Частни детски градини - София (тема 12)

  • 81 932
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 66
Здравейте,
Само да споделя.. в по-предишен пост дадох мнение за ДГ Макси Кидс в Гоце Делчев, на база впечатления от детски градини, които посетих в търсене на подходящата, където да запиша детето..
Месец и половина по-късно имам вече реален опит:
Позитиви: детето ходи (все още) с рев/приплаквания, но бързо се успокоява и в края на деня си я взимам спокойна; има желание да се облича и храни сама, което си е напредък от яслата; в хубаво време ги извеждат навън..
Негативи: оставят ги да ходят по чорапи без да им прави впечатление - споделям го, защото моето е от тези, които си свалят пантофите по време на игра- и в резултат е болна кажи-речи всяка седмица;
Получавам малко противоречива информация за това как е минал денят - пример: директорката ми казва “днес не яде добре”, възпитателката 5 минути по-късно “днес всичко си изяде”..
нямат медицинска сестра, което резултира във водене на деца, които не са съвсем здрави.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 395
Здравейте! Ние си търсим градина с английски. Изцяло на английски. Проблемът е, че не живеем в Драгалевци, където са почти всички такива 😂
Говорили сме с Тути, АBC и Бръмбазък. Първите две обаче не са ни особено близо. Ние сме в Банишора. Мъжът ми две години е карал големите на детска от тук до Сухата река и обратно, беше ужасно и не искам по час+ дневно детето ми да виси в задръствания, независимо кой го кара. До Тути има удобно метро, но там пък ме притесняват болестите.

Сещате ли се за други градини по северните квартали, които да предлагат програма на английски?
Четох за Ново поколение, но много ни притеснява религиозния аспект и дори ни е страх да звъннем 😁
Благодаря!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 415
Моя приятелка има дете в Тути и иска да го мести - непрекъснато пускат болни деца и нейното е нон-стоп с някакви вируси. Ходи 2-3 дни, разболее се и после седмица в къщи. И после пак...
Не знам за тази сума зашо го допускат родителите?!

# 18
  • Мнения: 59
ABC има сгради и в Лозенец, които са сравнително удобни с трамвай.

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 13:48 от smeshno

# 19
  • София
  • Мнения: 4 680
Търся частна детска градина в кв Хаджи Димитър до 500 лв, коя ще ми препоръчате?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 395
Безкрайно разочаровани сме от Бръмбазък. Явно много добър фотограф им е правил снимките.
За нас остават Тути и ABC. С изключение на базата и кухнята, АBC изглежда много по-добре. Самото чувство в едната градина беше като в къщата на Уизли, а в другата - някак студено. Още се колебая. Отзивите тук са от 2012. Някой да има по-скорошни впечатления?

# 21
  • Мнения: 59
Моите впечатления от ABC са от преди година и са положителни.
Трябва да уточня, че нямам база за сравнение, защото в друга градина не сме били и от самото начало се насочихме към ABC.
Детето свикна с обстановката изключително бързо, а още в първите месеци видяхме страхотен прогрес в развитието му (особено по английски).
Много съм доволна от преподавателите - предимно млади и много усмихнати. Почти всеки ден получавах някакво "произведение на изкуството", отделно получавахме много снимки от ежедневието им и информация как се развиват. Скоро пак ме изненада с познания по нетрадиционна тема като северните сияния и ми каза, че го знае от градината.
По отношение на храната, не знам как е на вкус Simple Smile  Има две менюта, от които можеш да избереш нещо за своето дете. Моето имаше някои любими неща и някои, които не харесваше. Държат на здравословното хранене (предлагат сезонни плодове и зеленчуци като снакс), което мен напълно ме устройваше. От там се научи да яде суров карфиол и чушки, за което мога само да съм благодарна и същевременно изумена Simple Smile
В общи линии това мога да споделя. Със сигурност всеки може да намери нещо, което би искал да се подобри и там. За мен очакванията, които имах се оправдаха и дори бих казала, че ги надхвърлиха.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 680
Аз съм отчаяна.... Немога да намеря чдг в района на кв,, Хаджи Димитър "
Май ще трябва да се гледаме с детето ми...

# 23
  • София
  • Мнения: 1 395
Смешно, много благодаря! Мисля, че само една добра дума ни трябваше, за да сме малко по-спокойни с избора си, и ти ни я даде! 😊

Михаела, има в района на Сточна гара и Лъвов мост. С кола са ти буквално на 3 минути. Момо и Бръмбазък. Втората не я препоръчвам, за първата нямам отзиви. В Бръмбазък имали само ясла и 1ва група. Почти не учат английски, сайтът им лъже. Натикани са 16 деца в една стая и е лудница. Сигурно се забавляват де, и персонал имат достатъчно, но на нас ни се иска и да научават нещо. Тук им било важно да могат да кажат кой кого ударил. Много неприветливи бяха, което за нас прави страшно лошо впечатление.
А ето какво пише в Гугъл за твоя квартал, ти не си ли търсила?

# 24
  • София
  • Мнения: 360
Аз съм отчаяна.... Немога да намеря чдг в района на кв,, Хаджи Димитър "
Май ще трябва да се гледаме с детето ми...
.

Ако Оборище Ви е удобно, препоръчвам Арти.
Синът ми посещава от октомври 2019 и съм много доволна. Яслената група са 14 деца / рядко са повече от 10 /, за тях се грижат мед. сестра, педагог и преподавател. Мисля по-големите също са такъв брой, но с двама възпитатели. Имат музика, английски, йога, арт работилничка. Големите ходиха цяла седмица на ски на Витоша. Аз бях много притеснена за адаптацията, той е и най-малък в яслената група, но отне една седмица ходене до обяд и още една по цял ден. Не вярвах, че ще спре да плаче, но сега няма търпение да отиде, дори не ни казва “чао” като го оставяме.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 680
Арти и 900 лв
Мерси за инфото, но цената е много над нивото ми
Имало някаква близо до Лидъл на ул,, Резбарска "да знаете нещо за нея... Писах на фб на директорката, но още не ми е отговорила

# 26
  • София
  • Мнения: 1 395
Звъннете по телефона и уредете среща, много неща на живо не са както звучат.

# 27
  • София
  • Мнения: 360
Арти и 900 лв
Мерси за инфото, но цената е много над нивото ми
Имало някаква близо до Лидъл на ул,, Резбарска "да знаете нещо за нея... Писах на фб на директорката, но още не ми е отговорила

Може би има някакво увеличение за нови деца, защото аз плащам 790лв.

# 28
  • Мнения: 385
Здравейте, Бихте ли споделили колко по-рано сте комуникирали с чдг бъдещия прием на детето. Конкретно става дума за ЧДГ Алиса в Лозенец - чудя се колко време преди стартиране на официалния прием да им се обадя. Също така всякаква актуална информация би била от полза Simple Smile Благодаря предварително!

# 29
  • Мнения: 6 269
Ние плащахме 900 лв. преди 5 години, добре, че таксите за частни градини не са се вдигнали както тези за частните училища. Но изборът пък е много по-труден, ако сега трябваше да избираме градина, щях да се гръмна. Ние бяхме в Киндероазе, доволни сме, препоръчвам я,  но все пак тя не е с английски, а е немска, така че сигурно на повечето от вас това не им върши работа.
Друга градина, която ни хареса при огледите, беше тази на Ерих Кестнер, но и тя е немска и е в Люлин, а тук май повечето сте от източните квартали. Киндероазе е в Младост, на метро, на много хубаво и комуникативно място, има прекрасен двор и страхотна база. Струва си парите, но няма английски.

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 15:54 от Татко Мецан

Общи условия

Активация на акаунт