Кюретаж и забременяване след това - тема 82

  • 23 161
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 352
Сега се връщам от доктор.
Видя се ембриончето и пулс, въпреки че ме гледа през корема (5+6гс). Явно като видя как съм се шашнала, реши да не ме мъчи с вагинален преглед. Останах доста учудена, но това е един от най-добрите доктори в Стара Загора, с много хубава апаратура и все се надвам да няма грешка.
Каза ми, че въпреки нискорисковите мутации, които имам за тромбофилия, щом ембриончето до последно е имало пулс и е отговаряло на размери, не тя е била причината. По-скоро си насочи внимнието към НК клетките или вродена малформция.
Аз още съм на тръни, защото предния път нещата се объркаха в края на 6та, началото на 7ма седмица.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 428
Браво Рокет, много се радвам че всичко е наред.
Сега ще е добре да се успокоиш и да се настроиш положително.
Че откакто си започнала да пишеш преди 3-4 месеца, все за нещо се притесняваш, а това не е добре нито за теб, нито за бебето.
Стискам палци!

# 17
  • Мнения: 664
Супер новини! Споделям мнението на Дели! Имаш нужда от повече спокойствие и позитивни мисли! Всичко ще е наред 😉

# 18
  • Мнения: 410
Сега се връщам от доктор.
Видя се ембриончето и пулс, въпреки че ме гледа през корема (5+6гс). Явно като видя как съм се шашнала, реши да не ме мъчи с вагинален преглед. Останах доста учудена, но това е един от най-добрите доктори в Стара Загора, с много хубава апаратура и все се надвам да няма грешка.
Каза ми, че въпреки нискорисковите мутации, които имам за тромбофилия, щом ембриончето до последно е имало пулс и е отговаряло на размери, не тя е била причината. По-скоро си насочи внимнието към НК клетките или вродена малформция.
Аз още съм на тръни, защото предния път нещата се объркаха в края на 6та, началото на 7ма седмица.
Рокет много се радвам за теб!
А сега, както са ти казали момичетата се успокой Simple Smile Позволи на душата и сърцето си да мечтае за тази малка точица, дари я с внимание, не мисли какво ще стане, ако......, а просто се наслади, че тя е в теб и расте и живот и здраве след 34 седмици ще се запознаете Simple Smile Аз винаги им говоря (сигурно звучи налудничаво), но така се чувствам добре. Смятам, че докато има на кого да говориш значи всичко е прекрасно. Ти си направила всичко възможно, ще продължиш да правиш разбира се, а сега трябва да се погрижиш и за душевното си равновесие. Лежи си, чети книжки,  прави нещо което ангажира мисълта ти. И най добре не посещавай тази тема много често, освен след преглед за да  ни се похвалиш и да ни зарадваш Simple Smile Пожелавам ти с цялото си сърце и душа всичко да е наред и да гушнеш това бебе след седем месеца и половина!

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 040
Момичета, записвам се в новата тема бременна в 9г.с. Толкова ме е страх и изтръпвам всеки път като ида до WC. Даже и кошмари сънувам, много искам да съм положително настроена, но все съм с едно на ум. Дано след първия скрининг съм малко по-спокойна и дано прегледа да е ок. 🤗 Почти никой не знае още.
Рокетче, толкова се радвам че всичко е наред! И аз съм като твоите мутации и напълно те разбирам!♥️ Стискам много палци за теб и ембриончето!

# 20
  • Мнения: 138
Запис и от мен. На бременните дами, успех, спокойствие и усмивки! На останалите, дано и ние скоро да се похвалим с хубави новини!

# 21
  • Мнения: 943
Здравейте, момичета!

Много от вас не ме познават. Искам да споделя с вас нашата радост, така както споделях своята мъка с всички в тази тема. Дели, Нандин, Елена, Сузана, Дияна и всички останали момичета, които ми помогнаха да се изправя след моята загуба в 9 г.с.
Точно преди седмица станахме родители на нашето момиченце ❤️ Искам от сърце да пожелая по-скоро и вие да изпитате тази радост, което не се съмнявам, че ще се случи! 🍀🍀🍀

# 22
  • София
  • Мнения: 10 642
Рокет, прекрасни новини ❤

КатГърл, честита ви радост ❤

# 23
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Мерси, Дели! Пуста да опустее тази тема, всички към отчетни да преминаваме!
Рокетче, чудесни новини, успокой малко топката вече и се наслаждавай на това, което ти се случва!
Кет, честито щастие!

# 24
  • София
  • Мнения: 7 428
Кат, страхотни новини!
Точно днес ти гледах линийката и се чудех кога ще ни зарадваш Simple Smile))
Честита дъщеричка! Да расте здрава и спокойна Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

Фелин, много се радвам и за теб!
Стискам палци всичко да е наред до финал!

# 25
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Влизам в темата и какво да видя - прекрасни новини! Sparkling Heart
Няма нищо по-хубаво от позитивната нагласа за щастливи дни!
Rocket, чули сте сърчицето, този път всичко ще бъде наред, то вече е наред, след като малкото слънчице има туптящо сърце! То ще се бори и когато му дойде времето, ще се гушкате Sparkling Heart Знам, че прекаленото позитивно мислене и говорене от наша страна сигурно те дразни, но в крайна сметка какво друго ти остава освен да мислиш хубавото? Силата на мисълта е много важна - нека твоята мисъл върви в правилната посока и не остъпва място на страховете.

Feline, честито, мила! Стискам ти палци всичко да е безпроблемно и здраво и спокойно бебенце на финал Gift Heart

CatGirl, честита радост! Благодаря ти, че сподели с нас това щастие! Имаме нужда от щастливи новини, за да ни вдъхнат надежда!

А за всички останали - горе главите, момичета! И след най-тъмната нощ, слънцето отново изгрява. (колко поетично и клиширано, но е така).
Аз съм се заела със себе си - ще си помагам сама да си стъпя на краката и да продължа напред. Купих си книгата на Ивайло, снощи я преполових. Чете се на един дъх. Но по-важното е, че всички средства от закупуването й отиват за финансиране на бездетни двойки, за което мога само да поздравя автора, че не е забравил през какво е минал.
Също така, съвсем случайно вчера ми попадна още една книга, която се казва "Зачеването" на Елизабет Каткин. Има една глава, свързана с абортите. Самата авторка е претърпяла няколко, това разбрах от описанието. Чакам я до 2 дни да пристигне и ще споделя впечатления.
Решила съм, че ще се съвзема. И ще споделя нещо, което обмислям отдавна - православна християнка съм, вярваща в нормални граници, бях си обещала, че когато се роди детето, ще изкарам един пост. Детето ми се роди, макар и не живо, затова от известно време мисля по този въпрос и мисля, че му дойде времето. Преди 2 години получих разрешение за пост, но беше някак по задължение. Сега душата ми го иска. Която от вас спазва постите, ще ме разбере за какво говоря. Усещам, че имам нужда да получа прошка за греховете си, моите и тези, които изкупи моето дете. Вълнувам се, че ще го направя, чакам с нетърпение. Започнах преди време Стария завет, още преди да забременея, и сега продължавам. Мисля, че там и в Новия завет ще намеря нужните отговори на въпросите, които ме измъчват.
И да споделя още нещо, както е тръгнало - любовта към чуждите деца отново се възвърна у мен. Не, че съм я губила, но я бях притъпила, защото ме нараняваше. Вече не се страхувам да гледам майки с колички или бременни. Някак просто успявам да ги игнорирам. Не ми правят впечатление, което е много добре. Вижда се светлина в тунела.

# 26
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Тина, чудесно решение - постът със сигурност е много полезен, но най-вече, ако е за душата!
В Нов Завет ще срещнеш много мотивация и надежда. За мен и Псалми са също прекрасни, ако имаш нужда да се почувстваш по-добре. Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 647
Искам да благодаря на всички, които споделят тревогите си и радостните моменти! Голяма помощ сте, подкрепа и надежда.
И аз чета книгата на Ивайло Митев в момента.
Пожелавам много поводи за усмивка да се появят 🤗🤗🤗

# 28
  • Мнения: 174
Аз също искам да честитя на момичетата,които се записаха в новата тема с радостни новини.Бъдете здрави и благословени и всичко с вас и бебчовците в коремчетата ви да е наред.Пожелавам и на всички останали да не губим кураж и надежда,че един ден и ние ще сме така.Дано да няма повече записали се с лоши вести,а напротив всяка една от нас да се похвали с бременност.До тогава ще си даваме кураж една на друга.Успех на всички момичета и никакво отчаяние,само позитивни мисли и щастливи мигове от тук на татък.

# 29
  • Мнения: 276
Момичета,колко време се чака за епикризата?Кюретажа ми беше на 20.09, а още не са ми се обадили да я взема.От вчера имам някакви болки долу ниско и се изпъпчих като ученичка-надявам се това да е знак за скорошен първи цикъл

Общи условия

Активация на акаунт