КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 312
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 730
fire_bow, за кой кораб питаш не разбрах. На Коста като се качите предлагат пакет минерална вода + кафе, аз съм вземала такъв пакет. Водата я вземаш в бутилки когато искаш или на чаши в ресторант или бар... Има пакети вино, бира, безалкохолни и алкохолни. Някои премиум кабини имат включен пакет вино или бира на обед и вечеря. На кораба има повече избор на пакети, цената е същата като онлаин. Който пие коктейли, на баровете всеки ден има промоция на някой от коктейлите...
Вода има безплатно на машините във бюфета, доста хора си пълнят от там малки шишенца. Обаче не съм сигурна дали не ги затваряха машините когато бюфета не е отворен. Към 15-15.30 има следобедно кафе и чай на бюфета, сервират плодове, сладки, пасти, понякога сладолед и малки сандвичи....

За Палермо решихме пеша да вървим до центъра... Някъде четох не добри отзиви за хоп он хоп оф, че всъщност не обхваща забележителностите, къса е линията и не си заслужава да се дават пари за него, като трябва да се върви и доста пеш... Нека, който го е ползвал да каже така ли е...

# 46
  • София
  • Мнения: 267
lunna pateka, благодаря ти! Питането ми е за MSC DIVINA, за там се колебая дали да взема пакет от тук или при качване на кораба, но в същото време, ако слагат и на пакета тези 15% сериозно ще ме откажат.

# 47
  • Мнения: 289
При предварително закупуване на пакет не слагат 15% сервиз.

# 48
  • Мнения: 95
преди десетина дена се върнахме от круиз с Коста Виктория. Бяхме в премиум каюта с прозорец, но ние предварително закупихме такава. Но това, което ми направи впечатление беше, че първа смяна на вечерята е от 19.15 часа, а втора смяна от 21.45/ което си е късно, особено с дете/.Ние бяхме първа смяна, заради ресторанта,  който бяхме избрали и не съжаляваме. След вечеря си дояждахме в бюфета.

Моля те разкажи повече за кораба, за храната... Вие по какъв маршрут бяхте? Опитах да изпратя въпроси на лично съобщение, но има забрана за получаване.
[/quote]
         Здравейте, предполагам въпроса е към мен Smile Маршрута беше Пирея(Атина)-Кефалония-Бари-Санторини-Миконос-Пирея(Атина). В нашия случай избора беше: кораб или дестинация. Ние избрахме второто. Та сега за кораба- Коста Виктория е стар и сравнително малък кораб/около 2300 пасажери/, няма нищо особено като забавления на кораба, даже никакви. Иначе е чисто и персонала изпълнява своите задължение доста прилежно.
          Храната беше доста добра и разнообразна, не очаквах. По мои наблюдения на Коста им куцат десертите. Ние бяхме в каюта с прозорец на 10 дек най-отзад на кораба. Точно над нас беше терасата на бар-бюфета. Няма такъв шум,  суркане на маси нон стоп.
           Що се отнася за дестинацията- ми изобщо не съм очарована от така наречените баровски острови, нито от плажовете на Миконос. За мен също това слизане и качване с лодки е доста неудобно.
Кефалония-от 8 до 15 часа. Хубав, зелен и спокоен остров. Да уточня,че ние не ползваме корабни екскурзии и се отдаваме на разходки и хапване на местата които посещаваме.
Бари- цял ден от 7 до 19 часа.Бари си е Бари. Италия е все пак, но аз съм пристрасна. Единственото място, на което акустирахме на пристанище. Отново разходка, кафе, забележителности и обяд.
Санторини - бяхме цял ден там, от 8 до 20 часа. Взима се предварително номер за лодката, с която ще стигнете до пристанището. Ние слязохме към 10 часа. После около 1 час чакане за лифта да стигнем до града. Също така на пристанището бяхме 4 кораба. В Тира не можеш да се разминеш от хора и да усетиш атмосферата на иначе красивото градче. За нас това беше много натоварващо и де прибрахме бързо на кораба.
Миконос- имахме два дни, от 7 часа на единия ден, до 19 часа на следващия. Решихме да отидем на плаж на така прехваления Парадайс бийч. След като слязохме от лодките отидохме на т.н. автогара и си хванахме бусче за 9 евро/човек в двете посоки до плажа. То пътува на всеки час и пътя е около 20 мин. По пътя гледката беше ужасяваща, ужасна мизерия. На плажа нищо особено, шезлонги на една педя разстояние един от друг за 25 евро. Заведения едно до друго, в които вечер ставало голям купон. На следващия ден се разходихме из града Миконос. Тук също имаше 4 кораба и беше пълно с народ, иначе градчето е приятно за разходка и не толкова скъпо.
Ако има друго, с което да помогна съм на разположение.

# 49
  • Мнения: 1 323
Момичета, някоя от вас има ли опит с промяна на датите за круиз с МСЦ. Ще пътуваме на 11 май от Барселона, но се оказа, че зълва ми е бременна и точно тогава трябва да ражда. Сега се чудим дали да изместим датите с тръгване на 13 април. Резервирала съм през сийсканер и не знам към кого да се обърна. Към тях - като тур агент или директно към компанията.
Като платих капарото ми изпратиха онлайн договор и някакви други неща, но всичко е на немски и нищо не разбирам.
Освен, че ще трябва да доплатя разликата в цената на круиза, дали ще има и някакви глоби? Капарото губи ли се...

# 50
  • София
  • Мнения: 1 272
Момичета, някоя от вас има ли опит с промяна на датите за круиз с МСЦ. Ще пътуваме на 11 май от Барселона, но се оказа, че зълва ми е бременна и точно тогава трябва да ражда. Сега се чудим дали да изместим датите с тръгване на 13 април. Резервирала съм през сийсканер и не знам към кого да се обърна. Към тях - като тур агент или директно към компанията.
Като платих капарото ми изпратиха онлайн договор и някакви други неща, но всичко е на немски и нищо не разбирам.
Освен, че ще трябва да доплатя разликата в цената на круиза, дали ще има и някакви глоби? Капарото губи ли се...
Няма как да променяш дати за круиз. Новите дати са си нов круиз - ако това е възможно.
Пиши си казуса на агенцията и те ще ти кажат опциите.
Не знам какъв е тоя зор да си пропуснеш/промениш круиза щото зълвата раждала Laughing

# 51
  • Мнения: 1 323
О, зорът изобщо не е мой.. желанието е на приятеля ми и то само при възможност. Редно е да се съобразя с него.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 272
О, зорът изобщо не е мой.. желанието е на приятеля ми и то само при възможност. Редно е да се съобразя с него.
Може да се качиш по-късно на круиза, на някое от следващите портове след уговорка с круизната компания.
Ако сте на Дивина..... виждам, че 13.05 е ден в морето.
Дай повече инфо - кой е круиза?

Сега видях, че имаш предвид 13 април....Пишете на агенцията, може и да ви предложат варианти

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 16:47 от yav4e_mrav4e

# 53
  • Мнения: 735
За желаещите, които имат свободно време, нещо, което много си заслужава според мен! Особено на тази цена
https://www.logitravel.co.uk/cruises/europe-to-asia/from-civitav … bai-26814360.html

# 54
  • Мнения: 1 323
Да, явче. Дивина е. На 11 май тръгваме от Барселона. Не ни устройва да се качим на другите портове, защото терминът и е на 20. Ние се връщаме на 18, но е много вероятно да се случи ж седмицата, в която ни няма. Ще пиша на сийсканерите, пък ако става - става.
https://www.seascanner.com/cruise-k144425-western-mediterranean- … -divina-barcelona
 Ето го.

# 55
  • Мнения: 4 730
Аз нещо не разбирам защо трябва да сте на самото раждане?!? Там само бащата може да присъства... Пък и вие после нали ще видите бебето?!?
Круиз може да се смени и канселира, има такси, които се плащат за тази цел. Пише ги в сайта на компанията. Колкото по-рано направите промените, толкова е по-евтино. Капарото го връщат като се вземат таксите за промените...Grinning

# 56
  • Мнения: 1 323
Ами и аз не знам защо. 😁 Защото се случва за първи път в семейството сигурно и явно иска да е тук. За изписването, за първите моменти.. знам ли.
Сайта на МСЦ ми е пълна мъгла, много е бавен и в немската версия с гугъл превод става ужасно. Писах мейл на сийсканер, дано да отговорят. А утре като имам достъп до компютър ще вляза в някоя друга версия на сайта. Предполагам, че за всички условията ще са еднакви.

# 57
  • Мнения: 4 730
Според мен сменете датата на круиза. До май месец има време, а и разлика в цената на самия круиз надали ще има, за да доплащате... Smile

Аз се притеснявам какво става във Барселона в момента. Пишат за затворени забележителности като Саграда Фамилия... А ние ще слизаме съвсем скоро там и имаме билети за Саградата... Rolling Eyes
Някой с последни новини и дали в момента може да се слиза нормално във Барселона?

# 58
  • Мнения: 32
Здравейте, 🙂
на някой случвало ли му се е данните за паспортите, държава и тн в билетите да са сгрешени.
Взехме круиза през cruise24. Аз чек-ина не можах през сайта на МСЦ да го направя защото ми бяха неактивни бутоните за адрес и държава и дадох на агенцията данните те да ни направят чек-кн. Но явно и те не са успели. И ни пратиха билетите с грешни данни. Няколко пъти им писах какво е сбъркано, и ми пращаха все същия билет с думите готово поправено е.
И накрая ми казаха, че няма проблем да си ги поправя на ръка с химикалка 😆.
Звънях на телефона от немската версия на сайта на МСЦ да ги питам дали наистина няма да има проблем, но така и не се намери някой, дето да говори поне малко английски. Даже първият път като звъннахме и питахме за английски ни затвориха 😁

# 59
  • USA
  • Мнения: 2 140
Много ли са сгрешени имената или е само някоя буква?
Аз например като чекирах, не можах да избера, че сестра ми е българка, даваше ми само една опция USA, защото от там направих резервацията. После нямахме проблем, но бяхме с Нориджън Епик.
Какво е станало в Барселона, и ние тръгнахме от там преди 2 седмици?

Общи условия

Активация на акаунт