СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 1

  • 22 736
  • 746
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 556
Здравейте , ние на 02.02 ставаме на 5 месеца и тогава горе-долу ще се захраним. Мисля да започна с картоф, но по принцип бебка ака трудно, на 2-3 дни( основно на кърма, но има и 1 хранене на АМ). Таа мислите ли, че картофът ще запича? Знам за тиквата, но ми се щеше да я включа на второ или трето място след картоф и морков.

Аз точно заради запека започнах с кафяв  ориз. Той не запича , а и ми се стори най-без вкусен от всичко, което трябва да предложа.

# 616
  • Мнения: 1 781
Аз ще захранвам чак като навърши 5 месеца, което не на 20.02, когато имаме и ваксина и ще изчакам няколко дни след нея - тоест след около месец чак се пада.
Аз мисля към края на 5ти, защото и ние ще слагаме ваксина (Bexsero). Ако имам кърма - може и до 6ти да си откарам. Simple Smile Simple Smile

# 617
  • София
  • Мнения: 1 532
Ние слагаме още ваксини защото изостанахме заради това, че другите ми деца са на градина и все някой беше болен вкъщи. Също нашата педиатърка ги разделя - тези които се бият заедно ги слагаме през сесмица, че ако има реакция да се види. И с другите деца така ги слагахме, но тогава всичко вървеше по план, а сега с тия вируси започнахме на 6 януари чак (от 5 човека вкъщи все някой беше болен). За момента сме сложили веднъж 6- компонентната, веднъж ротарикс и веснъж синфлорикс. Цял януари спрях децата от градина, че по празниците бяхме всички здрави и да си останем така, за да наваксаме с ваксините. Вече милите искат на градина и точно мислех да ги пускам и - грипна епидемия ... и не ги пуснах, че в градините са сборни групи. Но към края на седмицата може да се престраша Simple Smile

# 618
  • MT
  • Мнения: 536
Здравейте, миналата седмица захраних малката с морков, въвеждам по малко, после цока(не иска обратното). Ще спра сега заради ваксините, ще почна 3-4 дни след тях, да въведа тиква и така до края на февруари, а март вече ще въвеждам през 3 дни, както и ще увеличавам количеството, защото на 1-ви април се налага да я пусна на ясла. 😩
Върви добре, харесва ѝ за сега.

# 619
  • Мнения: 149
Лия В., април не е ли ужасно рано? Аз съм си набелязала ясла и се надявам да се класираме за септември, че втората година от майчинството за съжаление няма да мога да я карам.

# 620
  • София
  • Мнения: 624
Ние сме на 4+ месеца и все още понякога си имаме колики, но вече само през нощта. Пробвахме какво ли не без особен резултат. Чудехме се дали да не го водим на гастроентеролог и все още сме в дилема, защото доста мнения, че няма смисъл. Педито каза, че всичко е нормално. Засега смятам да заложа на късно захранване предвид, че все още не се е нормализирала чревната флора. Някой водил ли е бебчето на гастро и какво всъщност могат да видят и направят?

# 621
  • MT
  • Мнения: 536
Лия В., април не е ли ужасно рано? Аз съм си набелязала ясла и се надявам да се класираме за септември, че втората година от майчинството за съжаление няма да мога да я карам.

Рано или не, нямам радостта да живея в България и да имам 1+ години майчинство. 😩
Закона в малта е : 18 седмици, като 4 седмици (неплатени) се вземат преди термин и 14 платени минимално. Аз съм дори късметлийка, че от работа политиката е 26 седмици(тоест 8 екстра седмици отгоре на малтийските), платени изцяло и ми позволиха да използвам цялата си миналогодишна оставаща отпуска, през март месец тази година, за да бъде поне на 6+ месеца малката. Април ще съм в неплатена отпуска и цял месец ще въвеждам къщата и като цяло ще се върна в релси, а Май съм обратно на работа. И така.. ако имах избор до поне годинка, щях да съм си вкъщи. Но няма как.

# 622
  • Мнения: 580
Ние сме на 4+ месеца и все още понякога си имаме колики, но вече само през нощта. Пробвахме какво ли не без особен резултат. Чудехме се дали да не го водим на гастроентеролог и все още сме в дилема, защото доста мнения, че няма смисъл. Педито каза, че всичко е нормално. Засега смятам да заложа на късно захранване предвид, че все още не се е нормализирала чревната флора. Някой водил ли е бебчето на гастро и какво всъщност могат да видят и направят?
Ние ходихме, каза ми за захранването да започна с картоф. След две седмици прави 5 месец, изцяло на АМ е.
На ехография може да видят коремните органи.

# 623
  • Мнения: 106
До колкото знам всички бебчета трябва да минат да се видят коремните органи ,но когато питах педиатърката тя каза ,че ще ни прати когато било времето....

# 624
  • София
  • Мнения: 1 532
До колкото си спомням май коремни органи се гледат като навършат бебетата 6 месеца, но ако има съмнения за проблем, тогава може лекарят да даде направление и по-рано

# 625
  • Мнения: 381
Моето бебе вчера навърши 5 месеца и не спира да повръща. Казах го на лекарката, питах дали да започвам да я захранвам (тя препоръчва от 5 месец захранване). Каза не. На 6 месеца щяла да ни прати да видят коремните органи и тогава. Тя си има този проблем от новородено, но тя отказва да ни изпрати на гастро, не разбирам, направленията не си ги вади от личния джоб.
Даже се замислям дали да я слушам , или на частно да заведа малката на гастро първо или направо да започна захранване, но все пак ме е страх и май първо ще минем през гастро. Не знам. Някоя от вас има ли опит с такава ситуация?

# 626
  • Мнения: 1 554
Моето бебе вчера навърши 5 месеца и не спира да повръща. Казах го на лекарката, питах дали да започвам да я захранвам (тя препоръчва от 5 месец захранване). Каза не. На 6 месеца щяла да ни прати да видят коремните органи и тогава. Тя си има този проблем от новородено, но тя отказва да ни изпрати на гастро, не разбирам, направленията не си ги вади от личния джоб.
Даже се замислям дали да я слушам , или на частно да заведа малката на гастро първо или направо да започна захранване, но все пак ме е страх и май първо ще минем през гастро. Не знам. Някоя от вас има ли опит с такава ситуация?

Въобще не се занимавам с личната. Ако виждам някакъв проблем, хващам си детето и отивам на специалист частно. Това ми е съветът. И не ме интересуват препоръките й за захранване. Не съгласувам с нея такива неща. Общо взето ми трябва да следи как се развива бебето, да организира имунизация и да я прегледа, ако не дай си Боже, нещо се разболее +да назначи лечение и следи. За друго не я търся

# 627
  • Мнения: X
Здравейте мамчета..
След няколко дни правим 5месеца и попринцип уж вече съм я захранила.. Личната ми каза от 4 месец да захранвам... Малко ми е трудно обаче ядем по 9 10 лъжички и то с много зор. Започнах с морков... След 1 седмица мъки реших да сменя на картоф. И така и така пробвах смесено морко+картоф и други зеленчукови, на който пише 4+... Иии нестава реших да пробвам с плодови взех ябълка и пак... Неиска просто да яде от тях... Днес се ядосах в магазина взех първото което видях без да чета (мляко с ориз) ииии най-накрая и хареса.. Въпрос към майките с по-големи деца. Вие как успяхте да ги захраните. И може ли да й стане нещо с тази постоянна смяна на пюрета. Не съм на ясно с това захранване. А на личната и казах, че неисма да яде и отговорът беше Ще пробваш пак.... Вече цял месец се мъчим...иии мисля да се откажа и да пробвам пак когато стане на 6м.

# 628
  • Мнения: 7
Да, по-добре спрете с опитите за няколко дни/седмици. Няма смисъл да насилвате щом детето не иска. За мен лично от 4-я месец е рано.... прочетох доста статии, че от 5-я и 6-я месец храносмилателната система е доста по-развита.Също така е хубаво детето да може да стои седнало. Аз лично ще започна след средата на 5-я и ще разреждам зеленчук с мляко, за да се приеме по-лесно (надявам се) Grinning

# 629
  • Мнения: 381
Детето ако не иска да яде, значи не е готово, не го насилвайте. Така може да го отвратите от храната. Дайте време на детенцето, седмица,две и пак опитайте. Няма за къде да бързате. Успех

Общи условия

Активация на акаунт