Перилни препарати и омекотители – 60

  • 54 874
  • 775
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 689
Да.
С препарат за вълна /без ензими е/ може и спортни.
С препарат за спортни/с ензими е/ не може вълнени.
Въпреки че аз между обикновен препарат и такъв за спортно разлика не виждам - все са с ензими.
Благодаря!

# 691
  • Мнения: X
Е... зависи от ензимите. Доколкото знам само протеазата е противопоказна.

# 692
  • Мнения: 2 495
Хмм,странно,и аз съм с Ариел от новата опаковка от Кауфланд,но нямам такъв проблем...и чекмеджето ми е чисто.Защо така при вас?

# 693
  • Мнения: 491
За ски екипировка ползвам препарат за спортни ,без омекотител и макс.400 об. центрофуга. 

# 694
  • София
  • Мнения: 689
За ски екипировка ползвам препарат за спортни ,без омекотител и макс.400 об. центрофуга. 
Благодаря. Моля да ми препоръчаш такъв.
Аз тотално се обърках. Взех снощи и един Frosch (никога не съм пробвала техни) за вълнени и гледам, ме и в него има ензими 😣

# 695
  • Мнения: 68 583
Аз от ДМ имам течен за вълнени. Денкмит...тяхната марка.
В лидл имаше формил да вълна, но го спряха.

То видимо няма да се увреди вълненото влакно чак толкова.
Ако не са скъпи кашмирени плетива...не се притеснявай.
С шампоан може също...нали вълната е косата на овцата. Ако е нещо спешно за пране пък няма подръка препарат без ензими.

# 696
  • София
  • Мнения: 689
Аз от ДМ имам течен за вълнени. Денкмит...тяхната марка.
В лидл имаше формил да вълна, но го спряха.

То видимо няма да се увреди вълненото влакно чак толкова.
Ако не са скъпи кашмирени плетива...не се притеснявай.
С шампоан може също...нали вълната е косата на овцата. Ако е нещо спешно за пране пък няма подръка препарат без ензими.
Много ти благодаря. Аз за ски екипировката повече се филмирах, ама явно нея мога с почти всеки за вълна.

# 697
  • Мнения: 68 583
Ами....аз не виждам коя е тайната съставка в препаратите за спортни. Такава която да ги различава от масовите прахове ?!?
Коментирали сме. Май май няма такава. Никой поне не я посочи и назова.
Заради мембраните на спортните НЕ се ползва омекотител. Запушва ги.

# 698
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Днес в нашия ДМ имаше намален от този прах на 4.99 лв. Не бяха много като количество пакетите, но може и във вашите ДМ магазини да има.

# 699
  • Мнения: 1 676
Момичета,нещо за тази разфасовка?Не съм виждала до сега за 50 пранета ...Питам,защото до сега нали се коментиташе например,че от Кауфланд нещо не се разтварял добре ...Видях я на 15,95лв в квартален магазин...

# 700
  • София
  • Мнения: 75
Аз от ДМ имам течен за вълнени. Денкмит...тяхната марка.
В лидл имаше формил да вълна, но го спряха.

То видимо няма да се увреди вълненото влакно чак толкова.
Ако не са скъпи кашмирени плетива...не се притеснявай.
С шампоан може също...нали вълната е косата на овцата. Ако е нещо спешно за пране пък няма подръка препарат без ензими.

Току що, вслушвайки се в съвета, изпрах мембранното яке на синчето с мъжки шампоан "Адидас".  Якето е изпрано перфектно, на аромат е чудно, синчето- доволно! Аз два пъти повече, че си спестих едно ходене за прах.  Дали съм направила глупост времето ще покаже.

# 701
  • Мнения: 68 583
Аз за вълнени дрехи имах предвид...шампоана. ☺ Одеяла вълнени съм прала с шампоан едно лято.

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 39
Една колежка скоро ми сподели, че си избелвала белите дрехи като слагала няколко таблетки аспирин към праха натрошени в барабана.Дрехите ставали снежно бели. Моля за вашите мнения

# 703
  • Мнения: 2 127
Аз слагам 1-2 с.л. сода в праха,също има много добър ефект.Избелва и омекотява✔

# 704
  • Мнения: 74
Здравейте, моля да ми припомните - остана ли прах за цветно, който да съдържа съставките против пренос на багрила? За Персил знам, че вече няма. Но за Омо имам спомен, че преди имаше? Сега как стоят нещата, и него ли го промениха? От години не съм го ползвала.

Общи условия

Активация на акаунт