми кипна, развиках и се, че не желая да ми се меси в работата, а тя ми се обиди, врътна се и каза: Ох, вие младите си мислите, че всичко знаете!

Не обичам да ми се месят, не се бъркам в живота на хората и желая същото, но...

# 34
  • Мнения: 2 184
И аз поръчвах 2 чифта маратонки.Обажда се една мацка-много се извиняваме, но няма този номер, може да ви предложим друг номер.Предлага ми с номер по-малки Laughing.Попитах я тя лично би ли си купила по-малки обувки Crazy

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И на мен скоро ми се случи да ми се обадят от сайта да ми кажат, че няма налично от търсеното от мен. Плащането е минало, имам мейл, че поръчката е обработена, аз вече доставка чакам, той ми звъни да ми предложи друг размер( беше хартия за чертане, не обувки, но исках точно определен размер, не какъвто дойде). Отказах, разбира се. Поне веднага ми върнаха парите( затова ползвам само Пейпал за плащане, де).

# 36
  • Мнения: 1 737
На свекървата и се случи подобно през лятото. Бяха на почивка в България и искаше да поръча ЗД завивки за децата. Поръча, плати ги и чакаше вече доставка. Като говори с тях 3 пъти дали ще стигнат на време защото трябваше да се връщат. Деня в които трябваше да пристигнат след обяд им звънна да ги пита кога ще дойдат и жената и казва че поръчката и е отказана защото не е дала български номер... Много се беше ядосала. Можеше да и кажат че това е проблем. Все пак още при поръчката им е изпратила номера си и за толкова обаждания от нейна страна можеше да кажат нещо. Не всеки знае че не може да използва чуждестранен номер

# 37
  • Мнения: 9 468

Преди няколко дни ми кипна, развиках и се, че не желая да ми се меси в работата, а тя ми се обиди, врътна се и каза: Ох, вие младите си мислите, че всичко знаете!


каквото нейното, такова и твоето поведение. много е тъпо да си изпускаш нервите на работа.

# 38
  • Мнения: 1 918
А значи да не си ги изпуска на работа, откъдето и идват нервите като цяло, а да мълчи, да търпи и да си ги изпусне вкъщи ли ?
Имах един колега, дето постоянно от нерви се заяждаше със жена си. И той си казваше, че е изнервен от работата. Накрая му казах да ми се заяжда на мен като му е заядливо, на мен поне не ми пука, и да остави жената на мира.

# 39
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Свекърът го бяха излъгали, че договорът му сключен с БОБ е невалиден и той подписал нов, с интернет разбира се.
Телефонът му няма тази "екстра" .
Понеже и мен ме пързулнаха с план, който иначе е много хубав, но с интернет, който не ползвам, но плащам, се обадих на звездата и ми казаха, че всички нови планове имат включен интернет заради новите апарати.

# 40
  • Мнения: 580
Свекърът го бяха излъгали, че договорът му сключен с БОБ е невалиден и той подписал нов, с интернет разбира се.
Телефонът му няма тази "екстра" .
Понеже и мен ме пързулнаха с план, който иначе е много хубав, но с интернет, който не ползвам, но плащам, се обадих на звездата и ми казаха, че всички нови планове имат включен интернет заради новите апарати.
И ние търсихме за баба ми план без Интернет, но нямаше. Даже момичето ми обясни, че е по-добре да има, защото ако случайно натисне нещо и го включи, започва да се трупа сметка. И доста от старите телефони имат браузър. Мисля, че само на теленор имаше някакви планове, без договор, които са с доста високи такси.
Селско е да работиш с клиенти и като не ти се занимава с нещо, да лъжеш че не го предлагате, макар да е упоменато в сайта. И още по-селско ми е, когато ти кажат, че го има в сайта на фирмата, да се хилиш и да обясняваш как няма такова нещо, а после да се сърдиш, когато извикат управителя и да лъжеш и пред него.

# 41
  • Мнения: 9 468
А значи да не си ги изпуска на работа, откъдето и идват нервите като цяло, а да мълчи, да търпи и да си ги изпусне вкъщи ли ?
Имах един колега, дето постоянно от нерви се заяждаше със жена си. И той си казваше, че е изнервен от работата. Накрая му казах да ми се заяжда на мен като му е заядливо, на мен поне не ми пука, и да остави жената на мира.

подобна на описаната ситуация може много лесно да се разреши без да се крещи. абсолютно недопустимо е такова поведение на работа. който има проблеми с нервите - да си ги лекува и да си намери начин да се справя. въобще какво е това - да се заяждаш, да крещиш, да обиждаш?

# 42
  • Мнения: 1 918
Ми ей такова е това, нервни хора, много работа, малко пари, натиск от началници, което води до избухливи служители. Сигурно ще ви шокирам, но не навсякъде колектива е от усмихнати, щастливи и доволни служители, които се обичат.

# 43
  • Мнения: 9 468
посочените фактори са почти навсякъде и не са оправдание. колко се радвам, че работя с интелигентни хора. може да не се харесваме с всички, но никой не си позволява подобни простотии и като цяло много се спазва добрият тон. особено пък за такива дребни неща, които могат да се преодолеят съвсем цивилизовано.

# 44
  • Мнения: 2 560
Много я обичам тази тема😆!
Много ме дразнят съседите отсреща! Имам чувството, че у тях не си говорят,  ами чакат да излезнат на площадката пред апартамента, за да започнат" Ключове взехте ли? А ръкавици сложи ли? Къде ти е шапката? Ще се забавя, ама ти да стоплиш манджата !" И всякакви подобни, като всичко е на висок глас, щом вкъщи ги чувам, пък не стоя да слухтя на шпионката кой какво и на къде. Как пък веднъж не се разбраха у тях си!

Общи условия

Активация на акаунт