Градинарство - моето хоби 23

  • 30 923
  • 774
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 372
Имаме малка селска градинка. Тази година за първи път ще я обработваме сами. Питането ми е за препоръки за зеленчуци и други, които не са претенциозни в отглеждането им. Знам, че въпросът е неточен, но имаме голяма заетост и липсата на време ни води до извода да засадим и да се грижим за растения не изискващи толкова грижа.  Благодаря за насоките.

# 346
  • Мнения: 8 905
Каквото и да засадите, не може съвсем без грижи да го оставите.
За мен най-важно е напояването - трябва да осигурите редовно напояване. Бих препоръчала ползването на капково напояване с компютърна система. Достъпни са. Около 100лв. или малко повече.  Може да се настрои да се полива според нуждите - всеки ден за по час-два, през ден и т.н.

# 347
  • Мнения: 2 394
Бихте ли споделили марка или магазин за капково напояване с компютърна система. Благодаря.

# 348
  • Мнения: 8 905
От Бриколаж купихме нашето. Но в момента не го откривам он-лайн.

Ето тук попаднах на дълъг списък подобни машинки :

https://www.onlinemashini.bg/cat/108/gradinska-tehnika/522/kompi … ymeri-za-polivane

# 349
  • Мнения: 5 265
Преди известно време взех от Лидъл саксийка с поникнали лукавички мускари. Цъфтят ))).

# 350
# 351
  • Мнения: 8 905
И аз видях вчера кокичета.
Каква е тая зима, не знам...
Вече мисля да подрежа розите.
Вие подрязахте ли или още е рано?!

# 352
  • Мнения: 14 718
А време си им е на кокиченцата. Като ги видя и ми става много хубаво. 😍
Аз не съм подрязвала розите още.
Вчера ги гледах,че са взели да се будят,но ми се струва рано да ги режа.

# 353
  • София
  • Мнения: 24 839
Моите кокичета също се показаха, че и цъфнаха с пълна сила за 2 дни.
Вчера купих от Лидл зюмбюли в саксийки-по 0.49лв. и награбих един куп. Вкъщи чак видях, че не са за в градина.
Сега съм ги натикала между прозорците и чакам да ме зарадват. Чудя се, като прецъфтят дали мога да ги закопая в градината за догодина?
Розите не съм подрязвала и аз, но не смея още. Различни неща ми казват комшиите и направо ме объркват.

# 354
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
не съм чувала за стайни зюмбюли...
ще покажеш ли?

# 355
  • София
  • Мнения: 24 839

Зарових изцяло луковиците, като подрязах коренчетата, че бяха много дълги и завити обратно към повърхността.
Ако цъфнат, ще ги представя официално.

# 356
  • София
  • Мнения: 12 201
Искам да попитам тези, които отглеждат и зеленчуци освен цветя, дали сами си правят разсада или го купуват от някъде. И за околностите на София откъде може да се купи кечаствен разсад? За първа години ще ми трябва и не знам къде да търся.
И още един въпрос към тези, които имат опит с оранжерии. Наистина ли е абсолютно задължително да има възможност да се проветрява редовно. Ние няма да живеем постоянно там, а и да сме там през деня, когато е най-топло няма да сме на линия. Оранжерията е стара с найлон и няма предвидени механизми за проветрение. Вариант е просто да не се закрива цялата, но тогава няма голям смисъл от оранжерия, а другият е да търся варианти за монтиране на отваряеми автоматично прозорци.

# 357
  • Мнения: 66
Искам да попитам тези, които отглеждат и зеленчуци освен цветя, дали сами си правят разсада или го купуват от някъде. И за околностите на София откъде може да се купи кечаствен разсад? За първа години ще ми трябва и не знам къде да търся.
И още един въпрос към тези, които имат опит с оранжерии. Наистина ли е абсолютно задължително да има възможност да се проветрява редовно. Ние няма да живеем постоянно там, а и да сме там през деня, когато е най-топло няма да сме на линия. Оранжерията е стара с найлон и няма предвидени механизми за проветрение. Вариант е просто да не се закрива цялата, но тогава няма голям смисъл от оранжерия, а другият е да търся варианти за монтиране на отваряеми автоматично прозорци.
В такъв случай е невъзможно отглеждане в оранжерия,без проветрение и без поливка в най-горещите дни,а и не само това...

# 358
  • София
  • Мнения: 12 201
Поливането няма да е проблем. Планирам автоматична поливна система за целият имот, както и капково за насажденията. Единствено проблема с проветряването, ако не сме постоянно там не съм сигурна дали може и как да се реши. Принципно когато се затопли мислим да сме доста често там след работа и уикенда, но със сигурност няма да е всеки ден. В интернет намерих варианти с автоматични отваряеми прозорци, но самата конструкция е стара и не съм убедена, че нещо подобно може да се монтира на нея. Но ще продължа да търся информация по въпроса. Просто се интересувам ако има някой опит с оранжерия и посещаване на имота както при нас да сподели личен опит.

# 359
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
прекрасен разсад - здрав, добивен и точно каквъвто сорт казa продавачката, съм купувала от женския пазар. ще потърся визитката и пак ще пиша.

каквото мога си правя сама - по-забавно ми е. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт