Папагал Корела

  • 1 116
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Папагала ми преди малко падна в клетката не знам равновесие ли изгуби,при падането едното му крило перата му паднаха имаше малко кръв,като го видях нямаше дългите пера и не може да пази равновесие и само залита когато се качи затова махнах катерушките или как се казват да не се катери,та въпроса ми е перата ще пораснат ли пак,или какво ще стане с него на около 5-6 години е не съм много сигурен.

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
Аз бих търсила начин да го види лекар. Птиците са крехки създания, вероятно ще платя екстра, за да дойдат на място вкъщи и да не преживява стреса от обикаляне по улици и кабинети. Някои птици не го преживяват.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Нашият папагал е на около 16-17 г. Един път го бяхме оставили за една ваканция във ветеринарна аптека, където нещо го бе нападнало и дълго след това не можеше да лети. Възстанови се самостоятелно. Но пък ако може да го заведете на ветеринар е добре. Иначе са много жилави животинки Simple Smile или поне нашия. (за протокола след това винаги го вземаме навсякъде с нас :д)

# 3
  • Мнения: 3
Благодаря ви много,за сега се държи нормално няма промяна,само няма тия крайните дългите пера на едното крило

# 4
  • Мнения: 2 749
https://www.facebook.com/groups/211388522546896/
Вижте тази група, админът е доктор.

# 5
  • Мнения: 3
Пак съм аз преди малко папагала почна да получава нещо като тикове на ляво и почна да обикаля моргите кръг нещо все едно залита какво може да е като преди минути нищо му нямаше а е и късно за лекар сега

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте! От неделя и аз съм в пернатия клуб - имаме си корелко, който кръстихме Джари. Доста бързо привикна към мен и баща ми, отпусна се и вече се радва на всяка секунда внимание. Пее, танцува (върти се в кръг), катери се и се обръща или поне пиука като си чуе името.
За първи път ще гледаме папагалче и още разучаваме всичко около него.

От снощи се появи нещо, което малко ме притеснява - сгушва глава назад и се почесва между гърба и лявото крило. Днес чесънето зачести, но той си е игрив, пее, яде, пие водичка, танцува, закача се. Хареса си една пръчка която сложихме на дъното на клетката до хранилката и там стои през повечето време. Предполагаме, че там се чувства сигурен, защото когато играе си се катери.

Имате ли идея от какво може да се чеше така? Прочетох, че може да са перояди или птичи бълхи. В зоомагазина казаха, че е късно да линеене. Как да му помогнем ако наистина на паразитчета? Моля предложете и как да го изкъпем за първи път, така че да не му изкарам ангелите от страх. Предложете и какви играчки да му вземем освен огледалце, в което да се гледа.

Благодаря Ви много предварително!

Общи условия

Активация на акаунт