За каква сума да е подаръкът за рожден ден на съученик за първи клас?

  • 9 845
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте, каква сума отделяте за подарък при покана на рожден ден на съученик на детето си (дъщеря ми е в първи клас)? Съпругът ми ме обвинява в разхищение Sad и бих искала да си сверя часовника с вас (рожденият ден на дъщеря ми е през август и обикновено на него каним роднини и близки приятели, затова не мога да го ползвам като референция). Благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 13 апр 2022, 15:20 от Фран

# 1
  • София
  • Мнения: 7 980
Зависи от възрастта на детето, но предполагам, че 30-40 лева ще са заминат за играчка с по-хубаво качество.

# 2
  • Мнения: 11 747
Аз купувам за по 20-30лв (на 6-годишни деца), но доста хора купуват по- скоро за по 30-40лв, стига се и до 50лв, но само съм чувала от познати. Подаръците, които дъщеря ми получи това лято за 6-ти РД бяха от около 15лв до към 40лв. Като по- скоро за около 30лв, само един беше може би 15-тина. По принцип не смятам, че трябва да се купуват скъпи подаръци, не бива това да играе толкова важна роля в празника, така или иначе и децата не успяват да ги оценят, като са цяла купчина, но и за мен идеята е да се отпразнува повода с игри и веселие, а подаръка е само жест, но повечето хора дават повече пари за подарък, от колкото на мен ми се струва необходимо. Говоря за деца от групата в градината, нямам предвид близки роднини, макар че и там не намирам нужда да се дават големи суми.

Вие колко пари дадохте? Любопитно ми стана.

# 3
  • Мнения: 11 558
Купувам за около 20 лв., плюс букет за майката / за около 5 лв./.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 211
20-25.

# 5
  • Мнения: 46 438
20-25 лв.
Имало е и случаи, в които поканените тайно питат родителите на детето и се организират за общ, голям подарък, който е много искан от детето.

# 6
  • Мнения: 1 902
Между 25 и 35 лв.

# 7
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Ако е на много близко дете 50 лв и нагоре,на другите -20-25.

# 8
  • Мнения: 13 668
40-50,  обикновено ваучер , плюс цвете за майката. Сега като чета се страхувам че и нас ще обвинят че сме разхитителни.

# 9
  • Мнения: 11 558
Лично за мен, ако не е близко детето, 40 лв. са много.
На 5 РД тоя месец да сме канени, тя половината заплата заминава.

# 10
  • Мнения: 4 731
20-25 лв.
Имало е и случаи, в които поканените тайно питат родителите на детето и се организират за общ, голям подарък, който е много искан от детето.

Аз практикувам така, но само сред приятелския кръг. 12 деца пристигат с общ по-голям подарък, който е по заръка на детето. Все пак минал през известна цензура от моя страна 😆

Много ми се иска да го въведа и за училищните гости - около 15 деца, ама не знам как точно да подходя. На последния рожден ден синът ми получи от тези деца 15 кутии, от които десет още седят неотворени.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 719
20-30 лв.
В последните години даваме "парични" подаръци. Когато и да съм питала майката какво да взема казва "най-добре пари, да си събира и да си купи каквото иска".
Или събираме пари и правим по-голям общ подарък.
Цветя за майката.

# 12
  • Мнения: 39 049
Под 30 лева не виждам какво може да се купи. Особено на 7 годишно.Та почти не мога да падна под тях.

# 13
  • Мнения: 215
Здравейте! Бих искала да си сверя часовника към днешна дата, каква сума отделяте за подарък на съученик в 1 клас или детска градина. Рожденият ден е в детски център в мол, ако е от значение. 50 лв много ли е според вас?

# 14
  • Мнения: 11 558
Според мен  са много.
Диапазон 20- 30 лв. ми е приемливо.

Общи условия

Активация на акаунт