КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 228
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 816
Дами, привет отново,

чудя се - ако си кача алкохол в куфара проблем ли ще е /за подарък, че след круиза сме на гости/? Освен това, ако от някое пристанище си взема алкохол за подарък, какво ще се случи?

Ще пътуваме с MSC Meraviglia  по Карибите.

Благодаря предварително.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 436
Не знам за Queen Mary 2 как е, но ако по-натам търсиш друг круиз, имай предвид, че често цената, която виждаш е основата, в някои сайтове на първа стъпка не пише пристанищните такси. Също така повечето компании имат задължителни бакшиши, които трябва да платите, понякога са включени в цената, но това е по-скоро като изключение, трябва да го пише. Също така при масовите компании е безплатна само океанската вода, ако искаш бутилирна и други напитки, плащаш немалка сума, а на презокенски круиз човек ще консумира повече. Ако искате интернет, таксите също не са малко.

Така че моят съвет, да четеш внимателно всичко и то не само в офертата, а да разгледаш кораба, да прочетеш коментари. Човек трябва да се подготви предварително. Ние изчетохме доста преди да запазим първия ни круиз.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
Ева, Могат единствено да го задържат до последната ви вечер на кораба, тогава ще ви го върнат.

# 18
  • Мнения: 4 730
Да питам ако кабината не е премиум и не може да избирате часа за хранене, а сте с деца, първа смяна ли ви слагат автоматично на вечеря? Аз искам да сме първа смяна, дали ако са ни сложили втора мога да я сменя на място? За Коста питам...
До сега винаги сме били премиум и сме избирали или сменяли без проблем...
И въобще кога разбираш коя кабина ти се е паднала? Предварително или на място на кораба?

# 19
  • Мнения: 95
Да питам ако кабината не е премиум и не може да избирате часа за хранене, а сте с деца, първа смяна ли ви слагат автоматично на вечеря? Аз искам да сме първа смяна, дали ако са ни сложили втора мога да я сменя на място? За Коста питам...
До сега винаги сме били премиум и сме избирали или сменяли без проблем...
И въобще кога разбираш коя кабина ти се е паднала? Предварително или на място на кораба?

lunna pateka, преди десетина дена се върнахме от круиз с Коста Виктория. Бяхме в премиум каюта с прозорец, но ние предварително закупихме такава. Но това, което ми направи впечатление беше, че първа смяна на вечерята е от 19.15 часа, а втора смяна от 21.45/ което си е късно, особено с дете/.Ние бяхме първа смяна, заради ресторанта,  който бяхме избрали и не съжаляваме. След вечеря си дояждахме в бюфета. Докато когато пътувахме с Коста Диадема първа смяна беше в 18 часа, а втора от 20 часа/ние бяхме втора смяна и беше ок./ Вие с кой кораб ще сте? Ако някой е пътувал да каже какви са смените за вечеря в ресторанта, или да попитате там откъдето сте резервирали.

# 20
  • Мнения: 4 730
С Коста Диадема сме... Обикновено ходим първа смяна да ядем и после на шоуто в театъра  от 21:00. Това така без децата.. Сега сме с тях и пак ми се иска да сме първа смяна... Макар че 18:00 е доста рано за вечеря... Smile На другите им кораби е от 18:30-19:00, втората смяна e от 20:30-21:00...

# 21
  • Мнения: 95
С Коста Диадема сме... Обикновено ходим първа смяна да ядем и после на шоуто в театъра  от 21:00. Това така без децата.. Сега сме с тях и пак ми се иска да сме първа смяна... Макар че 18:00 е доста рано за вечеря... Smile На другите им кораби е от 18:30-19:00, втората смяна e от 20:30-21:00...
На Виктория , втора смяна беше чааак от 21.45. Доста късно ми се стори за вечеря.

# 22
  • София
  • Мнения: 264
Момичета, след 14 дни тръгваме на първия си круиз с MSC и сега се засилих да направя online check-in, но не става, пробвах от различни браузери, с различно написани имена, но така и не се получава. Билетите ни изглеждат изрядни, трябва ли да се притеснявам, или къде греша?

# 23
  • Мнения: 4 730
Момичета, след 14 дни тръгваме на първия си круиз с MSC и сега се засилих да направя online check-in, но не става, пробвах от различни браузери, с различно написани имена, но така и не се получава. Билетите ни изглеждат изрядни, трябва ли да се притеснявам, или къде греша?

А как имате билети без чек-ин? То е обратно, първо чек-ин и после ви се пращат билети и друга информация за качването...

Аз първо платих цялата сума за круиза, после ми пратиха и-мейл да направя чек-ин и сега чакам по и-мейл билетите...

Сега се сетих, че ако е минал срока за чек-ин са ви пратили билети без него. Няма страшно. При качване ще ви чекират на място с данни от паспортите....Grinning

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 17:08 от lunna pateka

# 24
  • София
  • Мнения: 264
Момичета, след 14 дни тръгваме на първия си круиз с MSC и сега се засилих да направя online check-in, но не става, пробвах от различни браузери, с различно написани имена, но така и не се получава. Билетите ни изглеждат изрядни, трябва ли да се притеснявам, или къде греша?

А как имате билети без чек-ин? То е обратно, първо чек-ин и после ви се пращат билети и друга информация за качването...

Аз първо платих цялата сума за круиза, после ми пратиха и-мейл да направя чек-ин и сега чакам по и-мейл билетите...

Сега се сетих, че ако е минал срока за чек-ин са ви пратили билети без него. Няма страшно. При качване ще ви чекират на място с данни от паспортите....Grinning


Доколкото разбрах от всичко описано в предишните теми, чек-ина приключва 4 дни преди круиза, нашия започва чак на 27.10.2019г.,  тоест имаме време.
Круиза е закупен от kreuzfahrtschnaeppchen.com, заплатихме крайните 70% от сумата и 3 дни по-късно ни пратиха билетите. Доколкото аз разбрах, билетите нямат общо с чекирането, то е за да си спестя губене на време при качване, да си добавя някакви пакети и т.н. Или пък греша?
След като изобщо не мога да вляза и чрез номера на резервацията да си видя круиза и да добавям някакви неща, не е ли притеснително, да се свържа ли с агента, от който е закупен?
(простете глупавите ми въпроси, първи круиз ни е) Head Band

# 25
  • Мнения: 5 490
О, това е Queen Mary 2 - той единствен прави това пътешествие.
Но 7 дни е само в едната посока.

Точно така. Правили сме това пресичане на Атлантика. Имайте предвид, че си е студенко. Ние пътувахме през август, обаче си бяхме с жилетки и пуловерчета през деня. Минахме близо до мястото, на което е потънал Титаник. Куин Мери 2 е много добър кораб, много ми хареса планетариума му.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 22:14 от DeltaAzimut

# 26
  • Мнения: 4 730
fire_bow, Не съм буквала през немски тур-оператор, но по принцип трябва да можеш с номера на резервацията и името си да влезеш в сайта на МСЦ и да си видиш круиза. Нали идеята е да имаш възможност да си резервираш предварително корабни екскурзии и други екстри, които предлагат на кораба.
Защо обаче ти не можеш да влезеш и да направиш и чек-ин, това е малко съмнително. Пиши им да не са объркали номера на резервацията или някоя буква от името и за това да не можеш да влезеш.... Какви билети са ти пратили? Как изглеждат точно?
Пратиха ли ти стикери, които се изрязват и слагат на куфарите, с които пътувате? Поне на Коста има такива стикери...

# 27
  • София
  • Мнения: 264
lunna pateka, благодаря ти за съдействието. Билетите изглеждат редовни, имат подробна информация, накрая има ленти за изрязване за багажа със син цвят, на една от страниците има и част за изрязване с баркод. Самият сайт разбрах, че е сигурен от Блед, така че не би трябвало да има проблем, но ето, че при всеки опит в сайта ми показва, че данните са грешни или непълни. Пробвах всякак, но не се получава. Сега писах на немците и се надявам да решат проблема.

# 28
  • София
  • Мнения: 11 436
На MSC им е много скапан сайта и на мен ми дава все грешки. Скоро ще им пиша да оправят нещата, не мога да се регистрирам и във voyagers клуба.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
На МСЦ, за да намериш резервацията, е хубаво да се пробваш да влезеш не от европейската версия, а от друга. Аз също съм имала такъв проблем, просто не излиза номера на резервацията и това е. Като от агенцията ми изпратиха линк, стана, орязяно е нещо като за нас, си мисля. Пробвай все пак, и ако не стане пиши им на агенцията, не е проблема в тях, а в сайта. Италианска работа.

Общи условия

Активация на акаунт