Лежащи мами - 45

  • 30 634
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 96
Zuzi_to , не не са ми казвали от какво .
Казаха че е добре . Това им бяха думите.
Иначе от началото на бременноста съм с утрогестан вагинално до серклажа - след това орално за малко ( 3х2) , после пак вагинално същата доза и днес ми казаха 2 вечер по 2 да слагам. За поддържане на серклажа . Това беше всичко.
Simple Smile

# 46
  • Мнения: 247
Zuzi_to , не не са ми казвали от какво .
Казаха че е добре . Това им бяха думите.
Иначе от началото на бременноста съм с утрогестан вагинално до серклажа - след това орално за малко ( 3х2) , после пак вагинално същата доза и днес ми казаха 2 вечер по 2 да слагам. За поддържане на серклажа . Това беше всичко.
Simple Smile

Много ти благодаря за отговора, и аз много се надявам да се зарадвам с добри новини на прегледа. Просто тези пробождания и стягането на корема, като ме почнат и веднага съм във филма....

Момичета аз досега тука не съм писала, ама на кратко, в 23гс, със серклаж в 18гс при др Христов, скъсяване 25мм беше най-вероятно заради бактерия, но имам две ранни загуби и една в 16гс, които не са заради шийката, миседи, по скоро са тромбофилия. Та всъщност не е изключено оперативните намеси/аборти в т.ч и хистеро и те да са спомогнали за скъсяването.
Толкова много обнадеждаващи истории има тука, вярвам силно и се моля и моята този път да е такава. Пожелавам го на всички от Heart

# 47
  • София
  • Мнения: 542
Здравейте отново, момичета. Аз съм притеснена, може би ще ви се стори глупаво, но вече какво ли не ми минава през главата. Моето бебе се обърна, беше главично разположено, сега е седалищно и имам чувството, че ме рита директно в шийката. Дали има някаква опасност да се съсипе съвсем шийката? В 26-та седмица съм вече.

# 48
  • Мнения: 258
Здравейте от една нележаща още мама : )  но мисля, че въпросът, който имам, е за тази тема.
Бременна съм в 18та седмица, с конизирана шийка. Преди да забременея беше под 2см дължина, слагам утрогестан 2х2 от 6-та седмица и следя шийката. Лекарката в началото ми каза, че задължително трябва да се направи серклаж. Следим дължината й през 2 седмици, от 12та седмица насам от 2.4 е стигнала до 3.1 см. Сега и двете лекарки, които ме следят, казват, че при тази дължина серклаж не е необходим, но ще трябва пазене. Даже препоръчват да не се прави серклаж. Имам им доверие – едната е доц. Карагьозова във Фемина, другата д-р Илиева във Вита.
Предстои ми амниоцентеза тази седмица поради лош резултат от БХС за Даун, резултати ще имаме другата – 19та. Ако всичко е наред с бебка, започвам да се тревожа дали няма все пак да трябва серклаж и да не изтървем момента. Чувала съм, че до 20-та седмица може да се направи или при дължина на шийката над 2см. Запазих час за мнение при д-р Христов в Надежда, но имаше най-рано на 28.11, което за мен е 21 седмица и ме е страх да не изтърва момента.
Тези, които са със серклаж – кога и при каква дължина  на шийката ви го направиха? Какво е мнението ви – по-добре с пазене или по-добре с конци?
Благодаря!

# 49
  • Мнения: 906
При първата ми бременност се скъси и ми направиха серклаж в 26 седмица, при втората ми бременност не чаках скъсяване, а в 14 ми направиха. На Ваше място не бих рискувала.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 339
Ака искаш мога да ти дам телефона на Христов направо с него да говориш. Лично аз бих направила серклаж, за да ми е най-спокойно и да не се налага непрекъснато лежане до раждането. Успех ти пожелавам и пиши.

# 51
  • Мнения: 43
Здравейте, има алтернатива на серклажа-песар. Поинтересувайте се във Вашия случай дали би бил удачен. Късмет Simple Smile

# 52
  • Мнения: 196
Здравейте от една нележаща още мама : )  но мисля, че въпросът, който имам, е за тази тема.
Бременна съм в 18та седмица, с конизирана шийка. Преди да забременея беше под 2см дължина, слагам утрогестан 2х2 от 6-та седмица и следя шийката. Лекарката в началото ми каза, че задължително трябва да се направи серклаж. Следим дължината й през 2 седмици, от 12та седмица насам от 2.4 е стигнала до 3.1 см. Сега и двете лекарки, които ме следят, казват, че при тази дължина серклаж не е необходим, но ще трябва пазене. Даже препоръчват да не се прави серклаж. Имам им доверие – едната е доц. Карагьозова във Фемина, другата д-р Илиева във Вита.
Предстои ми амниоцентеза тази седмица поради лош резултат от БХС за Даун, резултати ще имаме другата – 19та. Ако всичко е наред с бебка, започвам да се тревожа дали няма все пак да трябва серклаж и да не изтървем момента. Чувала съм, че до 20-та седмица може да се направи или при дължина на шийката над 2см. Запазих час за мнение при д-р Христов в Надежда, но имаше най-рано на 28.11, което за мен е 21 седмица и ме е страх да не изтърва момента.
Тези, които са със серклаж – кога и при каква дължина  на шийката ви го направиха? Какво е мнението ви – по-добре с пазене или по-добре с конци?
Благодаря!
Аз също забременях след конизация.Шийката преди да забременея беше 1.9см...Износих си бремеността без серклаж,но от 19г.с до 35г.с. бях на легло...родих в 37+1..
Докторите които ме следяха бяха на мнение ,че шийката ми ако държи ще издържи и без серклаж....ако не държи и серклажа няма да издържи...
Слушай докторите какво ти казват...
Най-добре се посъветвай с др.Христов,наистина е най-добър.Само успешни случай има в неговата практика,лош отзив за него не съм чувала....
Надявам се всичко да бъде наред след амниоцинтезата...Къде прави теста?
На мен също на първата морфология ми излезе умерен риск,повторих морфологията в Щерев и всичко беше наред...не се притеснявай...стискам палци всичко да е наред с бебчо и успешен финал...🙏👶

# 53
  • Мнения: 258
Много благодаря за бързите и подробни отговори. Останах с впечатлението, че за двете лекарки по-сигурната опция е да не се шие поради риск от инфекции и т.н  . Аз естествено съм за това да се играе на сигурно, просто не ми се иска и да си вървя срещу лекарите. Да мине приключението тази седмица, и ще потърся мнение и от Христов.
Интрига, дали може телефона на лс? Ще го търся чак след резултата другата седмица, че отсега е рано.
Иначе амниоцентезата е в Майчин дом при доц. Димитрова, страх ме е от изследването, но няколко човека, генетици и аг ме насочиха натам . Надявам се да мине леко и да хубав резултата. 
Много благодаря за подкрепата, страхотно е, че който е минал през това, остава в темата и помага със съвети и кураж. А на останалите здрави и доносени бебоци Heart.

# 54
  • Мнения: 8
Здравейте от една нележаща още мама : )  но мисля, че въпросът, който имам, е за тази тема.
Бременна съм в 18та седмица, с конизирана шийка. Преди да забременея беше под 2см дължина, слагам утрогестан 2х2 от 6-та седмица и следя шийката. Лекарката в началото ми каза, че задължително трябва да се направи серклаж. Следим дължината й през 2 седмици, от 12та седмица насам от 2.4 е стигнала до 3.1 см. Сега и двете лекарки, които ме следят, казват, че при тази дължина серклаж не е необходим, но ще трябва пазене. Даже препоръчват да не се прави серклаж. Имам им доверие – едната е доц. Карагьозова във Фемина, другата д-р Илиева във Вита.
Предстои ми амниоцентеза тази седмица поради лош резултат от БХС за Даун, резултати ще имаме другата – 19та. Ако всичко е наред с бебка, започвам да се тревожа дали няма все пак да трябва серклаж и да не изтървем момента. Чувала съм, че до 20-та седмица може да се направи или при дължина на шийката над 2см. Запазих час за мнение при д-р Христов в Надежда, но имаше най-рано на 28.11, което за мен е 21 седмица и ме е страх да не изтърва момента.
Тези, които са със серклаж – кога и при каква дължина  на шийката ви го направиха? Какво е мнението ви – по-добре с пазене или по-добре с конци?
Благодаря!


Моят серклаж беше 23г.с на 14мм шийка. До края на бременността периодично бях на полижинакс, за да избегна инфекции.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 339
Имах инфекция преди серклажа. След него 19г.с. до раждането в 38г.с. инфекции не съм имала и микробиологиите ми бяха чисти.
Изпратих ти телефона на д-р Христов на лично.

# 56
  • Мнения: 577
Аз до серклажа нямах инфекции, след него се започна. Сега съм с 2 вида бактерии и 1 кандида Sad  На 2 вида антибиотик

# 57
  • София
  • Мнения: 542
За съжаление пак се включвам с въпрос. Дали някоя мама е имала бодежи във влагалището? Имам час за лекар утре в 13.30, но дотогава ще се побъркам.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Бодежи във влагалището имах всеки ден! Бях без серклажи, със скъсена шийка, безброй болезнени контракции на ден и родих в 35 г. с. +1 д. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 304
Аз също имах постоянно. Без серклаж. Постоянни болезнени контракции, болки и какво ли не! Родих в 39+1 планово секцио Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт