Подарък за сватба?

  • 1 018
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 006
Дайте идеи за подарък за сватба от обикновен гост, т.е. не кумове, шаферки или първи роднини. Младоженците си живеят заедно отдавна и уреди, посуда и други домашни неща си имат. Картини не харесват, съответно отпада и гоблен. Статуи и прахосъбирачки имат повече отколкото могат да сложат на показ, жилището им е малко. Екскурзия или ваучер за спа хотел/почивка не става. Полет с балон, бънджи/парашутен скок, и всичко с адреналин не става, също и сватбен албум/рамки за снимки и часовник. Други идеи освен пликче с пари?

# 1
  • Мнения: 3 987
Пликче + нещо не много голямо/скъпо като допълнение - ако обичат да пътуват - скреч карта на България.
Ако са технологични - гугъл хоум/алекса
Ако пият - коктелен сет със шейкър, шотове и т.н, + някакъв интересен ликьор
Ако имат вана - голяма кошница с разни бомбички, соли, масла и т.н
Домашен массажор за крака
Ако обичат да стоят в кухнята - от кухненските уреди нещо, което има вероятност да нямат - хлебопекарна, смути блендър, някакъв комплект за  украса за мъфини.

# 2
  • Мнения: 7 168
Всички се радват на пари. Плик, картичка и пари, това подаряваме на сватби, а и по други поводи.

# 3
  • Мнения: 11 558
Може да не е обикновено пликче.
Тук има доста креативни идеи за по- разчупено подаряване на парите.
https://www.weddingday.bg/show-newsbg/728

# 4
  • Мнения: 306
Ние бяхме кумове и подарихме кутия с няколко неща. Едното беше рамка за снимка с датата на сватбата им гравирана със надпис Семейство и фамилията на семейството. Второто допълнение беше експлодираща кутия изненада. Има доста идеи в чичко гугъл. Подобна кутия струва около 20 лева, но аз си я направих с подръчни средства и стана не по-грозна от тези, което ги продават. Там сложихме и паричките. Имаше и свитъче с едно дълго пожелание. И имаше биба, която приятелят ми много държеше да сложи. Булката не беше бременна , нооо...  не исках да се карам с него.

# 5
  • Мнения: 326
На младоженци, които по начало си имат (почти) всичко, единственото, което им трябва са пари. Най-вероятно са дали няколко десетки хиляди за сватбата и както и да прозвучи ще са най-благодарни на пликче с пари. Ако държиш да добавиш нещо дребно - книга (има пътеводители всякакви за пътувания) или нещо, свързано с тяхно общо хоби.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 885
На мен ми бяха подарили освен пликче един ваучер за снимка върху корк. Направих си една сватбена снимка с този ваучер и ми е скъп спомен. Имахме и един друг ваучер за самолетни билети, който така и не използвахме, тъй като имаше срок на ползване, така че с ваучерите има такава опасност... Също така можете да ги попитате какво им трябва. На запад отдавна правят списъци. Аз също направих един кратък за по-възрастните роднини и приятели на баща ми, които не искат да дават пликчета, а подарък и всеки си избра от там според възможностите си.

# 7
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Всички се радват на пари. Плик, картичка и пари, това подаряваме на сватби, а и по други поводи.
+1
Красива картичка с подходящо послание и чек или пари в брой.

Общи условия

Активация на акаунт