КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 358
  • 756
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 266
Много благодаря за помощта. Lunna pateka, четох разказа ти. Много се колебая и все повече клоня към Коста Пасифика с тръгване от Генуа. Корабът хубав ли е или е поостарял вече.

Преди малко резервирах круиз с  Коста Пасифика с тръгване от Барселона през май. Според  Seascanner  корабът е обновен през 2017 г, което е сравнително скоро. За нас датата на тръгване беше определяща. Това ще ни е първият круиз и съм сега в еуфория, много ви благодаря момичета за информацията, която споделяте Simple Smile

Оставих купуването на самолетни битлети до Барселона за круиза ни през май до този момент. Сега билетите за 3ма са на цената на самия круиз!
По принцип за ниско тарифните компании най-изгодно е да се купуват билети месец или месец и половина преди датата. Но не пречи да си ги следите непрекъснато. WIZZ през май летят всеки ден до Барселона и могат да се намерят изгодни полети. А Ryanair летят вторник, четвъртък и събота. Имате избор, но мисля, че е още рано.

# 421
  • Мнения: 25
Благаодаря за съвета GM, ще летим от Лондон.
Наистина много се чудя какво да правя. Платила съм само депозит, баланса от £720 трябва да платя до 7 дни, но при такава цена на билетите (£950-£1000) се чудя дали да не се откажа от всичко. Приемам всякави идеи.

# 422
  • Мнения: 266
Благаодаря за съвета GM, ще летим от Лондон.
Наистина много се чудя какво да правя. Платила съм само депозит, баланса от £720 трябва да платя до 7 дни, но при такава цена на билетите (£950-£1000) се чудя дали да не се откажа от всичко. Приемам всякави идеи.
Аз лично не бих се отказала от круиза. Потърсете варианти с ниско тарифни компании. В краен случай летете с прекачване.

# 423
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
И аз не бих се отказала. Дебни билетите, не може да не изскочи нещо за толкова време.

# 424
  • Мнения: 25
Благодаря за съвета момичета, наистина съм на косъм да зарежа всичко.
Няма да се отказвам тогава, дано само да не поскъпнат още повече.

# 425
  • Мнения: 161
Здравейте! Запазили сме круиз от vivavoyage.co.uk. Цените им са в англ.лири. Поради техни проблеми, които породиха наши излишни разходи ни компенсираха с борден кредит, като те го преизчислиха по някакъв курс в лири. Искам да ви попитам как се ползва/харчи този кредит в лири, ако цените на круиза са ли в евро?

# 426
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Toй на бордната сметка ще си е преизчислен в Евро или в щатски долари. А и вероятно кредита е кръгла сума в исканата валута. Ама и 100 паунда да е, ще си е 120 Евро, да речем в сметката.

# 427
  • Мнения: 5 490
Благаодаря за съвета GM, ще летим от Лондон.
Наистина много се чудя какво да правя. Платила съм само депозит, баланса от £720 трябва да платя до 7 дни, но при такава цена на билетите (£950-£1000) се чудя дали да не се откажа от всичко. Приемам всякави идеи.

Само идея: Лондон - София, София - Барселона с нискотарифни компании може да ви се върже на добра цена, дори и да трябва да преспите в София.

# 428
  • София
  • Мнения: 1 274
......Поради техни проблеми, които породиха наши излишни разходи .....
Сподели, моля за проблемите - и ние имаме резервация, чрез тях.

# 429
  • Мнения: 53
Лунна пътека, ласт минит оферти има хубави за Дубай, а и сам.билети са си на същата цена както преди месец.

На такъв круиз сме били с Коста Серена преди време и доста впечатлени останахме. Не че пак не бих искала да отида, но понеже летим от Белгия и цените на билетите са доста скъпи. Вариант е да летим до Бг и от там до Дубай, но пак ще излезе доста по-скъпо, а и трябват допълнителни нощувки... Някой да знае за фиордите дали пускат оферти, но наистина намалени (например на 50%)?

Не мисля, че за Фиордите има оферти. Там сезона е кратък и цените са бетон. И аз ги следя. Може да намериш нещо по ичгодно, но като цяло не съм видяла да има големи намаления за там.

Ние букнахме MSC Preziosa с дата 23.05.2020г. по следния маршрут Хамбург, Олесунд, Хонигсваг, Тромсо, Трондхайм, Молде, Флаам, Берлин 11 нощувки за 630 евро. Мисля, че офертата е добра:)

# 430
  • Мнения: 2 817
Нашият круиз наближава, нямам търпение вече. Снощи е имало силно земетресение в района, където ще бъдем, но да се надяваме, че всичко ще е наред.
Аз бих искала отново да попитам за идея за Козумел, нещо не мога да измисля какво да правим там. Май ще се мотем из града и ще седнем да ядем такоси Simple Smile Не знам...

# 431
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Нашият круиз наближава, нямам търпение вече. Снощи е имало силно земетресение в района, където ще бъдем, но да се надяваме, че всичко ще е наред.
Аз бих искала отново да попитам за идея за Козумел, нещо не мога да измисля какво да правим там. Май ще се мотем из града и ще седнем да ядем такоси Simple Smile Не знам...


Точно за мотаене и ядене е там.  Само вижте на кой порт акостира корабът, защото са три и от единия се ходи малко повече до "центъра".
Ние искахме да се водим на подводница, но беше бурно морето и не ни се получи.

# 432
  • София
  • Мнения: 11 568
Ева, може ли да напишеш и на другите спирки какво мислите да правите, ние още обмисляме.

# 433
  • Мнения: 2 817
Ева, може ли да напишеш и на другите спирки какво мислите да правите, ние още обмисляме.

Да, разбира се.
На Гранд Кайман ще сме на 7miles beach. Това бил един от най-хубавите плажове в света. Таксито от порта до плажа не е скъпо. Мисля и да оставя малко време ей така да се помотая, да погледам хората, града...Може да седнем да хапнем някъде...
В Очо Риос взех корабна екскурзия - SCENIC OCHO RIOS, KONOKO FALLS & BEACH BREAK
За Ocean cay е ясно - ще се търкаляме по плажа Simple Smile

Shantal, благодаря за отговора Simple Smile

# 434
  • София
  • Мнения: 11 568
Ева, благодаря много! Може би и ние ще включим 7miles beach, а преди не беше в плана, но все повече се замислям.

Ние докрая на седмицата трябва да изплатим оставащата сума. Много ми е странно обаче това на английските сайтове да им диктуваш данните си на картата по телефон, че и ccv код. Как може да нямат система, която да е сигурна, реално нямам никаква гаранция дали утре този служител няма да злоупотреби или който и да е друг колега. Исках да използвам, разбира се друга карта, а не основната ми, но не ми даде да преведа 5500 лв накуп и сега утре пак ще правим същата схема наново.

Към ходилите в Очо риос, кое е по-хубаво Коноко водопадите, Блу хоул или Дънс водопадите, ние клоним към Дънс?

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 23:57 от Niya-

Общи условия

Активация на акаунт