ОСМОКЛАСНИЦИ шестици редят, мама и татко в Школо ги следят

  • 29 030
  • 741
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 541
Аз си признавам ,че повече ми допада вариант със заведение, за да ни обслужват. Другият вариант обаче е по-добре откъм това да се видим с всички. Вино лесно ще донесем, но храната ми струва, че ще бъде тип чипс и т.н.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 113
Аз си мисля, че или синът ми не учи достатъчно, или не ги натоварват, или и двете. Учи ок 2 часа на ден, събота и неделя също и това е. 4-ки, 5-ци... горе-долу -1 от обичайното до 7-ми клас, което при преминаване към добра гимназия е нормално в началото. Думите не са много, ако така я карат и умножим по още 8 месеца.... няма да станат "нашите" 6000 думи от "подготво". 🤔

# 47
  • София
  • Мнения: 6 094
Аз си признавам ,че повече ми допада вариант със заведение, за да ни обслужват. Другият вариант обаче е по-добре откъм това да се видим с всички. Вино лесно ще донесем, но храната ми струва, че ще бъде тип чипс и т.н.
И аз клоня към заведение, защото ми се струва по-лесна организацията. В другия случай някой трябва да поеме функциите на домакин и за него няма да е забавление.
Но ако мнозинството реши да сме в наета зала, съгласна съм. Даже знам такава, която е близо до метрото.

# 48
  • Мнения: 132
Чат-пат пътувам до София, ама все по работа и все в делнични дни. Язък, значи!
По математика били на вектори.
Изобщо не знам какви думи учи по английски - учи си ги и даже не мрънка. Учат както и аз съм учила навремето - подчертават непознатата дума, пишат по много пъти думата, нанасят в речника, правят проверка. Няма оценка още по езика - правиха няколко пъти диктовки, кратки тестове, а оня ден и по-дълъг, ама на "Презънт Симпъл" - коментарът беше: То кой ли няма да се справи! Обаче резултат няма още от теста, та ще я видим колко се е справила. Обикновено след подобни коментари й се налага да мълчи гузно, та ще видим Simple Smile
Понеже е втора смяна, учи след училище - до много късно, не мога да я накарам да си легне. Признавам си, че след няколко неуспешни опита, я оставям и заспивам. Учи и сутрин, преди училище, но аз си мисля, че тогава е по-лежерно настроена, понякога излизат преди училище да се "поразходят" със съученици. То как ли да стоят вътре при това време, наистина!
В сряда имаме родителска среща, на мен ми харесва да са по-начесто.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 020
Аз съм съгласна и за заведение и за зала под наем, но ми се струва, че ще е натоварване за организатора.
Идея си нямам до къде са по математика.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 094
Ако още някой иска да го включа в списъка от първи пост, нека ми пише. Има още малко време за редакция.
Не че иначе ще отпадне от срещата, де. Joy

# 51
  • Мнения: 11 892
Izida, на focus for BULGARIA са. Моят син беше болен една седмица и сега трудно наваксва.
Утре ще ги изпитват да разказват текстовете за цветята и конюшните, оборите, отделно в уч3бника имаше упражнениеэс люцерна, курник, пасище и тн, отделно в wb в упражнението пак имаше някаква странна лексика.
Граматиката е лесна, макар че покрай единия разказ трябваше да обяснявам какво на български е отглаголно съществително, което ние някога учихме в 5 клас, а за тях не зная дали са го учили. Имаше и много фразеологизми.
На мен ми се вижда много и труднопостижимо това темпо за дете, което не е ходило на Британики и подобни
За дете, никога не учило АЕ е абсолютно невъзможно, никой не може да ме убеди, че това колич материал би се изучило самостоятелно, ако току-що се започва с езика.

Глухарче, люцерна, обор и тор за 18 учебни дни-някак не вярвам и в другите езици да има баш такава лексика

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Аз си го представях с кейтъринг, ако сме в наето помещение Relaxed Да го направим да бъде възможно най-лесно - заведение и да ни обслужват.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 326
Тъкмо си мислех, че съвсем съм приключила със следенето по кой предмет докъде са, и хоп, въпрос за математиката Wink
Питах, де. До вектори били. Дали ги разбира или не, не знам. Аз не ги помня..
По повод сбирката, ми се вижда разумно да е в заведение. Едва ли ще сме повече от 30 души, та е съвсем възможно да затворим някое по-малко ресторантче, вместо да търсим много голям ресторант. Имам предвид такъв неголям ресторант до Александровска болница. Но засега нека видим кога и колко.

Последна редакция: нд, 13 окт 2019, 19:48 от Fair Lady

# 54
  • Мнения: 11 818
И аз мисля, че ще е по-сложно като организация и ангажираност с наемането на място. Иначе също знам такива, с приятели често си правим Food circle, обикновено храната е здравословна и домашно приготвена, а сбирките са и тематични, с изработване на нещо, или различни занимания, последно се учихме да свирим на тарамбука. Когато е топло сме в парковете като там допълнително всеки се грижи и за маси, шалтета, хамаци и пр. Но сме били няколко пъти напр. в + това. Носим си всичко, но и там може да си купиш нещо за пиене, наемаме за 3 часа, по спомен обаче до 22 ч. Т.е. и като време може да сме ограничени при такъв вариант и наистина трябва някой да поеме организация, плащане.. Затова и аз съм за заведение със сервитьори, или бар, да не мислим ние детайлите - ядене, пиене, пък и чаши, чинии, салфетки, мъкнене, подреждане, шетане.. Нека да се насладим на сбирката и да се концентрираме само върху бърборенето и... пиенето! Bowtie

П.П. По математика във ФЕГ са до пермутации и вариации.

Последна редакция: нд, 13 окт 2019, 19:03 от Сиси ♥♥

# 55
  • София
  • Мнения: 2 685
Много готина идея за среща.
Нас са ни подпукали яко с репетиции, че танцовият ни колектив (народни танци) прави 10 години, ходим и някои петъци. Концертът ни е  на 16ти ноември, но и тогава да е срещата, ще гледам да дойда.
А с колектива ходим в Халбите на Три уши.
Окупирвали сме цялата зала на втория етаж, няма да ми искат капаро, ако решим да пазим.
Става страшен джангър, но място има.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Светкавица,  в Първа са по същия учебник,  но са по-назад. Най-много думи имаше накуп,  но за уикенд,  по темата за плодове, зеленчуци,  меса и тн. Дъщеря ми ходи на школи до 4 клас,  така че не е много напреднала. Тяхното темпо ми се вижда добро, не е претоварена,  като включим и тренировките.
По математика ще имат контролно на пермутациите.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 028
...
По повод сбирката, ми се вижда разумно да е в заведение. Едва ли ще сме повече от 30 души, та е съвсем възможно да затворим някое по-малко ресторантче, вместо да търсим много голям ресторант. Имам предвид такъв неголям ресторант до Александровска болница. Но засега нека видим кога и колко.
Нещо подобно ми се вижда добра идея.

# 58
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Светкавица, по същия учебник учи. Явно се движат заедно в материала. Между другото много си зависи и от учителя. Някои учители ги засипват с лексика, без значение, дали думите са познати. Други, като нашия класен, действат по друга система. Не ги кара и да разказват текстове от уроците. Ако дете не е учило даден език винаги му идва страшно нанагорно темпото.

# 59
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Спунк,благодаря,че се грижиш за новите ни темички!

Аз с удоволствие бих се включила на срещата и ще се радвам да се запозная с вас.

Общи условия

Активация на акаунт