Препоръчано и изпробвано от магазини DM - тема 12

  • 79 870
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 012
Момичета помагайте. Имам стъклена кана и се чудя как да я почиствам. При предното наистина внимателно миене ми изгоряха част от реотаните и сега загрява много по бавно. Явно са много капризни. Моля тези от вас, които имат такива кани да споделят как ги почистват без да ги повредят. Много ще бъда благодарна.

# 31
  • Мнения: X
С препарат за почистване на кани, първо. С оцет, втори начин.
От какво ти изгоряха реотаните? От начина на почистване или от мокренето при измиване после? Навремето, когато ползвах фритюрник, го миех целия на чешмата, не се вадеше тенджерата, за да няма достъп до електрическата част и нищо му нямаше. Съхнеше добре дни наред и всъщност още работи, но съм го забранила. Мулинекс е, все пак добра марка и от времето, когато бяха по-истински.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Пробвах верото (зеленото), мие добре, но наистина ме лъхна миризма на ацетон.

# 33
  • Мнения: 4 012
Calabaza мисля, че от миенето дойде проблема. Аз също я оставих да съхне един ден, но когато понечих да я използвам работеха само половината от реотаните. От тогава не съм я мила и се притеснявам, че при следващото миене вече няма да работи. 100 лева дадох за нея, ще се изям.
От къде мога да намеря такъв препарат за миене на кани? Признавам, че не съм чувала за такъв.

# 34
  • София
  • Мнения: 9 850
В DM има препарат за почистване на ел. кани точно. Слага се вътре и се оставя да действа според указанията на опаковката. Не мога да намеря картинка, под формата на прахчета беше, срещу варовик.

# 35
# 36
  • Мнения: 3 724
Lale_Lili, аз вчера пак почистих моята с две пакетчета лимонтозу, изсипвам ги в пълна кана и я пуснах да заври, после постоя с разтвора докато изстине и светна.

# 37
  • Мнения: 4 012
Много ви благодаря момичета!
Събота и неделя ще изпробвам препоръките ви непременно! Heart

# 38
  • Мнения: 440
Тези начини за почистване на кани, подходящи ли са за пластмасови кани?

# 39
  • Мнения: X
За всякакви кани са подходящи - стъклени, метални, пластмасови.

# 40
  • Мнения: 5 127
За всякакви кани са подходящи - стъклени, метални, пластмасови.

И за кафе машини би трябвало да са подходящи, нали?

# 41
  • Мнения: X
Да, препарата за чистене на кани и кафе машини е един и същи. А лимонената киселина е пък най-безобидното и ефикасно нещо, което сигурно и в момента имате вкъщи и можете да пробвате веднага.

# 42
  • Мнения: 3 724
Ако ползвате лимонтозу за кафемашината после, пуснете само вода да мине през цялата система на машината, за да почисти останалата киселина, преди да сложите да си правите кафе

# 43
  • Мнения: 12 696
За всякакви кани са подходящи - стъклени, метални, пластмасови.

И за кафе машини би трябвало да са подходящи, нали?
В упътването на кафемашината ми точно такъв начин е описан. Или със специализиран препарат и съгласно инструкциите му, или с лимонена киселина и описано колко да се сложи и как да се процедира. Щом от Делонги могат да го напишат така в упътване на техен уред, смятам че мога да им вярвам.

# 44
  • Мнения: 440
Благодаря за съветите за каната. Туко-що я изчистих с лимомената киселина. Светна! Такъв резултат не съм постигнала и с циф и търкане.
И да ви похваля мокрите кърпички за почистване на екрани. Този на телевизора беше с много прах, който се опитах да изчистя с микрофибър, но стана по-зле, беше като замазано. Та тези кърпички се справиха отлично

https://images.app.goo.gl/kEuUEuXfZ8JqZKVd8

Общи условия

Активация на акаунт